עידן וולס, מנכל קבוצת דלק קרדיט: רון קדמי

גיוס הון

ביקושים של מעל לחצי מיליארד שקל בהנפקת האג”ח של קבוצת דלק

בשבוע האחרון גייסה החברה הון בהיקף של 76 מיליון ש"ח ומכרה 75% מהקרקע שבבעלותה בעכו בתמורה ל- 150 מיליון ש"ח, שמהווים חיזוק לתזרים המזומנים של הקבוצה

חדשות ספונסר 21/10/2021 10:11

א+א- 3

קבוצת דלק, בניהולו של עידן וולס, סיימה אמש את השלב המוסדי בהנפקת סדרת האג"ח החדשה (ל"ו) ורשמה ביקושים של מעל לחצי מיליארד שקלים. בעקבות הביקושים, הנהלת החברה החליטה להגדיל את היקף הגיוס ל-360 מיליון שקל, ביחס לתוכנית הראשונית לבצע גיוס כולל של כ- 180 מיליון שקל. החברה צפויה לבצע בימים הקרובים את שלב המכרז הציבורי של ההנפקה.

 

סדרה לו’ תובטח בשעבוד ראשון על יחידות השתתפות של החברה הבת דלק קידוחים, לפי יחס חוב לבטוחה של 100%. הריבית בשלב המכרז המוסדי נקבעה על 6.2%, הסדרה החדשה היא סדרה שקלית למשך חיים ממוצע (מח"מ) של .43 שנים. הסדרה אינה מדורגת.

 

הנפקת האג"ח הנוכחית מצטרפת לשורה של פעולות וצעדים שהשלימה הנהלת הקבוצה במהלך השנה וחצי האחרונות, שהביאו לחיזוק משמעותי של תזרים החברה, ולירידה של החוב הפיננסי נטו ל-4.1 מיליארד שקל, נכון לסוף החציון של 2021.

 

עידן וולס, מנכ"ל קבוצת דלק: "השלמת הגיוס מהווה אבן דרך משמעותית עבור הקבוצה, אשר ביחד עם הפעולות החשובות שביצענו בשבוע האחרון, גיוס ההון בהיקף של 76 מיליון ש"ח ומכירת 75% מהמקרקעין בעכו לשותפות תדהר והראל בתמורה ל- 150 מיליון ש"ח, מהווים חיזוק משמעותי לתזרים המזומנים של הקבוצה ולגמישות הפיננסית שלה. אנו מודים למשקיעים שלקחו חלק בשלב המוסדי על האמון, וממשיכים לעבוד במרץ ולהסתכל קדימה".

 

את ההנפקה הובילה דיסקונט קפיטל חיתום, בהשתתפות לידר הנפקות, אפסילון חיתום, ברק קפיטל ומנורה מבטחים חיתום.

 1. מניות בכתבה
 2. דלק קבוצה

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  לרוב שלב ציבורי יום יומיים אחרי מוס

  מהזיכרון שלי - רוב ההנפקות באות יום יומיים אחרי המוסדי. מפרסמים את תוצאות המוסדי כבר בהנפקה לציבור. ימים יגידו מה יקרה כאן. ומה דעתך שלא חייבים לפרסם מראש מתי השלב המוסדי?
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 21/10/2021 11:35

 2. 2
  אתה לא אמיתי...

  כל הנפקה מתנהלת כך, שלב מוסדי ואח'כ מכרז נוסף לציבור, בכל הנפקה נכתב שאין וודאות שהיא תצא אל הפועל. אין שום דבר מיוחד בהנפקה הזו, כן משהו יכול לקרות ולעצור אותה אבל הסיכוי לכך נמוך מאוד. חוץ מזה, החברה גייסה התחייבויות בלתי חוזרות לגיוס הון, מה זה אם לא גיוס הון?
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  dorki 21/10/2021 11:22

 3. 3
  דלק לא גייסה שקל באגח ל"ו.

  קראו את ההודעה שיצאה היום. היה שלב מוסדי. בו לא גוייס שקל. בטח לא 360 מיליון. רק "התחייבויות מוקדמות לרכישת 360 מיליון ע.נ" (בטעות נרשם 360 אלף ענ.) אחר כך החברה מהבירה שכסף יגוייס רק בהנפקה אחידה לציבור ורק אחרי החלטת דירקטוריון ותשקיף. ובכלל לא מתחייבים שתהיה הנפקה. אולי מחכים לעליית דירוג? שבועות יגידו תוצאות הנפקה בפועל. חודשים יגישו אם היה כדאי לדחות ההנפקה לBBB כמו שאני חושב.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 21/10/2021 10:23