המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 נחלש כ - 0.90%, מדד ת"א 90 ירד כ - 1.20%. מקרב המדדים הסקטוריאליים, הביטוח בלט כשצנח כ - 1.90%, מדד הנדל"ן ירד כ - 1.60%

מערכת ספונסר 06/10/2021 17:49

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים. מדד ת"א 35 נחלש 0.87%, ת"א 90 ירד 1.26% ומדד ת"א 125 ירד 0.98%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הביטוח צנח 1.89%, הנדל"ן ירד 1.62%, ת"א טכנולוגיה ירד 1.26%, הנפט והגז ירד 1.24% ומדד התקשורת ירד 0.90%. מדד הבנקים נותר היום יציב.

מניות לאומי, פועלים, קבוצת דלק ופרשמרקט, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניות נייס, טבע, דיסקונט ואיי.סי.אל, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית בזן שעלתה 3.75%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: פריון נטוורק, ארגו פרופרטיז, סלקום, פרטנר, קומפיוגן, אופקו הלת’ ואו פי סי אנרגיה.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית דמרי שירדה כ – 5.50%, ואחריה ירדו מניות טראלייט, אלטשולר שחם, מניבים ריט, ישראל קנדה, הכרשת הישוב, הפניקס ונכסים ובנין.

היקף המסחר היום עמד על כ - 1.93 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בירידות שערים וגם באירופה מסכים אדומים.

פוקס-ויזל מדווחת כי שילב רוכשת 50.1% ב”מיננה”. הנרכשת היא חברה פרטית העוסקת בפיתוח, עיצוב, ייצור, יבוא ומכירה של מוצרי תינוקות וילדים, ביגוד ואביזרים. תמורת העסקה היא 15 מיליון ₪.

לידר שוקי הון: ”ממליצים על חברת פז בקניה, החברה החלה לבסס את מעמדה כקמעונאית מובילה. להערכתנו, השלמת רכישת סופר יודה וההתקשרות לרכישת פרשמרקט, צפויות לחזק משמעותית את מעמדה של החברה בתחום, ולתמוך בתוצאות הקבוצה בעתיד".

בקשה לתביעה ייצוגית נגד מנורה פנסיה וגמל בטענה ש”אינה מיידעת על הזכאות לפרישה מוקדמת בגיל 60”. החברה האם, מנורה מבטחים, הדגישה כי בשל העובדה שהתביעה הוגשה בימים אלו, לא ניתן, בשלב זה להעריך את סיכוייה.

אורה אייר קיבלה הזמנה על סך 1.1 מיליון דולר ממפיצה בניגריה. במסגרת המזכר הסכימו הצדדים לפעול להרחבת והעמקת שיתוף הפעולה ביניהם במהלך תקופה של 12 חודשים הקרובים, עם פוטנציאל להזמנת המשך והרחבת שיתוף הפעולה באפריקה.

 לאומי שוקי הון על שוק המט”ח: ”לא צפוי פיחות השקל. עבור יצואנים שער 3.25 שקל לדולר הוא נקודה מעניינת להגדלת והארכת גידורים על ידי מכירת מט"ח ורכישת שקלים בעסקות עתידיות".

מילניום פוד-טק תוביל סבב השקעה בחברת הבת של סבוריט. החברה נכנסת לשוק תחליפי הביצים, תוביל השקעה ב - EGG’N’UP לפי שווי שוק של 8 מיליון דולר.

מדד אמון הצרכנים עלה בחודש ספטמבר. הירידה במספר הנדבקים היומי, הגבירה את תחושת הביטחון בתקופת החגים ושיפרה את אמון הצרכנים.

פינרג’י השלימה פיילוט באיטליה עם חברת אריקסון. הפיילוט באיטליה הינו הראשון שאריקסון מקדמת במסגרת שיתוף הפעולה ולאור סיומו המוצלח, החל משא ומתן מסחרי בין החברה, אריקסון וחברת התקשורת.

סופלנט הישראלית מביאה את טכנולוגית ההשקיה המתקדמת למגדלות התירס בקניה. החברה הינה חברת פורטפוליו של סמארט אגרו יה"ש ומתמקדת בהתאמת השירות שלה לכל ענפי החקלאות.

 אלביט מערכות זכתה בחוזה של 76 מיליון דולר עם צבא ארה”ב. חברת הבת, אלביט מערכות אמריקה, זכתה בחוזה מסגרת לכמות וזמן בלתי קבועים מצבא ארה"ב לספק ציוד למערכות קסדה משולבות עבור צי מסוקי אפאצ’י.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה