רחלי ויזמן, מנכ"לית ומייסדת שותפה SavorEat קרדיט: שרון בירון

מילניום פוד-טק תוביל סבב השקעה בחברת הבת של סבוריט

החברה נכנסת לשוק תחליפי הביצים, תוביל השקעה ב EGG’N’UP לפי שווי שוק של 8 מיליון דולר

חדשות ספונסר 06/10/2021 14:10

א+א-

סבוריט ושותפות המו"פ מילניום פוד-טק הודיעו במאי האחרון על כניסתן לשוק תחליפי הביצים העולמי, באמצעות חברת בת, שהקימה סבוריט. החברה, EGG’N’UP שתהיה נפרדת פעילויותיה של סבוריט, מתכננת לפתח תחליפי ביצה מהצומח, מבלי לפגוע בטעם המקורי של הביצה ובערכיה התזונתיים. מוצרים אלו (עבורם הושלמה הגשת בקשה לרישום של פטנט), המבוססים על מקורות צמחיים ומתבסס על סיבי הצלולוז הייחודיים של סבוריט, יתאימו לצרכי בישול, אפיה וטיגון שמצריכים ביצה כמרכיב נוסף או עיקרי, כאשר החברה פונה גם לשווקי יעד בינלאומיים.

היום הודיעו השתיים כי במסגרת סבב גיוס של עד 2.5 מיליון דולר, שמובילה שותפות המו״פ, התחייבה מילניום פוד-טק כי תשקיע בחברת EGG’N’UP סך של 2 מיליון דולר (יחד גם מימון הרשות לחדשנות) כנגד הקצאת מניות מסוג בכורה א’, לפי שווי חברה של 8 מיליון דולר (לפני הכסף).

בנוסף, בכפוף להשלמת הגיוס, EGG’N’UP קיבל אישור ראשוני להיכלל בתכנית מענקים מהרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית, למימון 40% מההשקעה ומנגד מילניום ויתר המשקיעים שישתתפו בסבב השקעה זה, יקבלו אופציה ל-3 שנים לרכישה חוזרת של המניות, וזאת במסגרת תכנית התמריצים למשקיעים של רשות החדשנות שהחברה קיבלה אישור עקרוני להיכלל בה, כאמור.

שוק הביצים העולמי מוערך ב-200 מיליארד דולר בשנה, והצפי הוא שב-2023 יוערך בכ-244 מיליארד דולר - צמיחה שנתית ממוצעת חד ספרתית נאה, שעשויה להוות בסיס לצמיחה בשוק תחליפי הביצים. נכון להיום, מקסיקו היא הצרכנית המובילה בנפש של ביצים רגילות ואחריה יפן, סין, ארה"ב ואירופה.

בשוק תחליפי הביצים, הנמצא בהתהוות ובעל פוטנציאל צמיחה גדול (כחלק ממגמת העולה בעולם הדוגלת בצריכת מוצרים מן הצומח), פועלות מספר חברות, ביניהן: Just Egg האמריקאית (שגייסה באחרונה 200 מיליון דולר, והשלימה עד כה גיוס של 650 מיליון דולר, המוערכת לפי שווי של 1.2 מיליארד דולר); Zero Egg הישראלית (שגייסה עד כה 6.5 מיליון דולר) ו-Terra Vegane הגרמנית.  לא בכדי גיוסי הון בשוק זה נעמדים במיליוני דולרים – על פי מחקר שפורסם לאחרונה על ידי GFI (עמותת Good Food Institude הישראלית), שוק החלבונים האלטרנטיביים בישראל גדל פי 8, בין השנים 2018-2020 – ונכון ל-2020 עמד על 114 מיליון דולר, גידול השנתי לבדו של 154% ב-2020 בלבד.

חנן שניידר, מנכ"ל מיליניום פוד-טק: "שוק החלבון האלטרנטיבי העולמי נמצא בצמיחה מתמדת. הנתונים מלמדים כי קיים צורך וביקוש גדול לתחליף ביצה בשוק המאפים ובשווקים נוספים. החברה החדשה שהוקמה מביאה פתרון אחר ועדיף מהמתחרים, אשר ביכולתו להפוך אותה לשחקנית עולמית משמעותית בתחום".

רחלי ויזמן, מנכ״לית ומייסדת שותפה של סבוריט: ״שיתוף הפעולה המוצלח עם מילניום פוד-טק, ממשיך לשאת פירות ולקדם את שתי החברות לעבר המטרה לספק לקהל הצרכנים  אלטרנטיבות לצריכת מוצרים מהחי מבלי להתפשר על איכות המוצרים, טעמם ובריאותם. אנחנו מוצאים פוטנציאל בסיבי הצלולוז הייחודיים שפותחו בחברת האם סיבוריט ומתכננים פיתוח של מוצרים ופתרונות נוספים על בסיס התכונות של סיביי הצלולוז. אנו פועלים ללא לאות לחזק את מעמדה של סבוריט ואג-אנ-אפ בתחום החלבון האלטרנטיבי, שוק בעל פוטנציאל גדילה אדיר שיפתח בפנינו הזדמנויות עסקיות חדשות ויאפשר לנו להמשיך לעשות את מה שאנחנו מאמינים בו- לספק אפשריות בחירה רחבות וטובות יותר בשוק המזון העולמי.״

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה