איתי גורן, מנכ"ל בוליגו קפיטל קרדיט קרדיט: אושרית חכמון

בוליגו קפיטל ומיטב-דש מקימות קרן להשקעה במקבצי דיור בארה”ב

הקרן צפויה להיסגר ברבעון הבא, כאשר משך חיי השותפות יעמוד על 5 שנים, עם שתי אופציות להארכה של שנה כל אחת

חדשות ספונסר 18/10/2021 11:06

א+א-

חברת השקעות הנדל"ן בוליגו קפיטל מדווחת הבוקר כי היא נכנסת לראשונה לתחום קרנות ההשקעה, ומקימה יחד עם בית ההשקעות מיטב-דש קרן ייעודית להשקעות במקבצי דיור (מולטי-פמילי) בארה"ב.

 

מדובר בקרן המתמחה הראשונה שבה בוליגו קפיטל שותפה, יחד עם גוף מוסדי ישראלי, לאחר שהובילה בעבר בעצמה, כחברה פרטית, שתי קרנות להשקעה בנדל"ן בארה"ב בהיקף של כ-15 מיליון דולר כל אחת. בוליגו השלימה לפני כחודש הנפקה מוצלחת בבורסה הישראלית ונסחרת כיום בשווי של כ-440 מיליון שקל. 

 

הקרן הייעודית של בוליגו קפיטל ומיטב דש השקעות מוקמת יחד עם שותף מקומי בארה"ב, ומאוגדת כשותפות מוגבלת בדלוואר ארה"ב. היא הוקמה במטרה להשתתף בהשקעות במקבצי דיור (Multifamily) בארה"ב, והיא תשקיע בעסקאות ייזום ורכישה לצד שותפים מוגבלים (LPs) נוספים, ועד להיקף של כ-30% מההון העצמי בעסקה בודדת.

 

סגירה ראשונה של הקרן צפויה להתבצע ברבעון הרביעי של 2021, כאשר בוליגו קפיטל ומיטב דש פועלות כעת לאיתור משקיעים פרטיים וכשירים לקרן.

 

תקופת ההשקעה של הקרן תתחיל ברבעון הרביעי של 2021, ותימשך עד 3 שנים לאחר הסגירה הסופית. משך חיי השותפות הכולל צפוי עד חמש שנים לאחר הסגירה הסופית, עם שתי אופציות להארכה של שנה כל אחת. חברה-בת של בוליגו קפיטל, מיטב-דש והשותף המקומי בארה"ב יהיו בעלי המניות בשותף הכללי (GP) של הקרן, בשיעורי אחזקה שווים.

 

בוליגו קפיטל עוסקת בהשקעות נדל"ן אסטרטגיות בארה"ב, עם דגש על דיור להשכרה הכולל גם נכסי Multifamily ובתי אבות, ומתמקדת באזורי ביקוש וצמיחה בעיקר בדרום ארה"ב, ובמדינות ההרים במערב.

 

החברה פועלת משנת 2012 ומשמשת כ- GP המנהלת את העסקאות עבור מועדון אקסקלוסיבי של משקיעים. עד היום בוליגו ביצעה בארה"ב עסקאות בהיקף של כ-2.5 מיליארד דולר, כאשר עסקאות שמומשו הניבו תשואה ממוצעת של כ-22.5% לשנה ומכפיל הון ממוצע של 2.03x נטו למשקיעים.

 

דוד אללוף, מנהל תחום השקעות אלטרנטיביות במיטב דש: "מיטב דש מנגישה ללקוחותיה פתרונות השקעה מגוונים ואיכותיים ומשתפת פעולה עם אנשי המקצוע המובילים בתחומם. אין תחליף לניסיון, בפרט בתחום ההשקעות, ואנו שמחים לשתף פעולה עם גוף מוביל כבוליגו".

 

מנכ"ל בוליגו קפיטל, איתי גורן: "שמחים וגאים בשיתוף הפעולה הראשון מסוגו עם מיטב-דש, מהגופים הפיננסיים המובילים במשק הישראלי. הסינרגיה בין היכולות הפיננסיות של מיטב-דש, והניסיון הניהולי והמשקיעים הפרטיים של בוליגו יוצרת מכפיל כוח משמעותי, ומאפשרת לחוסכים ולעמיתים ליהנות מחשיפה איכותית לשוק הנדל"ן בארה"ב". 

 

  1. מניות בכתבה
  2. בוליגו
  3. מיטב דש

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה