ישי דוידי, מייסד ומנכל קרן פימי קרדיט: יונתן בלום

מיזוגים ורכישות

קרן פימי רוכשת מאלביט מערכות 85% ממניות עשות בכ- 285 מיליון ₪

העסקה נעשית לפי שווי חברה של 335 מיליון שקל; ישי דוידי: "ההשקעה בעשות אשקלון מהווה המשך לאסטרטגיה של פימי לרכישת שליטה בחברות בעלות פוטנציאל צמיחה גבוה

פולי טל 21/10/2021 11:18

א+א-

אחרי שבועות רבים של שמועות והערכות לגבי מכירה של חברת עשות אשקלון, ואחרי שבתחילת השבוע אישרה אלביט מערכות את קיומו של מו"מ כזה, מודיעות הבוקר אלביט מערכות ועשות אשקלון על חתימת הסכם למכירת השליטה בעשות לקרן פימי. 
 
הקרן תרכוש כ-20 מיליון מניות של החברה המהוות 85% ממניותיה של עשות וכן את כל שטרי ההון הצמיתים שהנפיקה החברה לבעלת השליטה שערכם הסתכם לכ-290 מיליון ש"ח. שטרי הון הם סוג של נייר ערך הדומים לאופציות, ומהווים מעין הלוואת בעלים ללא מועד פדיון ולמעשה, חלק מההון העצמי של המנפיק. 
 
ערכם הכולל של המניות ושטרי ההון עומד על כ-290 מיליון ש"ח וקרן פימי תשלם עבורם כ-285 מיליון ש"ח המשקפים לעשות שווי של 335 מיליון ש"ח.
 
עשות אשקלון עוסקת בייצור מערכות הנעה, ממסרות ומכלולים לכלי רכב משוריינים ולתעופה הצבאית והאזרחית. מערכות הייצור והציוד של החברה, נותנים פתרון למגוון רחב של צרכים מצד גופים ביטחוניים ותאגידים בינ"ל גדולים. החברה נוסדה בשנת 1967 ומניותיה נסחרות בבורסה בת"א החל משנת 1992. מטה החברה ומפעלה הראשי נמצאים באשקלון והיא מעסיקה כ- 440 עובדים בישראל ובארה"ב.
 
בשנת 2011 הרחיבה עשות את פעילותה בשוק האמריקאי לאחר שרכשה את חברת Reliance Gear שמפעלה נמצא באילינוי, ארה"ב. Reliance Gear מתמחה בייצור מערכות גלגלי שיניים ורכיבים מתקדמים.
 
ישי דוידי מנכ"ל ומייסד קרן פימי: "ההשקעה בעשות אשקלון מהווה המשך לאסטרטגיה של פימי לרכישת שליטה בחברות בעלות פוטנציאל צמיחה גבוה. עשות אשקלון היא חברה בעלת ידע, טכנולוגיה ויכולות ייצור ייחודיות, בתחום התעופתי והצבאי, אשר מוצריה נמכרים בכל העולם עבור חברות וגופים בינלאומיים והינה חלק מחוד החנית של התעשיות הביטחוניות בישראל.
 
אנו רואים חשיבות רבה בחיזוק התעשייה הישראלית בכלל והביטחונית בפרט ונמשיך להשקיע ולסייע לחברות לצמוח, להתפתח ולהצטיין בשוק הישראלי והעולמי. בכוונת פימי, ביחד עם הנהלת החברה, בראשות אלי דמרי, ועובדיה המסורים, למצות את פוטנציאל הצמיחה המשמעותי של החברה, להרחיב את הפריסה הגלובלית שלה ולתרום מהידע והניסיון שלנו בהשבחת חברות."
 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה