מיכה קליין, מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים<br>קרדיט: שירן כרמל
מיכה קליין, מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים קרדיט: שירן כרמל

אפריקה ישראל מגורים, מקבוצת לפידות קפיטל, פרסמה היום את תוצאות הרבעון השני לשנת 2021. סה"כ ההכנסות הסתכמו לכ-343 מיליון ש"ח לעומת כ-317 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות הרבעון אינן כוללות את המכירות בפרויקט DUO ת"א, שיבואו לידי ביטוי עם קבלת ההיתר הצפוי בהמשך השנה.

 

הרווח הנקי גדל ברבעון בכ-19% והסתכם לכ-23.3 מיליון ש"ח לעומת כ-19.7 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. שיעור הרווח הגולמי ממכירת דירות עמד ברבעון על 19% לעומת 15% אשתקד.

 

במהלך הרבעון השני מכרה אפריקה מגורים 187 דירות בהיקף כספי של 546 מיליון ש"ח, מתוכם חלק החברה עומד על 441 מיליון ש"ח, לעומת 87 דירות בתקופה המקבילה אשתקד, בהיק של 153 מיליון ש"ח, כשחלק החברה עומד על 132 מיליון ש"ח. ברבעון הראשון של 2021 מכרה החברה 178 דירות כשחלקה בהכנסות עמד על 440 מיליון ש"ח.

 

נכון לסוף הרבעון השני, 1824 דירות של החברה נמצאות בביצוע ובשיווק לפני ביצוע, ב-20 אתרים שונים. מתוך דירות אלה, נמכרו עד כה 1090 דירות בשווי מכירות של 2.3 מיליארד ש"ח. יתרת המזומים של החברה הסתכמה בסוף הרבעון בכ-602 מיליון ש"ח, כתוצאה מקבלת אשראי מתאגיד בנקאי וממימוש קרקעות בירושלים ובגני תקווה.

 

עם פרסום הדוחות הודיע דירקטוריון החברה על חלוקת דיבידנד של 15 מיליון ש"ח (1.18 ש"ח למניה), שיחולק בחודש ספטמבר.

 

מיכה קליין, מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים: "הרבעון השני ממשיך את המגמה החיובית מתחילת השנה, עם מכירות משמעותיות ושיפור הרווחיות במגוון פרויקטים. אנו ממשיכים לפעול כל העת להגדלת הצבר העתידי שלנו בעסקאות משמעותיות, תוך ניצול הזדמנויות עסקיות ליצירת ערך מידי.

 

מתחילת השנה הובלנו מספר עסקאות התרחבות ושנת 2021 צפויה להיות שנה ענפה ומלאה בפעילות, במהלכה אנו צפויים למסור מספר שיא של יחידות דיור – למעלה מ-1,000 ומנגד להתחיל את בנייתן של למעלה מ- 1,200 יח"ד חדשות, אשר אלה יהוו את מנועי הצמיחה של החברה לשנים הקרובות.

 

אנו מאמינים כי הביקוש למתחמי מגורים איכותיים ימשיך עוד שנים קדימה ועל כן נמשיך לפעול לאיתור הזדמנויות השקעה נוספות על מנת לשמר את היקפי הפעילות המשמעותיים ואף להגדילם, תוך שמירה על איתנות פיננסית גבוהה כפי שאנו עושים תמיד".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש