המלצות אנליסטים

IBI : בזק תציג תשואת יתר המחיר למניה 5.1 ש”ח

התוכנית האסטרטגית שפורסמה היום, לדעתנו מדובר במהלכי מיקוד נכונים של בזק שמתחשבים בשינויים הצרכניים, הרגולציה ובהזדמנויות עסקיות שצפויות להתפתח וכבר מתפתחות

מערכת ספונסר 30/11/2021 16:13

א+א-

בזק פרסמה הבוקר את תוצאותיה לרבעון השלישי לשנת 2021 כשבמקביל לדוח פירסמה הנהלת החברה גם תוכנית אסטרטגית לשנים הבאות. הדו"ח לרבעון היה טוב מאוד, והמשיך להציג מגמות חיוביות בשוק הקווי במקביל להמשך חסכון בעלויות בחברות הבנות כחלק ממהלכי ההתייעלות שהחברה מיישמת.

בזק קווי:

 • סה"כ הכנסות המגזר הקווי עמדו על 1.037 מיליארד ₪ 
 • ה-EBITDA (מתואם) עמד על 640 שיעור של 61.7% לרבעון.
 • מספר קווי הטלפון ממשיך כצפוי במגמה השלילית וירד ב-13 אלף קווים ברבעון, כשגם ה-ARPU חזר לרמות טרום קורונה ועמד על 46 ₪ (47 ברבעון קודם).
 • החברה מדווחת על ירידה של 5,000 קווי אינטרנט, מתוכם נכון לסוף הרבעון 500 אלף קווים סיטונאיים (ירידה משמעותית של 20,000 קווים מרבעון קודם). מנגד החברה מציגה צמיחה מרשימה בקווי הריטייל שעלו ב-15,000 ברבעון. החברה טרם פרסמה את היקפי החיבור לסיבים.
 • הנתון המרשים ביותר במגזר הקווי ממשיך להיות ה-ARPU הקמעונאי שעמד ברבעון על 107 ₪ ופיצה לחלוטין על אובדן הלקוחות הסיטונאיים. את העלייה ב-ARPU אנחנו מייחסים לעלויות ההתקנה שגובה החברה בסיבים, לשדרוג מהירויות בנחושת ובמיוחד להמשך עלייה במספר נתבי ה-BE שמותקנים נכון להיום אצל 62% מלקוחות החברה.
 • ההכנסות מתמסורת ותקשורת נתונים עמדו ברבעון על 270 מיליון ₪ אל מול 250 ברבעון מקביל – גם כאן, העלייה מוסברת בריבוי פרוייקטים עסקיים, הרחבת קווים מצד עסקים ומגמת העבודה מהבית שצפויה להמשך.
 • ההשקעות ברבעון היו כצפוי גבוהות מאוד ועמדו על רמה של 314 מיליון ₪

 

פלאפון:

 • פלאפון ממשיכה לגייס מנויים גם ברבעון השני והציגה תוספת של 26,000  אלף מנויים מהם 24 אלף מנויי פוסט-פייד. ההכנסה הממוצעת ברבעון עלתה מעט כצפוי ל 55 ₪ (שקל יותר מרבעון קודם) בעיקר כתוצאה מחזרה (איטית) של הטיסות לחו"ל וחדירה גדולה יותר לשוק של חבילות דור 5.
 •  החברה הציגה הכנסות משירותים בגובה 417 מיליון ₪ וההכנסות ממכירת ציוד קצה של 124 מיליון ₪ בלבד שמוסברות ע"י בעיות בשרשרת אספקת המכשירים והיעדר השקות. סך ההכנסות עמדו על 541 מיליון ₪
 •  פלאפון רשמהEBITDA לרבעון של 166 מיליון ₪ ורווח נקי של 23 מיליון ₪
 • בסעיף ההוצאות ממשיכה להרשם ירידה וזאת כחלק ממהלכי ההתייעלות בחברה ומגמת פרישת העובדים שבגינה פלאפון מצליחה לשפר את שיעורי הרווחיות שלה.

 

בזק בינלאומי:

 • בזק בינ"ל רושמת כצפוי ירידה משמעותית בשורת המכירות אך עם זאת החברה מצליחה לרשום EBITDA בגובה 51 מיליון ₪.
 • במהלך השנה הקרובה עם כניסת רפורמת ה-ISP בזק בינ"ל תאבד מנכסיה לטובת בזק מפ"א שתמכור מוצר אינטרנט אחוד.
 • פעילות הIT- של בזק בינ"ל תפותח כפעילות נפרדת ותורחב במסגרת התוכנית האסטרטגית של הקבוצה.

 

YES:

 • ברבעון השני רשמה YES יציבות במצבת המנויים כשההכנסה הממוצעת למשתמש עלתה ברבעון בשני שקלים (השפעת ערוצי ספורט) ל-188 ₪ בהמשך החברה צופה כי ה-ARPU ימשיך לתכווץ לרמות של כ155 ₪ בעיקר בגלל שינוי תמהיל המוצרים לטובת מוצר הדיסקאונט – Sting TV.
 • ההכנסות של YES לרבעון עמדו על 318 מיליון ₪
 • ה- EBITDA עמד על 75 מיליון ₪ לעומת 68 מיליון ₪ ברבעון מקביל
 • היקף ההשקעות של יס ברבעון ממחיש את המשמעות של המעבר ממירי לוויין בעלות גבוהה לממירי אנדרואיד TV שעלותם היא כ- 20% מאלו הלווייניים ועמד על 38 מיליון ש"ח.

 

לסיכום תוצאות הרבעון, בזק רושמת רווח של 284 מיליון ₪ ו- EBITDA לרבעון של 925 מיליון ₪ והיא צועדת בבטחה לעבר עמידה בתחזית שזה עתה עודכנה (בזהירות הראויה אני גם מניח שהיא תציג תוצאה מעט טובה מהתחזית). התוצאות המצויינות מגיעות ברקע לפיתוח מנועי צמיחה חדשים ורגע לפני השפעת רשת הסיבים והצעות הטריפל שיגיעו מכיוון YES שמותירים הרבה מקום לאופטימיות בטווח של שלוש השנים הקרובות.

לגבי התוכנית האסטרטגית שפורסמה היום, לדעתנו מדובר במהלכי מיקוד נכונים של בזק שמתחשבים בשינויים הצרכניים, הרגולציה ובהזדמנויות עסקיות שצפויות להתפתח וכבר מתפתחות בשוק. יעדי החברה בפעילויות השונות נראים ברי השגה בפרק הזמן של 3-5 השנים הקרובות ומנועי הצמיחה החדשים אמנם יגזלו משאבים בתחילת הדרך אבל יגוונו את מקורות ההכנסה העתידיים של הקבוצה.

דיבידנד – החברה ציינה כי כחלק מהתכנית ותוך שמירה על האיתנות הפיננסית ודירוג החוב היא שואפת לחזור לחלק דיבידנד. להערכתנו כבר בשנה הבאה.

תמחור: בזק נסחרת במכפיל EV/EBITDA X5.1 שהוא זול לטעמנו ולאחר ביצוע התאמות במודל שלנו אנו מעלים את מחיר היעד לחברה ל 5.1 ₪ ושומרים על המלצת משקל יתר למניה

 1. מניות בכתבה
 2. בזק

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה