פיליפ סרלין, מנכל ביוליין קרדיט: יח"צ

ביוליין אר. אקס. מדווחת על תוצאות חיוביות מהמחקר על Motixafortide כטיפול המקובל בניוד תאי גזע

מדובר במחקר פארמקו-כלכלה לבחינת טיפול בחולי מיאלומה נפוצה המיועדים להשתלה אוטולוגית עצמית

מערכת ספונסר 13/10/2021 16:47

א+א- 2

 ביוליין אר. אקס, חברה ביופרמצבטית בשלבי פיתוח קליניים מתקדמים שמתמקדת באונקולוגיה, דיווחה היום על תוצאות חיוביות ממחקר הפארמקו-כלכלה לבחינת Motixafortide ומיצובו כטיפול המקובל עבור ניוד תאי גזע בשילוב עם granulocyte colony stimulating factor (הטיפול המקובל כיום באינדיקציה זו), לעומת G-CSF בלבד, בחולי מיאלומה נפוצה המיועדים להשתלה אוטולוגית (עצמית).

המחקר בוצע על-ידי צוות ה - Global Health Economics and Outcomes Research, מקבוצת IQVIA, במקביל לניסוי הקליני Phase 3 GENESIS. התוצאות מתווספות לתוצאות יוצאות דופן ומשמעותיות קלינית מהניסוי הקליני, GENESIS, ותומכות באופן ניכר במיצוב Motixafortide כטיפול המקובל, בשילוב עם G-CSF, עבור ניוד תאי גזע לצורך השתלה אוטולוגית.

מהמחקר עולה כי שילוב של Motixafortide עם G-CSF גורם לירידה מובהקת מבחינה סטטיסטית בניצול משאבי מערכת הבריאות בתהליכי ההשתלה האוטולוגית, לעומת G-CSF בלבד. לאור הכמות הגבוהה משמעותית של תאי הגזע שנוידו והמספר הנמוך של מחזורי האפרזיס שבוצעו, ההערכות הראו שיפור באיכות החיים וחיסכון נטו בסך של כ - 17,000 דולר (ללא העלות של Motixafortide) לאורך חיי החולה, לעומת G-CSF בלבד. תוצאות המחקר העריכו כי השימוש ב - Motixafortide בשילוב עם G-CSF, כטיפול המקובל עבור ניוד תאי גזע לצורך השתלה אוטולוגית עשוי להוות אופציה כדאית כלכלית בארה"ב, וזאת בהתבסס על הסכומים הסטנדרטים שחברות הביטוח מוכנות לשלם.

פיליפ סרלין, מנכ"ל ביוליין אר. אקס: "חסכון העלויות המשמעותי שזוהה במחקר, תומך בהערכת החברה כי Motixafortide, בשילוב עם G-CSF, עשוי להוות הטיפול המקובל החדש עבור כלל חולי מיאלומה נפוצה המיועדים להשתלה אוטולוגית. בהתבסס על תוצאות הניסוי הקליני GENESIS, לפיהן כ - 90% מהחולים אספו את מספר התאים האופטימלי להשתלה לאחר מתן אחד בלבד של Motixafortide ומחזור אפרזיס אחד, לעומת פחות מ - 10% מהחולים שטופלו ב-G-CSF בלבד, מחקר הפארמקו-כלכלה מעיד כי הטיפול באמצעות Motixafortide בשילוב עם G-CSF עשוי לחסוך 17,000 דולר עבור כל חולה, ללא העלות של Motixafortide עצמו. חיסכון זה מאפשר לנו גמישות מרבית על מנת ליישם אסטרטגיית תמחור אופטימלית עבור Motixafortide, בהשקה ולאחריה, במידה ויאושר לרישום".

 1. מניות בכתבה
 2. ביוליין

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  וכרגיל...

  מאבדת זקפה!
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  בנג'ו 13/10/2021 17:18

 2. 2
  הערתם אותה |45|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  mvk 13/10/2021 16:50