המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים קלות

מדד ת"א 35 נחלש 0.28%, מדד ת"א 90 ירד 0.60%. מקרב הסקטוריאליים: מדד הביטוח ירד 0.92%, מדד הנדל"ן ירד 0.73%

מערכת ספונסר 18/10/2021 18:00

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים קלות. מדד ת"א 35 נחלש 0.28% ומדד ת"א 125 ירד 0.37%. ת"א 90 נחלש בשיעור של 0.60%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הביטוח הוביל את הירידות כשנחלש 0.92%, מדד הנדל"ן ירד 0.73%, מדד התקשורת ירד 0.72%, מדד הנפט והגז ירד 0.32% ומדד הבנקים ירד 0.15%.

מניות מזרחי טפחות ודיסקונט, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניות לאומי, פועלים, נייס, איי.סי.אל, טבע ופריגו, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית אקוואריוס מנוע שעלתה 5.25%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: נטו מלינדה, תדיראן הולדינגס, מספנות ישראל, פריון נטוורק, דוראל אנרגיה, נאייקס וביג.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית ג’נסל שירדה 3.70%, ואחריה ירדו מניות אוגווינד, אלטשולר שחם גמל, דמרי, אייאיאס, קומפיוגן, נפטא ואלקטרה.

היקף המסחר היום עמד על כ - 1.53 מיליארד ₪.

בניו יורק מתנהל המסחר ביציבות, באירופה ירידות שערים.

מסקירת הראל: "שוק המניות בישראל ממשיך להפגין עוצמה, בהובלת מניות הערך. הנתונים הכלכליים והתמחור תומכים במניות בישראל. האינפלציה בארה"ב 5.4%, בישראל היא 2.5% ולא צפויה לעלות, מה שמאפשר לבנק ישראל לדחות עליית ריבית ותומך במניות ובאג"ח".

IBI: "ישראל ממשיכה להשתייך לקבוצת המדינות בעלות אינפלציה נמוכה יחסית. מדד ספטמבר משקף השפעות הנובעות ממשבר הקורונה ומוערכות כזמניות. המדד בארה"ב בשילוב עליית מחירי האנרגיה מערערים את הערכת האינפלציה ומעלים ציפיות להעלאת ריבית בארה"ב".

 גילת מרחיבה רשת 4G עם מפעילת תקשורת סלולרית בצפון אמריקה. ההרחבה כוללת פתרונות להתאוששות מאסונות ולאספקת תקשורת פס רחב לצרכים עסקיים שוטפים.

הלמ"ס: "שיעור האבטלה במחצית השנייה של ספטמבר נותר על 7.9%. שיעור הבלתי מועסקים מכוח העבודה עלה ל - 5.7% לעומת 4.8% במחצית הראשונה של ספטמבר. שיעור התעסוקה עמד על 58.6% בספטמבר, לעומת 58.8% באוגוסט".

דוראל מתחילה בעבודות ההקמה של פרויקט הסולאר בארה”ב. הפרויקט שבצפון אינדיאנה, יוקם בהשקעה של 1.5 מיליארד דולר, בשטח של 13 אלף דונם. חברת מגדל ביטוח תשקיע בשלב הראשון של הפרויקט 100 מיליון דולר.

לאומי: "עד סוף השנה מחירי הנפט יישארו גבוהים, ירידה במחיר תהיה רק ב – 2022. עליית מחיר הגז הטבעי צפויה להביא להסטת ביקושים לנפט, שתתמוך במחירים הגבוהים ויתכן שאף תביא לעלייה נוספת. מחיר הנפט בטווח הקרוב ייקבע בהתאם למדיניות OPEC+ לוויסות ההיצע".

אנויז’ן מדיקל סיימה הליך פיתוח של צינור הזנה לתינוקות ופגים. החברה החלה בהכנות לניסוי קליני כחלק מהליך קבלת אישור ה - FDA להזנת תינוקות בארה"ב. להערכת אנויז’ן, תוצאות הניסוי יתקבלו כבר בשנת 2022.

בוליגו קפיטל ומיטב-דש מקימות קרן להשקעה במקבצי דיור בארה”ב. הקרן צפויה להיסגר ברבעון הבא, כאשר משך חיי השותפות יעמוד על 5 שנים, עם שתי אופציות להארכה של שנה כל אחת.

אזורים מכרה מתחילת השנה 1,039 דירות בהיקף כספי של 2.4 מיליארד ₪. תוצאות המכירות בתשעת החודשים הראשונים של 2021 גבוהים מהמכירות בשנת 2020 כולה. זינוק של כ - 40% במחיר ממוצע לדירה ברבעון שלישי.

קבוצת ברנד זכתה במכרז לביצוע עבודות לחברת החשמל בכ-11 מיליון ₪. החברה תבצע עבודות חיזוק מבנה בתחנת כוח באמצעות חברת הבת "גרנד". העבודות צפויות להסתיים בתוך 28 חודשים.

אקוואריוס מנועים: TPR תשקיע 20 מיליון דולר תמורת 20% מחברת הבת ביפן. ההשקעה משקפת שווי של 100 מיליון דולר לחברת הבת אקוואריוס יפן. הצדדים ישתפו פעולה בייצור, פיתוח ושיווק מוצרי אקוואריוס בשוק היפני.

דריו הלת’ משיקה את Dario Move, פתרון דיגיטלי לבעיות שלד ושרירים. החברה מבססת את המהלך על כך ש"לקויות שלד ושרירים הן מהבעיות עם העלויות הגבוהות ביותר עבור מעסיקים ותוכניות שירותי בריאות".

צ’ק-קאפ מודיעה על הרחבת כושר הייצור. החברה מגדילה את יכולת התפוקה במסגרת היערכות להתחלת הניסוי הפיבוטלי שלה בארה"ב.

סמארט אגרו: בטרסידס השלימה שלב ראשון בסבב גיוס של 5 מיליון דולר. דגנית ורד, מנכ"לית סמארט אגרו: "האסטרטגיה להשקיע בחברות לפי תמחור אטרקטיבי רגע לפני נקודת הפריצה העסקית שלהן מוכיחה את עצמה".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה