פרטנר הגישה הצעה לרכישת פעילות הסלולר של אקספון ב-187 מיליון ש”ח

ההצעה כוללת התחייבות להמשיך להעסיק 70% מעובדי אקספון בשנה הקרובה; עד כה הוגשו לאקספון 3 הצעות רכישה; רשות התחרות צפויה להתנגד בשל החשש לפגיעה בתחרות בתחום

פולי טל 26/08/2021 12:04

א+א-

חברת פרטנר מודיעה היום כי הגישה הצעה לרכישת אקספון סלולר בתמורה ל-187 מיליון ש"ח. ההצעה של פרטנר מצטרפת לשלוש ההצעות המונחות על שולחנו של עו"ד עמית לדרמן, המנהל המיוחד שמונה לחברת מרתון 018, המפעילה את we4G בסלולר.

 

במירוץ לרכישת פעילות הסלולר של אקספון משתתפות שלוש מציעות – חברת ווידלי מובייל של שמעיה רייכמן, קבוצת בן אליעזר בראשותו של איציק בן אליעזר שהיה בעבר מנכ"ל אקספון והצעה נוספת מגולן טלקום.

 

הצעתה של פרטנר הבוקר כוללת את רכישת הפעילות של מרתון ואת כלל התחייבויותיה ללקוחותיה. החברה מתחייבת להמשיך ולהעסיק לפחות 70% מעובדי החברה למשך שנה לפחות ממועד השלמת העסקה. כמו כן מתחייבת פרטנר להעמיד חלק מהתמורה כמימון ביניים לאקספון, שישולם בתשלומים חודשיים של עד 3 מיליון ש"ח ולתקופה מירבית של 4 חודשים.

 

כמו כן מציינת פרטנר שתרכוש את הפעילות ואת מלוא התחייבויותיה של החברה כלפי לקוחותיה, כשהיא נקייה מחובות, שעבודים, עיקולים או תביעות, למעט חובות הנובעים מהסכם שיתוף הפעולה בין מרתון לסלקום ישראל.

 

הצעתה של פרטנר כפופה לבדיקת נאותות מוגבלת שתמשך חמישה ימים בלבד, אך מעבר לכך היא מותנית בקבלת אישורים נדרשים ביניהם של הנושים ובית המשפט וגם של רשות התחרות ושר התקשורת.

 

את אישור רשות התחרות ומשרד התקשורת ספק רב אם תוכל החברה לקבל, שכן איחוד של החברה עם אחד המפעילים הגדולים תצמצם את מספר הגופים הפועלים בשוק זה ועלולה להביא לעליות מחירים. ברשות התחרות עוד לא החלו לבחון את ההצעות אך מסרו כי הממונה לא תאשר מיזוג העלול לפגוע בתחרות בשעה שיש גופים אחרים שמוכנים לרכוש את החברה, אפילו אם הדבר יעשה במחיר נמוך יותר.

 

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה