קרדיט: ארקריאטיב
קרדיט: ארקריאטיב

חברת אפריקה ישראל מגורים, מקבוצת לפידות קפיטל, מדווחת היום על מכירה של הזכויות באחד המגרשים בפרויקט "סביוני גבעת שמואל" לקרן הריט אקונה שהקים מארק שימל, בניהולו של יאיר טל.

 

על המגרש שנמכר יוקם בניין מגורים בן 84 יחידות דיור, המיועד להשכרה על ידי הקרן וחניון תת קרקעי משותף עם בניין נוסף, בבעלות אפריקה ישראל מגורים. קרן הריט תרכוש את הזכויות במגרש תמורת כ-86 מיליון ₪. בתוספת עלות הבנייה ודמי הניהול, תשלם אקונה סכום של כ-216 מיליון שקלים. אפריקה מגורים תנהל את תהליך ההקמה. העסקה תניב לאפריקה ישראל מגורים רווח צפוי של כ-22 מיליון ₪ לפני מס.

 

בנוסף, הצדדים התקשרו בהסכם שיתוף ושירותי ניהול בהיקף של כ-4 מיליון ש"ח במסגרתו אפריקה ישראל מגורים תיתן לקרן הריט שירותי ניהול בהקמת הבניין והחניון המשותף והחזר הוצאות של כ-2.7 מיליון ש"ח. ההסכם גם כולל מנגנון המאפשר לאפריקה ישראל מגורים לקבל מענק נוסף עבור המקרקעין במקרה של השבחה של שווי הבניין של קרן הריט מעבר לסכום שנקבע.

 

המגרש נמצא בשכונה חדשה הנמצאת בהקמה, וממוקמת בצפון מערב גבעת שמואל, במרחק של כ-500 מטר מתחנת הקו האדום של הרכבת הקלה. השכונה כוללת 7 בנייני מגורים, מתוכם 4 בנויים (695 יח"ד סה"כ), והיא מאופיינת בעיקר במשפחות צעירות. בדיקת הביקושים בשכונה מלמדת כי קיים ביקוש לדירות 3-5 חדרים, ובהתאם, הדירות בפרויקט יהיו בנות 3-6 חדרים. צפי האכלוס הוא סוף 2024.

 

מיכה קליין, מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים: "עסקה זו מאפשרת לנו לנצל הזדמנות עסקית ליצירת ערך משמעותי כבר היום באחד מפרויקטי הדגל של החברה. חרף העובדה שאפריקה ישראל מגורים פועלת כל העת להגדלת מלאי הדירות העתידי שלה, אנו רואים לנכון לפעול מעת לעת למימוש הזדמנויות עסקיות ייחודיות, כפי שאנו עושים בעסקה זו, כאשר בנוסף לרווח גדול ממכירת המקרקעין, החברה תהנה מהכנסות גם ממתן שירותי ניהול מגוונים וכן ממענק מיוחד במקרה של המשך עליית מחירי הדירות הפרויקט".

 

את קרן אקונה הקים מארק שימל בנובמבר 2020, כדי להוביל שינוי בתחום השכירות לטווח ארוך בישראל. יאיר טל מנכ"ל הקרן היה ממייסדי החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה – דירה להשכיר, בה כיהן בתפקידים בכירים במשך שש שנים, מהן כשנתיים כמנכ״ל. קודם לכן מילא שורה של תפקידים בכירים במשרד האוצר, האחרון שבהם היה סגן בכיר לחשב הכללי.

 

אקונה מנהלת כיום משא ומתן מתקדם לקיומן של עוד 5 עסקאות, ובמקביל מתנהל מו״מ גם עם 3 משקיעים המתכוונים להיכנס לקרן. בסך הכל, מתכוונת החברה לרכוש אלפי דירות בעשור הקרוב, המיועדות להשכרה לטווח ארוך.

 

בהתייחסו לעסקה הראשונה של אקונה, אומר הבעלים, מארק שימל, כי יש צורך בשינוי בפרדיגמה השולטת בשוק הדיור בישראל. ״שכירות ארוכת טווח היא הפתרון לבעיית הדיור העמוקה בישראל, לעליית המחירים ולמצוקת הדיור של הדור הצעיר. כפי שמקובל ברוב מדינות העולם הנאור, מגורים בשכירות ארוכת טווח, המעניקה לשוכר את כל הנוחות לטווח ארוך, בשקיפות, בנוחות ובמחיר הוגן, היא הפתרון הראוי, שיסייע גם בייצוב שוק הדיור ובהורדת המחירים״.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש