גדעון תדמור, יור נאוויטס קרדיט: יח"צ

נאוויטס תבצע שני קידוחים נוספים בשדות הנפט בטקסס

הקידוחים צפויים להתבצע בחודשים ספטמבר-נובמבר 2021; תקציב הקידוחים עומד על 5.3 מיליון דולר והשותפות תישא במלוא העלות

פולי טל 09/09/2021 12:21

א+א-

דירקטוריון השותף הכללי בשותפות הגז והנפט נאוויטס אישר בתחילת השבוע לבצע שני קידוחים אופקיים נוספים בנכסי הנפט היבשתיים שלה בטקסס – Webster ו- Manvelבאמצעות Peles חברת בת בבעלותה המלאה של השותפות.

 

הקידוחים צפויים להתבצע בחודשים ספטמבר-נובמבר 2021, כאשר כל קידוח צפוי להתבצע במהלך של שבועיים-שלושה. מדובר בקידוחים אופקיים שמטרתם לפתח את העתודות בשדות הנפט, בהמשך להתחייבות של השותפות בהסכם הפיתוח המשותף שנחתם במסגרת העסקה לרכישת הזכיויות בשדות הנפט.

 

עומקם הסופי של הקידוחים יהיה כ-1.5-2 ק"מ ואורך ההשלמה האופקית יעמוד על כ-200-800 מטר. ביצוע הקידוחים כפוף לקבלת אישורים מהרשויות השונות בטקסס ומבעלי הזכויות בקרקע וכן להשלמת התקשרות בהסכמי שירותים וציוד.

 

תקציב הקידוחים עומד על 5.3 מיליון דולר, כאשר השותפות תישא במלוא עלות הקידוחים ותהיה זכאית לכל התקבולים שינבעו מהנפט המופק בכל שדה מקידוחים אלה, עד להחזר ההוצאות שהשקיעה בבארות הפיתוח, בניכוי תמלוגים.

 

החל ממועד החזר ההוצאות, השותפות תהיה זכאית לתקבולים בהתאם לחלקה בשדות. בשדה הנפט וובסטר מחזיקה השותפות ב-49.8%, חברת דנבורי מחזיקה גם היא ב-49.8% ומספר שותפים מקומיים מחזיקים ב-0.4% מהשדה. בשדה הנפט מאנבל מחזיקות השותפות ודנבורי בחלקים שווים (50%).

 

לפני כשבועיים דיווחה נאוויטס על החלטת השקעה סופית בפרויקט שננדואה שבמפרץ מקסיקו, בהיקף של 1.8 מיליארד דולר. חלקה של השותפות בפרויקט זה עומדת על כ-49% (ההשקעה של נאוויטס לפיכך, עומדת על 900 מיליון דולר). מוקדם יותר דיווחה השותפות על חתימת הסכם מימון לפרויקט עם קונסורציום של בנקים.

 

 

  1. מניות בכתבה
  2. נאוויטס פטר יהש

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה