חנן פרידמן, מנכל בנק לאומי קרדיט: אורן דאי

בנק לאומי בארה”ב מתמזג עם Valley National Bank

העסקה משקפת ל-Leumi USA שווי של כ-1.2 מיליארד דולר; לאומי צפוי לרשום רווח לאחר מס של כ-650-750 מיליון ₪

חדשות ספונסר 23/09/2021 13:53

א+א-

בנק לאומי חתם הלילה על הסכם למיזוג Leumi USA עם Valley National Bank בעסקה שמשקפת ל- Leumi USA שווי של כ-1.2 מיליארד דולר (כ-140% על ההון העצמי). כתוצאה מהמיזוג צפוי הבנק לרשום רווח לאחר מס של כ-650-750 מיליון ₪.

 

לאומי יחזיק לאחר המיזוג בלמעלה מ-14% מהבנק הממוזג ויהיה בעל המניות הגדול ביותר, אך לא בעל השליטה. כ-90% מהתמורה בגין העסקה תשולם במניות של הבנק הממוזג והיתרה במזומן. כמו כן ימנה הבנק ימנה שני דירקטורים ומשקיף לדירקטוריון הבנק הממוזג. מנכ"ל Leumi USA, אבנר מנדלסון, צפוי לשמש סגן יו"ר הדירקטוריון בבנק הממוזג וחברי הנהלה ובעלי תפקידים בכירים ישמשו בתפקידי מפתח בבנק הממוזג.

 

שני הבנקים חתמו גם על הסכם שיתוף פעולה ביחס להשתתפויות של לאומי באשראי שיינתן על ידי  Valley למתן שירותים בנקאיים ללקוחות שני הבנקים. העסקה צפויה להיות מושלמת במהלך הרבעון הראשון או השני של 2022.

 

הבנק הממוזג, שיהפוך לבנק ה-29 בגודלו מבין הבנקים הנסחרים בבורסה בארה"ב, יהיה בעל יכולת לצמוח בפעילות העסקית במגוון תחומים בהם מתמקד לאומי ארה"ב, בין השאר: טק, חברות הון סיכון, ייזום נדל"ן ובנקאות פרטית. ללאומי USA סניפים בניו יורק, שיקגו, פלורידה וקליפורניה.

 

Valley National Bank פועל בניו ג’רזי, ניו יורק, פלורידה ואלבמה. נכון ל-30 ביוני 2021, היקף הנכסים שלו טרום ביצוע העסקה הוא כ-41 מיליארד דולר, עם תיק אשראי של כ-32 מיליארד דולר. הרווח במחצית הראשונה של 2021 הסתכם ל-230 מיליון דולר ולשנת 2020 לכ-378 מיליון דולר.

 

מנכ"ל לאומי, חנן פרידמן: "מדובר במהלך אסטרטגי שנועד להעמיק ולהרחיב בצורה מושכלת את הפעילות העסקית ברחבי ארה"ב. המיזוג יעניק ללאומי נוכחות משמעותית וחסרת תקדים לבנק ישראלי בשוק האמריקני.

 

זו בשורה של ממש ללקוחותינו – העסקיים ומתעשיית ההיי-טק, שייהנו מסל מוצרים רחב יותר ומיכולות של בנק אמריקני גדול ומשגשג, שיובל על ידי צוות הנהלה חזק ומנוסה בראשות Ira Robbins, היו"ר והמנכ"ל, אליהם יצטרף צוות ניהולי מ- Bank Leumi USA. הדבר מבטיח את המחויבות ללקוחות הישראלים ולעובדים, שייהנו מהיתרונות שבעבודה בבנק גדול עם מגמת צמיחה מרשימה".

 

מנכ"ל Bank Leumi USA, אבנר מנדלסון: "אחרי שנים של טרנספורמציה, צמיחה משמעותית וביסוס Bank Leumi USA כמוביל בבנקאות המסחרית, מיזוג זה הוא צעד טבעי המהווה אבן דרך אסטרטגית במסענו לבסס את פעילותנו ואת הצעת הערך הייחודית שלנו בשוק האמריקני. אני סמוך ובטוח שכוח האדם האיכותי שלנו והפריסה הגיאוגרפית בתחומי העסקים שלנו יהוו מנועי צמיחה לבנק הממוזג".

 

יו"ר ומנכ"ל Valley National Bank, Ira Robbins: "אנו רואים בפעילות הפיקדונות של בנק לאומי בכלל ובפרט בתחום הטכנולוגיה וההון סיכון הזדמנויות צמיחה אשר יסייעו לייצר המשכיות לשיפור המתמיד בתחום המימון שאנו מובילים בשנים האחרונות.

 

בגזרת ההלוואות, Leumi USA Bank יוסיף גיוון במגזרים מסחריים ותעשייתיים צומחים ויסייע לפרוץ לשווקים גיאוגרפיים חדשים, כולל קליפורניה ואילינוי. בנוסף, אנו נרגשים להגדיל את פלטפורמת הבנקאות הפרטית של Leumi USA Bank יחד עם קהל הלקוחות של Valley".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה