איתי רפאל, מנכל רציו פטרוליום קרדיט: יחצ

רציו פטרוליום מתחילה לפעול במרוקו

החברה חתמה על הסכם מחקר אסטרטגי עם משרד האנרגיה המרוקאי לפעילות אקספלורציה בבלוק דאח’לה בצד המערבי של חופי האוקיינוס האטלנטי

חדשות ספונסר 26/09/2021 11:14

א+א-

שותפות רציו פטרוליום מדווחת הבוקר על כניסה לפעילות אקספלורציה במרוקו וחתימה על הסכם עם משרד האנרגיה המרוקאי לבלוק הימי דאח’לה אטלנטיק (Dakhla Atlantique), הממוקם בצד המערבי של שולי האוקיאנוס האטלנטי.

 

מדובר במהלך אסטרטגי של כניסה לשטח בעל פוטנציאל גיאולוגי רב ובעלות נמוכה, ומתיישב עם ראייה גיאולוגית קודמת של הצוות הטכני בזיהוי אגנים בעלי פוטנציאל משמעותי. כניסת רציו פטרוליום למרוקו התאפשרה הודות להסכמי אברהם והיא מסמלת שיתוף פעולה עסקי ראשון בתחום האנרגיה בין שותפות ישראלית וממשלת מרוקו.

 

בלוק דאח’לה אטלנטיק ממוקם לאורך חופי האוקיינוס האטלנטי ושטחו הכולל מעל 109,000 קמ"ר (שווה ערך ליותר מ- 270 רישיונות חיפוש בים בישראל), בעומקי מים שנעים ממים רדודים ועד למעל 3,000 מטר. בתקופת ההסכם הנוכחי, רציו פטרוליום תחזיק 100% מהזכויות בבלוק ותשמש כמפעילה.

 

לרציו פטרוליום פעילות אקספלורציה באגן גיאנה-סורינאם ובפיליפינים ולאחרונה אף דיווחה על כוונתה להשקיע בתחום האנרגיות מתחדשות, על רקע התיקון שעשתה הבורסה בתקנון כך שתתאפשר הוספת פרויקטים של אנרגיה מתחדשת בשותפות מוגבלת שתחום פעילותה הוא חיפושי נפט או גז.

 

איתן אייזנברג, ממייסדי רציו פטרוליום וגיאולוג ראשי: "אני גאה לקחת חלק בחיפושי הנפט של מרוקו ומקווה שפעילותנו בדרום המדינה תקדם את כלכלתה. אני מאמין כי בלוק זה הינו בעל פוטנציאל רב לתגליות של נפט וגז בעתיד ואני רואה בו תוספת משמעותית וחשובה מאוד לפורטפוליו הנכסים של רציו פטרוליום בעולם".

 

איתי רפאל, מנכ"ל רציו פטרוליום: "הכניסה למרוקו היא יישום נוסף לאסטרטגיית האקספלורציה של רציו פטרוליום – איתור אגנים גיאולוגים בעלי פוטנציאל משמעותי מאוד הנמצאים עדיין מתחת לראדר, בדומה לנוכחות שלנו באגן גיאנה סורינאם ו- East Palawan שבפיליפינים. בנוסף אנו גם מאוד שמחים כאזרחים ישראלים על שיתוף הפעולה החדש של תאגיד ישראלי עם ממשלת מרוקו."

  1. מניות בכתבה
  2. רציו פטרול יהש

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה