דר אורן הרשקוביץ, מנכל אנלייבקס קרדיט: יח"צ

אנלייבקס קיבלה אישור לפטנט בישראל

הפטנט מכסה גרסה של Allocetra המיוצרת מתאי תורמים בריאים שונים המאוגדים כחומר גלם לאותה המנה; החברה צופה כי הפטנט הישראלי החדש יונפק ברבעון הראשון של 2022

חדשות ספונסר 05/10/2021 15:49

א+א-

אנלייבקס תרפיוטיקס הדואלית, חברת אימונותרפיה למקרופגים בשלב הניסויים הקליניים, המתמקדת באיזון מקרופגים בחולים עם ספסיס, קורונה וגידולים סרטניים מוצקים, מדווחת היום כי משרד הפטנטים הישראלי הוציא הודעת אישור על פטנט חדש המכסה את Allocetra, התרופה האימונותרפית של החברה הנמצאת בפיתוח.

 

הפטנט יוסיף עם אישורו הגנת קניין רוחני נוספת בישראל עד שנת 2037 לפחות, המכסה גרסה של מנת Allocetra אשר מיוצרת מתאי תורמים בריאים שונים המאוגדים כחומר גלם לאותה המנה. החברה צופה כי הפטנט הישראלי החדש יונפק ברבעון הראשון של 2022.

 

אנלייבקס מפתח את Allocetra כטיפול תאי אוניברסלי על המדף, המיועד לתכנת מחדש מקרופגים למצבם ההומאוסטטי. מחלות כגון גידולי סרטן מוצקים, ספסיס, קורונה ועוד רבות אחרות מתכנתות מחדש מקרופגים מחוץ למצבם ההומאוסטטי. מקרופגים לא מאוזנים אלה תורמים באופן משמעותי להחמרת המחלות האלו.

 

בהחזרת המקרופגים למצבם ההומאוסטטי, ל-Allocetra יש את הפוטנציאל לספק מנגנון פעולה אימונותרפי חדשני לאינדיקציות קליניות מסכנות חיים אשר מוגדרות כ"צרכים רפואיים ללא פתרון", כטיפול עצמאי או בשילוב עם תרופות טיפוליות אחרות.

 

לאחרונה דיווחה החברה על מתן טיפול לחולה ראשון בניסוי קליני רב-מרכזי, מבוקר-פלסבו, אקראי וכפול סמיות, שלב IIb ב-Allocetra לטיפול בחולי קורונה במצב קשה וקריטי עם תסמונת מצוקה נשימתית חריפה (ARDS).

 

הניסוי צפוי לגייס עד 152 חולי קורונה במצב קשה וקריטי (76 חולים בטיפול Allocetra יחד עם הטיפול הסטנדרטי ו-76 בטיפול פלסבו יחד עם הטיפול הסטנדרטי) במרכזים רפואיים בישראל ובחלק ממדינות אירופה, והוא נועד להעריך את הבטיחות והיעילות של Allocetra על פני הטיפול הסטנדרטי.

 

יעדי הניסוי העיקריים הם הישרדות ללא צורך בהנשמה והחלמה מהמחלה לכל אחת מ-2 אוכלוסיות המשנה של החולים במחקר (קשים וקריטיים). בנוסף, הניסוי יכלול מספר יעדי משנה, הכוללות הערכה של תסמיני קורונה ארוכי-טווח. תוצאות סופיות מהניסוי צפויות להתקבל ברבעון השני של 2022.

 

 

  1. מניות בכתבה
  2. אנלייבקס

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה