אושיק אפרתי, מנכ"ל הום ביוגז קרדיט: אורית אפרתי

הום ביוגז תציע ללקוחותיה פתרון לייצור חשמל מביוגז

החברה חתמה על מזכר הבנות עם חברת קיונרג’י לפתרון משולב למטבחים מוסדיים; הפתרון יאפשר חיסכון בעלויות טיפול בפסולת, הפחתה של פליטות מתאן והגדלת העמידה ביעדי ה-ESG

חדשות ספונסר 22/08/2021 11:33

א+א-

הום ביוגז, העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות ביוגז לשוק הפרטי והמוסדי, הודיעה היום כי חתמה על מזכר הבנות עם חברת קיונרג’י (Qnergy), המפתחת ומייצרת גנרטורים מבוססי מנועי "סטרלינג" עם בוכנה חופשית, לשיתוף פעולה בהצעה של פתרון משולב למטבחים מוסדיים, בכפוף להצלחת פיילוט.

 

הפתרון המשולב יכלול מערכת ביוגז מוסדית שתמיר פסולת אורגנית לביוגז, שבתורו ישמש להפעלת גנרטור לייצור חשמל, ללא תלות ברשת החשמל. המוצרים של שתי החברות קומפקטיים, עמידים ודורשים תחזוקה מינימאלית.

 

ההצעה מתאימה ללקוחות בשוק המוסדי, המעוניינים לטפל בפסולת האורגנית שלהם בצורה אקולוגית וכלכלית, כמפעלים תעשייתיים, רשתות מזון, מסעדות וחדרי אוכל הממוקמים בבתי מלון, בסיסי צבא, בתי חולים, בתי כלא, מוסדות לימוד ועוד. פתרון זה יתווסף לפתרון המוסדי המוצע כיום על-ידי הום ביוגז, של הפיכת פסולת אורגנית לאנרגיה בתצורה של מים חמים לשימוש מקומי ולפתרון הביתי, שהופך פסולת אורגנית לגז בישול ולדשן.

 

הפתרונות של חברת הום ביוגז מספקים ללקוחות מענה לשתיים מהבעיות הגדולות בעולם: טיפול בפסולת אורגנית החוסך פינוי, שינוע והטמנה וייצור מקומי של אנרגיה מתחדשת. הפתרונות מאפשרים ללקוחות חיסכון בעלויות ובאנרגיה, הפחתה של פליטות מתאן מזיקות והגדלת העמידה ביעדי ה-ESG. ההפחתה של פליטות הפחמן מתכתבת עם החלטת הממשלה האחרונה להטיל "מס פחמן", בהתאם לתכנית הלאומית למעבר לכלכלה דלת פחמן.

 

אושיק אפרתי, מנכ"ל הום ביוגז, מסר: "אנו שמחים לדווח על שיתוף הפעולה עם חברת קיונרג’י, שיאפשר ללקוחותינו להפיק חשמל נקי ממחזור פסולת אורגנית. פתרון זה יתווסף לפתרון המוסדי הקיים שלנו, של הפיכת פסולת אורגנית למים חמים. המודעות לבעיית ההתחממות הגלובלית, כפי שהציג דו"ח הפאנל הבין ממשלתי לשינוי האקלים (IPCC), ובעיית העדר קיבולת להטמנת פסולת, הולכת וגוברת, ואיתן העניין שמגלות החברות במוצרי החברה.

 

בהתאם לאסטרטגיה שלנו, אנו ממשיכים לייצר שיתופי פעולה עם חברות התואמות את הערכים שלנו, ביניהן מספר חברות גלובליות. אנו מאמינים כי הצלחת הפיילוט ושיתוף הפעולה מהווה אבן דרך משמעותית למימוש החזון והיעדים שלנו".

 

ד"ר אורי זיק, מנכ"ל קיונרג’י, מסר: "גז המתאן הוכר לאחרונה על ידי האו"ם כבעל פוטנציאל חימום של פי 80 מ-CO2 ולכן הצורך הדחוף להתמקד בהפחתת פליטות גז זה. פסולת מזון היא אחד המקורות המשמעותיים לפליטות מתאן.

 

הפתרון המשותף פותח עבור קיורג’י שווקים חדשים בתחום הביוגז והחשמל המבוזר, זאת בהתאם לאסטרטגיית החברה להתמקד בפתרונות להפחתת פליטות מתאן. הפתרון המשולב עם הום ביוגז מוסיף לקו המוצרים של קיונרג’י בתחום המתאן הכולל את ה-CAP3 הנמכר לתעשיית הגז הטבעי".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה