אילן רביב, מנכל מיטב דש קרדיט: יח"צ

מיטב דש רוכשת 20% בחברת אינקרדיבל קרדיט ב-2.5 מיליון דולר

החברה עוסקת במתן הלוואות לאנשים פרטיים ללא אזרחות אמריקאית שרוצים לרכוש נכסים בשטחי ארה"ב; שיעור ההלוואה המקובל הוא עד 50% משווי הנכס

חדשות ספונסר 05/10/2021 12:20

א+א-

חברת מיטב דש השקעות מדווחת היום על חתימת הסכם לרכישת 20% בחברת אינקרדיבל קרדיט הישראלית, בתמורה ל-2.5 מיליון דולר.

 

אינקרדיבל קרדיט, בשליטתו ובניהולו של אורי ירדן, מתמחה במתן הלוואות לאנשים פרטיים ללא אזרחות אמריקאית שמעוניינים לרכוש נכסים בשטחי ארה"ב. מתן ההלוואות מתבצע באמצעות הליך חיתום כפול, כלומר הליך חיתום ללווה בארץ המקור והליך חיתום לנכס בארה"ב.

 

החברה הנרכשת היא בעלת רישיונות לביצוע הליך החיתום ברוב המדינות בארה"ב. שיעור ההלוואה המקובל הוא עד 50% משווי הנכס. הטכנולוגיה העומדת בהליך החיתום היא ביצוע חיתום מהיר מבוסס על פרמטרים ונתונים מיקרו ומקרו כלכליים על הלווה בארצו, ועל נתונים מיקרו ומקרו כלכליים על הנכס המשועבד בארה״ב.

 

לאחר ההסכם, מחזיקה מיטב דש ב- 20% מההון בדילול מלא של אינקרדיבל קרדיט, כ- 40% מההון בדילול מלא מוחזק על ידי אורי ירדן, כ-20% מההון בדילול מלא מוחזק בידי מייסדים נוספים של החברה, ויתרת ההון מוחזקת בידי משקיעים נוספים, כולל לעובדים המחזיקים באופציות של החברה.

 

במקביל להסכם הרכישה נכנס לתוקף תקנון חדש המסדיר את זכויות הצדדים כבעלי מניות בחברה, בין היתר את זכותה של מיטב דש למנות דירקטור אחד באינקרדיבל קרדיט כל עוד היא מחזיקה בלפחות 10% מהון המניות הרשום והמונפק.

 

כמו כן למיטב זכות סירוב ראשונה, זכות הצטרפות, זכות מצרנות (זכות להשתתף בהקצאת מניות חדשות) בכל סבב השקעה עתידי; וכן מגבלות על העברת מניות והחלטות מסוימות אשר יידרשו רוב מיוחד של בעלי המניות או אשר יהיו כפופות לזכויות וטו של החברה.

 

את ההשקעה ברכישת אינקרדיבל קרדיט תממן מיטב דש ממקורותיה העצמיים של החברה. כמו כן, הסכם הרכישה שנחתם כעת אינו כפוף לתנאים מתלים ולכן נכנס לתוקף מיד עם מועד חתימתו.

  1. מניות בכתבה
  2. מיטב דש

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה