נמחקו הירידות בתל אביב, המדדים המובילים נסחרים ללא שינוי

מדד הנפט נחלש 0.5%; חלל טסה 24% על רקע מכירת השליטה; משק אנרגיה מטפסת 7.7%; מגמה שלילית באירופה, דקס יורד 0.7%; ירידות של עד 0.3% בחוזים העתידיים

מערכת ספונסר 12/10/2021 11:50

א+א-

בורסת ת"א נפתחה הבוקר בירידות, לאחר נעילה שלילית בניו יורק, אך בשעה האחרונה נמחקו הירידות והמדדים המובילים נסחרים ללא שינוי בסמוך לרמות הבסיס. מדד הבנקים מוסיף 0.7%, מדד הנפט יורד 0.5% ומדד הנדל"ן מטפס 0.3%.

 

מניית חלל תקשורת טסה 25% אחרי שהחברה דיווחה על חתימת הסכם לרכישת 51% בחברה על ידי חברת תקשורת הונגרית, במחיר המשקף לחלל שווי של למעלה מ-400 מיליון ש"ח ושווי מניה של 8.5 ש"ח, גבוה בכ-50% ממחירה הממוצע של המניה בבורסה בחצי השנה האחרונה. 

 

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי על מדד ת"א 35 וכן בפער שלילי בדולר רציף. מבין מניות המדד בולטות היום מניית נובה שחוזרת בפער חיובי של 2.01% ומניית אורמת טכנו שחוזרת בפער שלילי של 1.92%.

בתום הליך ממושך של ועדה בלתי תלויה, משק אנרגיה דיווחה הלילה על החלטת הוועדה ודירקטוריון החברה, על מתווה עסקה לרכישת פעילות משקי הקיבוצים בתחום האנרגיה, כולל אחזקותיה של משקי הקיבוצים בדליה חברות אנרגיה בע"מ, פעילות הסחר בחשמל ופעילות החלוקה והאספקה של החשמל לקיבוצים.

סיטי טרנספורמר מודיעה על עסקה ראשונה עם איחוד הצלה. במסגרת העסקה בשווי של 22 מיליון ₪, סיטי טרנספורמר תספק לאיחוד הצלה דגם שיותאם לשמש כרכב הצלה חשמלי זעיר, בערי ישראל.

 מלם תים משיקה את שירות ה - EDR שלה בשיתוף SentinelOne. בכך החברה מתגברת את תחום הסייבר בחברה ומפתחת את פתרונות ההגנה המקיפה על תחנות קצה ארגוניות.

בית ההשקעות IBI: "עליית מחירי האנרגיה בעולם מהווה גורם עיקרי לתנודתיות בשווקים הפיננסיים. זאת לצד האטה בקצב הצמיחה בעולם ונטייה הולכת וגוברת להקטנת התמיכה המוניטארית מצד בנקים מרכזיים".

מנתונים שהוצגו בבורסה לניירות ערך עולה כי רק 17% מהחברות הישראליות מפרסמות דוחותESG , לעומת 90% בארה”ב. עוד צוין שכיום, כ - 45% מההשקעות התאגידיות באירופה וכ - 33% מההשקעות התאגידיות בארה"ב, מתחשבות בשיקולי ESG . שווי קרנות הסל העוקבות אחר מדדי ESG הגיע באוגוסט לכ - 327 מיליארד דולר.

נלה דיגיטל רוכשת 51% בשתי חברות עם חנויות וירטואליות ב - Shopify. ממוצע ההכנסות החודשי מהפעילות עומד על כ - 750 אלף ₪. תמורת הרכישה תשלם נלה 1.5 – 3.6 מיליון ₪, בהתאם ליעדי מכירות.

מפעילת תקשורת סלולריתב Tier-1 במזרח אירופה, תתקין את פתרון ה -DNS Secure של אלוט, בכדי לשרת את לקוחות הסלולר הפרטיים שלה. המפעילה ואלוט יחלקו בהכנסות.

משרד האוצר מעדכן שהגירעון המצטבר המשיך לרדת לרמה של 7.4%. הגירעון החודשי הסתכם בכ - 6 מיליארד ₪; הכנסות המדינה מתחילת השנה עמדו על כ - 295 מיליארד ₪, גידול של 26.1% משנת הקורונה, 2020. הוצאות הממשלה הסתכמו ב - 346.5 מיליארד ₪.

מכלול מימון: כל דירה שנייה במחוז תל אביב נבנית במסגרת התחדשות עירונית. למעלה ממחצית מהדירות שנבנות לא מוצעות למכירה כי הן חוזרות לדיירים המקוריים של הבניין ולכן יש לקחת בחשבון שמלאי הדירות שמוצע למכירה קטן בהרבה מהבנייה בפועל.

טקטונה מרחיבה את פעילות הבלוקצ’יין ונכנסת לתחום ה -NFT. החברה תפתח ותיצור פריטי NFT בלעדיים, ותיזום שיתופי פעולה מסחריים בינלאומיים בתחום. בחודש אוגוסט 2021 תחום ה -NFT גלגל מחזור מכירות של 3.5 מיליארד דולר.

עד סוף השנה מחירי הנפט יישארו גבוהים, ירידה תהיה רק במהלך 2022. כלכלני לאומי מעריכים שהמחסור הגלובלי בגז טבעי צפוי להביא להסטת ביקושים לנפט, מה שיתמוך במחירים הגבוהים ויתכן שאף יביא לעלייה נוספת במידה וההיצע לא יגדל בהתאם.

פוטומיין חצתה רף של 400 אלף מנויים משלמים. לחברה 15 אפליקציות לסריקה, שיתוף ושיפור תמונות. בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה גובו באמצעות האפליקציות כ - 286 מיליון תמונות. מספר ההורדות עמד על 27.8 מיליון.

גלילאו טק תמזג לתוכה את חברות דור טכנולוגיות ו –CyberIL. המיזוג יתבצע תמורת הקצאה של כ - 20% מגלילאו טק ותשלום של 5.5 מיליון ₪. לחברות הנרכשות היו ב - 2020 מכירות כוללות של 41 מיליון ₪ ורווח תפעולי בשיעור של למעלה מ - 10%.

פנאקסיה קיבלה היתר יצוא לתמציות קנאביס לשאיפה לגרמניה. בכך הופכת פנאקסיה לחברה הראשונה והיחידה בעולם עם היתר לשיווק מוצר זה באירופה. היצוא המסחרי הראשון צפוי בשבועות הקרובים.

סטורג’ דרופ תתקין מערכת אגירה בנמל אשדוד. הנמל יהיה המקום הראשון בו תותקן מערכת האגירה HyDrop של החברה. ההתקנה תתבצע במהלך הרבעון הרביעי של השנה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה