דר שי מרצקי, מנכל בונוס ביוגרופ קרדיט: יח"צ

נגיף הקורונה

משרד הבריאות אישר הרחבה של הניסוי בתרופה של בונוס ביוגרופ לקורונה

14 מתוך 16 חולי קורונה במצב קשה הבריאו ושוחררו לביתם אחרי טיפול בתרופה MesenCure; משרד בריאות אישר לצרף מרכזים רפואיים נוספים לשלב 2 של הניסוי הקליני

פולי טל 11/08/2021 10:19

א+א- 3

בבית חולים רמב"ם בחיפה נתנו בחודש האחרון את התרופה מזנקיור שפיתחה בונוס ביוגרופ ל-16 חולי קורונה במצב קשה, שסבלו ממצוקה נשימתית. מתוך כל החולים שטופלו בתרופה, 14 שוחררו לביתם לאחר מספר ימים.

 

בעקבות ההצלחה, מדווחת היום בונוס ביוגרופ כי משרד הבריאות אישר לה להרחיב את הניסוי, ולצרף אליו מרכזים רפואיים נוספים לפאזה 2 של הניסוי הקליני לבחינת יעילות ובטיחות של התרופה MesenCure.

 

השלב השני של הניסוי יכלול עד 50 חולי קורונה קשים במצוקה נשימתית מסכנת חיים, ויבחן את יעילות ובטיחות הטיפול בהם באמצעות התרופה התאית, בהשוואה לקבוצת ביקורת. הנסיינים יקבלו שלוש מנות של התרופה במתן תוך וורידי. בניסוי יבדקו תפקודי הנשימה של החולים, מדדי הדלקת שלהם ומדדים כללים המצביעים על מהלך המחלה וקיצור משך זמן האשפוז.

 

התרופה MesenCure מיועדת לטיפול במצוקה נשימתית מסכנת חיים, בין אם נגרמה מהזן המקורי של נגיף קורונה או מכל זן אחר שלו או מווירוס אחר, ובין אם היא נובעת מזיהום חיידקי או אחר. התרופה פועלת על הגוף בשלב המכונה "סערה ציטוקנית" שבו הגוף מייצר כמות רבה מדי של נוגדנים, הגורמים ליציאה מאיזון ועלולים להביא לקריסת מערכות ואף למותו של החולה.

 

בבונוס ביוגרופ מאמינים שבשנים הקרובות לחיסוני הקורונה לא תהיה השפעה מהותית על גודל השוק של התרופה, גם מכיוון שזנים אלימים יותר של קורונה צפויים להופיע ולהביא לגלי תחלואה נוספים וגם מכיוון שקצב מתן החיסונים העולמי איטי מאד ותחלופנה שנים עד ש-70% מאוכלוסיית העולם תתחסן – זהו המספר שלדעתם של המומחים יביא לחסינות עדר עולמית.

 

בהתבסס על דעתם של מומחים, שהובאה בינואר 2021 ,בכתב העת המדעי Nature, הסבורים כי על אף ההתחסנות אוכלוסיית העולם כנגד קורונה, תהפוך מגפת הקורונה למחלה אנדמית בעלת שכיחות דומה למחלת השפעת התוקפת למעלה מ -10% מהאוכלוסייה בכל שנה, מעריכה החברה כי אף לאחר שתושג ותישמר חסינות עדר כנגד נגיף קורונה, צפויה להתגבש מחזוריות קבועה של מיליוני חולי קורונה קשים, בכל שנה, בעולם, העשויים להוות קהל יעד לטיפול בתרופה MesenCure .

 

בנוסף, עשויה התרופה MesenCure לשמש לטיפול במגוון רחב של אינדיקציות, ובכלל זה, דלקות בדרכי הנשימה התחתונות וכן אסטמה ומחלת ריאות חסימתית כרונית, אשר יחדיו, מייצגות שוק עולמי אשר עד 2026 צפוי לעלות על 43 מיליארד דולר בשנה בלי לכלול את השפעתו הצפויה של נגיף קורונה.

 

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  מה קורה עם החברה הזאת? כל כך הרבה שנים שהם מתחילים בנסוי קליני ולא מסיימים???

  חברת הלא-כלום בונוס מתחילה ולא גומרת נסיוונות יטפול בחסר עצם כל כך הרבה שנים. הרבה מאוד שנים ללא תוצאות מפורטות על כל המטופלים. כעת אותו ספור על תרופה לקורונה טפלו ב-16 חולים קשה שמתוכם 14 חולים במצב קשה שטופלו הבריאו מיד ושוחררו לביתם. מי משחרר לביתו חולה קשה לאחר יומיים טיפול?? האם רופאי רמבם משחררים חולה קשה בזמן סערה ציטוקנית, לאחר טיפול תרופתי של יומיים?? כמו בעבר. לא מאמין. לא נוגע.

  שורוק 18/10/2021 08:19

 2. 2
  בארהב מנייה כזאץ הייתה עולב מאות

  אחוזים ולו רק בשל הספוקלציה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  tam_a 11/08/2021 15:24

 3. 3
  יום נפלא,איזה כייף לפתוח

  עם קודם כווווול---הודעה רפואית ראשונה לתרופה פועלת לקורונה,ו...שזו בונוס.....יאלה מכירות.....והמשך בפיתוח הפתרון לעצם!!! מוגיייי................איזה הודעה פצצצצאאאאצצצצצווווווווחחחחחחחההההה----הצלחות למחזיקים!
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  RedHead69 11/08/2021 10:23