גדעון תדמור, יור נאוויטס קרדיט: יח"צ

נאוויטס והשותפות ישקיעו 1.8 מיליארד דולר בפרויקט שננדואה

במסגרת הפיתוח יקדחו 4 בארות הצפויות להפיק בקצב של 80,000 חביות ביום ויוקמו מתקן הפקה ימי וצנרת יצוא של נפט וגז; חלקה של נאוויטס בפרויקט הוא 49%

פולי טל 26/08/2021 12:16

א+א- 1

שותפות נאוויטס פטרוליום מדווחת הבוקר על צעד משמעותי בתולדות החברה - קבלת החלטת השקעה סופית ((FID לפיתוח מאגר הענק שננדואה, במפרץ מקסיקו, ארה"ב. כל השותפות בפרויקט חתמו על התחייבותן להשקיע בהתאם לחלקן, בפיתוח הפרויקט.

 

תקציב הפרויקט הכולל עומד על כ-1.8 מיליארד דולר, כאשר חלקה של נאוויטס, שמחזיקה ב-49% מהזכויות במאגר, הוא כ-900 מיליון דולר. כל השותפות העמידו את המקורות לחלקן במימון לפרויקט עוד לפני מועד החלטת ההשקעה, כדי להבטיח יציבות פיננסית מלאה לאורך תקופת פיתוח הפרויקט ולמנוע סיכוני מימון בהקמה.

 

במקביל להחלטת ההשקעה הסופית בפרויקט, התקיימה גם סגירה הפיננסית (closing) של הסכמי המימון הפרויקטלי שנחתמו ב 1 לאוגוסט 2021.

 

יו"ר נאוויטס, גדעון תדמור: "החלטת ההשקעה הסופית בשננדואה הינה בעלת משמעות אדירה לנאוויטס, ופיתוח הפרויקט יוצא לדרך. פרויקט שננדואה צפוי להביא ערך רב לנאוויטס ואנו גאים מאד בדרך שעברנו, משלב רכישת הזכויות במאגר, ועד להבאתו לשלב הפיתוח, תוך עמידה מוצלחת בכל אבני הדרך והתוכניות שהצגנו בפני המשקיעים.

 

נאוויטס ממשיכה להוכיח את יכולותיה, תוך דבקות באסטרטגיה של כניסה הזדמנותית למאגרים מוכחים, שילוב שוק ההון הישראלי והבינלאומי במימון יצירתי לפרויקטים והובלה לשלב הפיתוח ובהמשך להפקה מוצלחת, בדיוק כפי שעשינו בהצלחה בפרויקט בקסקין".

 

 שננדואה הוא מהמאגרים הגדולים במפרץ מקסיקו של ארה"ב עם רזרבות המוערכות בכ-431 מיליון חביות נפט. לפני שהמאגר נרכש על ידי נאוויטס, הושקעו בשננדואה 1.8 מיליארד דולר, ובוצעו 9 קידוחי אקספלורציה, אימות, הערכה ורכישת מידע.

 

לאחר השלמת הפיתוח בסוף שנת 2024, הפרויקט צפוי להפיק כ-80,000 חביות נפט ביום, מארבע בארות הפקה ולייצר לנאוויטס תזרים מהוון (בשיעור היוון של 10%) של כ-1.4 מיליארד דולר ו-EBITDA של כ-750 מיליון דולר בשנת ההפקה הראשונה (לפי מחיר חבית של 58 דולר). מחיר ה’break-even’ בפרויקט עומד על 16 דולר לחבית.

 

בתחילת החודש חתמה נאוויטס, יחד עם שותפיה לפרויקט, על הסכמי מימון לחוב הפרויקטלי. הסכמי המימון , שנכנסו כעת לתוקף, יתבצעו עלי ידי קונסורציום של בנקים זרים ובנקים וגופים מוסדיים ישראלים, בהובלת בנק סוסייטה ג’נרל, בהיקף כולל של כ- 907 מיליון דולר.

 

חלקה של נאוויטס בהסכם יעמוד על כ-444 מיליון דולר. בנוסף, במסגרת ההסכם קיימת אופציה להרחבת הסכם המימון בכ-99 מיליון דולר נוספים. במקביל, השלימה החברה גיוס הון בהיקף של 152מיליון דולר וגיוס חוב בהיקף של 55 מיליון דולר.

 

מפעילת פרויקט שננדואה, Production & Exploration BOE, חתמה על חוזה רב שנתי לתכנון, רכש, בנייה והקמה של מערכת הפקה ואחסון צפה (FPS) לפרויקט בהיקף של 100 אלף חביות נפט ליום עם חברת Hyundai Industries, המספנה הגדולה בעולם. תהליך ייצור הפלטפורמה יחל באופן מידי, והתקנת הפלטפורמה מעל למאגר תתבצע ברבעון השלישי של שנת 2024.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ברכות לגדעון תדמור- דרך צלחה

    כותבי תרחישים 26/08/2021 12:48