קרדיט: depositphotos

דיווח שוטף

בפתיחת שבוע המסחר הדואליות ישפיעו כחצי אחוז מטה על המעוף

המסחר ייפתח על רקע הירידות החדות בארה"ב כאשר באירופה הירידות היו קלות בלבד, באסיה המגמה מעורבת סין ויפן עלו אחוז, הודו השילה 1.3%, מגדל במוקד עקב התפטרות המנכ"ל

חדשות ספונסר 05/12/2021 00:20

א+א-

המסחר ייפתח על רקע חזרת הדואליות בפערים חריגים, כאשר ביום שישי המסחר בארה"ב התנהל בירידות חדות בהובלת הנאסדק 1.94% , דאו ג’ונס ירד 0.17% , אס אנד פי השיל 0.84%, הירידות אשר הופכות לתכופות יותר ויותר כחלק מסיבות שונות המתאספות וגורמת לאי וודאות גדול ועם כל סיבה נוספת השווקים רועדים, כרגע הסיבות הם :

1.אינפלציה מדאיגה, 2.בעיות שרשרת האספקה העולמית, 3.סין מחילה סנקציות על חברות ענק עקב חשש מדליפת נתונים על אזרחיה הדבר גורר ירידות חזקות במניות הסיניות, 4. הנפט תנודתי מאוד כאשר אופק לא מעוניינת להגדיל תפוקות אך ארה"ב ומדינות אחרות הסכימו לפתוח מאגרים ולהוריד את מחירו, 5.המו"מ של מעצמות אירופה וארה"ב מול איראן – אשר אולי בימים רגילים לא היו מעניינות, אך כאשר יש כל כך הרבה סיבות, הלחצים מורגשים.

עונות הדוחות בת"א הסתיימה בסוף חודש נובמבר כאשר בשלושת הימים האחרונים של חודש נובמבר הייתה הצפה של דוחות כספיים אשר לא כולם קיבלו יחס ראוי עקב חברות גדלות יותר דיווחו ואנו נעמיק גם בהם.

בזירה המקומית, נתוני המקארו והמיקרו ממשיכים להשתפר, כלכלת ישראל מקבלת שבחים בעולם, בהקשר זה, נציין כי ה-OECD פרסם אתמול עדכון לתחזיות המאקרו העולמיות של הארגון. לפיו, כלכלת ישראל צפויה לצמוח בכ-6.3% ב-2021 וב-4.9% ב-2022.  הדרמות במגדל ביטוח נמשכות כאשר ביום שישי התפטר יפתח רון טל מתפקיד המנכ"ל, בהסתכלות על מחזיקי המניות הגדולים ניתן להבחין כי המוסדיים בעצם אינם בעלי החזקה מהותית בחברה עקב חילופי התפקידים התדירים במגדל, כעת השוק נושא עיניים לשלמה אליהו ואת מי הוא ימנה כמנכ"ל החברה.

המניות הדואליות של ת"א 35 חוזרות הבוקר לתל אביב בפער שלילי 0.56% .בצד החיוביטאואר 2% כאשר ביום חמישי נגעה בשער הגבוהה השנתי שלה ופריגו 0.15% . בצד השלילי יחזרו טבע 3.6%  נייס 2.14%, נובה 2% ולייבפרסון 5.1%

  1. מניות בכתבה
  2. מגדל ביטוח

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה