המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 נחלש 0.24%, מדד ת"א 90 ירד 0.58%. מקרב הסקטוריאליים מדדי הטכנולוגיה הובילו את הירידות. מדד הנפט והגז עלה כ-3%. מניית טבע זינקה 10.61%

מערכת ספונסר 29/09/2021 17:56

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים. מדד ת"א 35 נחלש 0.24%, ת"א 90 ירד 0.58% ומדד ת"א 125 ירד 0.36%. באשר למדדים הסקטוריאליים, ת"א טכנולוגיה צנח 2.03%, ת"א טק עילית ירד 1.67%, מדד הנדל"ן ירד 1.32%, מדד הביטוח ירד 1.20%, מדד הבנקים ירד 0.69%. בגזרת העליות: מדד הנפט והגז רשם עליה ניכרת של 3.05%, מדד הביומד עלה 0.41%.

מניות טבע, איי.סי.אל, קבוצת דלק ואינרום, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניות לאומי, פועלים, דיסקונט ונייס, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית טבע שעלתה 10.61%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: סלקום, קבוצת דלק, איי.סי.אל, אנרג’יאן, חברה לישראל, פז נפט ובזן.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית לייבפרסון שירדה כ - 7%, ואחריה ירדו מניות פריון נטוורק, אפולו פאוור, נובה, אייאיאס, מג’יק, אלקטרה נדלן וטאואר.

היקף המסחר היום עמד על כ - 1.96 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בעליות וגם באירופה מסכים ירוקים.

טבע הגיעה להסדר עם מדינת לואיזיאנה בפרשת האופיודיום. החברה תשלם 15 מיליון דולר על פני 18 שנים ובנוסף תתרום תרופות מצילות חיים בכ - 3 מיליון דולר כדי לסייע בטיפול בהתמכרות. ההסדר כפוף לאישור סופי של לואיזיאנה עד תחילת נובמבר.

ניתוח התחלות הבנייה של הלמ"ס לסיכום המחצית הראשונה של השנה, מצביע על ירידה בהתחלות הבנייה של דירות 4 חדרים. במקביל הניתוח מראה כי נרשמה עלייה בבניית דירות 5-6 חדרים וכן בדירות בנות 3 חדרים.

קבוצת לובינסקי רכשה 2.5% בסיטי טרנספורמר. המנכ"ל דני שביט: ״אנו רואים בסיטי טרנספורמר את הדבר הבא בתחום התחבורה העירונית החשמלית הבינלאומית ומאמינים שהמוצר יכול להשתלב בארסנל המכוניות שלנו בישראל".

אבוג’ן: לביא ביו ויונייטד אגרונומי חתמו על הסכם הפצה למוצר לשיפור יבול. על פי ההסכם, המוצר שפותח על ידי לביא ביו יופץ על ידי יונייטד בצפון דקוטה. מסחור המוצר מתוכנן לשנת 2022, בשלב ראשון עבור חיטה אביבית.

 סאנפלאואר רוכשת פורטפוליו סולארי מניב ב - 153.6 מיליון ₪. החברה משלימה את רכישת הפורפוליו מקרן הליוס. סך נכסי האנרגיה המתחדשת של החברה יעלה לכ - 81 מגה וואט. ההכנסות השנתיות של סאנפלאואר צפויות לעמוד על למעלה מ - 127 מיליון ₪.

ספקית הפס הרחב היפנית Asahi Net השיקה פתרון של אלוט. הספקית היפנית מחליפה את הפתרון הקיים שלה בזה של אלוט,SmartTraffic QoE , על מנת לשפר את איכות השירות של ספקיות שירותי האינטרנט תחת Asahi Net ולקוחותיהן.

יתרת תיק הנכסים הפיננסיים של הציבור עלתה בכ - 200 מיליארדי ₪ ברבעון השני. העלייה נבעה בעיקר מעלייה ביתרת המניות בארץ, ביתרת המזומן והפיקדונות ובהשקעות בחו"ל. שוויו של תיק הנכסים של הציבור עומד על כ - 4.7 טריליון ₪, עם קצב גידול שנתי של 17.5%.

קרן נוי רוכשת 40% מחברת ”נתיב אקספרס” בתמורה ל - 253 מיליון ₪. זוהי השקעה ראשונה של הקרן בתחום התחבורה הציבורית; לקרן נוי אופציה לרכישת 10% נוספים ממניות נתיב אקספרס. בימים אלה מתמודדת החברה במספר מכרזים להפעלת אשכולות תחבורה בארץ.

הסתדרות העובדים: ”ההצעות לשלילת פיצויים ודמי אבטלה לעובדים ללא תו ירוק קיצוניות ובלתי סבירות. הצעת החוק מהוות ענישה לא מידתית ושוללת את הזכויות של עובד מפוטר". יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד: "לא ניתן יד לפגיעה בחיסכון הפנסיוני שצברו העובדים במשך עשרות שנים".

האב סקיוריטי רוכשת את קומסק תמורת 70 מיליון שקלים. העסקה מתבצעת בשילוב של תשלום בהיקף של 40 מיליון ₪ במזומן וכ - 30 מיליון ₪ במניות חסומות. הרכישה צפויה להכפיל את ההכנסות השנתיות של האב סקיוריטי לכ - 250 מיליון ₪.

 חברה לישראל רוכשת 15% ממניות AKVA בכ - 65 מיליון דולר. אקווה עוסקת בפתרונות ושירותים בתחום החקלאות הימית ונסחרת בבורסת אוסלו לפי שווי של כ - 316 מיליון דולר. חברה לישראל תוכל להגיע עד לאחזקה של 19.9% בחברה.

טקטונה רוכשת כ - 1% מארגון השקעות הסיכוןLAO ומשלמת במטבעות את’ריום. תמורת הרכישה עומדת על כמיליון דולר תאפשר לטקטונה חשיפה לפורטפוליו הקיים של ה - LAO עם למעלה מ - 100 יזמים טכנולוגיים בתחום הנכסים הדיגיטליים ותוכל להשתתף בהשקעות עתידיות.

איירטאצ’ סולאר תמכור לאנלייט רובוטים לניקוי פאנלים סולאריים. ההסכם נחתם אחרי שני פיילוטים שערכה החברה והוא המכירה המסחרית הראשונה של רובוט ה’טראקר’. היקף העסקה עומד על כ - 220 אלף דולר.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה