דר אורן הרשקוביץ, מנכל אנלייבקס קרדיט: יח"צ

אנלייבקס: ההפסד הנקי לרבעון הסתכם בכ - 3.1 מיליון דולר, בהשוואה להפסד נקי של כ - 3 מיליון דולר ברבעון המקביל

"אנו נמצאים במיקום טוב לקדם את המחקרים הקליניים, בעודנו עובדים על מנת להפוך למובילים בתחום הטיפולים התאיים במחלות זיהומיות, דלקתיות ואונקולוגיות"

מערכת ספונסר 09/08/2021 17:03

א+א-

אנלייבקס תרפיוטיקס מדווחת על תוצאות פיננסיות לרבעון השני של 2021, ההפסד הנקי לרבעון הסתכם בכ - 3.1 מיליון דולר, בהשוואה להפסד נקי של כ - 3 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנת 2020.

נכון לסוף יוני, לחברה מזומנים והשקעות סחירות בהיקף של 90.6 מיליון דולר. החברה מעריכה כי המזומנים וההשקעות הסחירות יספיקו על מנת לממן את ההוצאות התפעוליות ודרישות ההון עד שנת 2023.

ד"ר אורן הרשקוביץ’, מנכ"ל החברה: "אנו מרוצים מאוד מההתקדמות האחרונה שלנו, שהציבה אותנו על המסלול להשיג קצב יציב של אבני דרך היוצרות ערך. ניסוי שלב IIb מבוקר-פלסבו בספסיס נמשך, עם תוצאות סופיות הצפויות ברבעון השני של 2022. בנוסף, אנחנו מצויים בלוחות הזמנים להתחלת ניסוי שלב IIb ב-Allocetra לטיפול בחולי קורונה קשים וקריטיים בישראל במהלך הרבעון השלישי השנה, ואנו מתכננים להרחיב את הניסוי כך שיכלול אתרים באירופה לאחר מכן. ניסויים אלה נתמכים כל אחד בנתונים קליניים משכנעים, המדגישים את הישימות הרחבה של המנגנון האימונותרפי של Allocetra".

ד"ר הרשקוביץ’ הוסיף כי "לצד ההתקדמות הקלינית שלנו, יצרנו בנוסף נתונים פרה-קליניים המדגישים את הפוטנציאל של Allocetra לשפר באופן סינרגטי את היעילות של טיפולים בסרטן. על ידי שילוב של Allocetra עם טיפולים אלה, אנו מאמינים שנוכל לשפר את שיעורי התגובה ולספק אפשרויות טיפול יעילות למטופלים שאין להם כרגע אופציות טיפול יעילות. אנו מצפים לבדוק זאת באמצעות ניסוי מתוכנן שלב Ib בגידולים מוצקים. עם פוזיציה פיננסית חזקה וצוות מנהלים מוכשר, אנו מאמינים כי אנו נמצאים במיקום טוב לקדם את המחקרים הקליניים הללו ואחרים, בעודנו עובדים על מנת להפוך למובילים בתחום הטיפולים התאיים במחלות זיהומיות, דלקתיות ואונקולוגיות".

  1. מניות בכתבה
  2. אנלייבקס

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה