שלומי אמיר, מבעלי פרשמרקט קרדיט: פרשמרקט

מיזוגים ורכישות

ברקע עסקת המכירה: פז ופרשמרקט ירכזו עניין הבוקר

אמש הודיעה פז כי היא רוכשת את רשת פרשמרקט בעסקה המשלבת מזומן ומניות פז בשווי כולל של 2.147 מיליארד ש"ח; האחים אמיר, בעלי פרשמרקט יקבלו מניות המהוות כ-11.4% בפז

פולי טל 05/08/2021 09:36

א+א-

עסקת ענק הוכרזה אמש בין פז לפרשמרקט, לפיה חברת פז תרכוש את מלוא מניותיה של פרשמרקט מידי בעלי הרשת האחים שלומי ויוסי אמיר בדרך של מיזוג משולש הופכי בתמורה למזומן ומניות פז בשווי כולל של 2.147 מיליארד ש"ח.
 
פז הצהירה בעבר שהיא מעוניינת להתפתח גם בתחום הקמעונאות, באמצעות רשת סניפי yellow שבבעלותה, שבזכות מיקומה בתוך תחנות הדלק של פז, היא בעלת פריסה ארצית נרחבת. בנוסף רכשה פז בשנה החולפת את רשת סופר יודה התל אביבית וכעת תוכל ליהנות גם מהפריסה הרחבה של סניפי פרשמרקט. 
 
בעסקה המורכבת, פז קונה את פרשמרקט, ופרשמרקט הופכת לבעלת מניות משמעותית בפז. לפני כחודש הגישה פרשמרקט הצעת רכש למיזוג במסגרתה ביקשה לקבל 36% ממניות החברה. היא התחרתה אז בשיכון ובינוי שהגישה גם היא הצעה לפז, באמצעות שיכון ובינוי אנרגיה.
 
שתי ההצעות לא התקבלו, והעסקה הנוכחית אמנם מעניקה לאחים אמיר אחזקה משמעותית בחברה, אך פז תמשיך להתנהל ללא גרעין שליטה. שאר בעלי המניות החזקים בחברה – מנורה, כלל, מגדל, הראל, הפניקס, מיטב ואלטשולר צפויים להיות מדוללים מעט בביצוע העסקה. 
 
דירקטוריון פז אישר את העסקה ונימק זאת בכך ש"המיזוג טומן בחובו ערכים סינרגטיים משמעותיים כגון שיפור רווחיות גולמית כפועל יוצא של יתרון לגודל מול ספקים, עניינים הקשורים למועדון לקוחות ועוד". 
 
בנוסף הבהיר הדירקטוריון כי מדובר בעסקה ללא "פרמיית שליטה", כלומר כל בעלי מניות החברה, כולל בעלי השליטה שלה, יקבלו תמורה שווה ביחס להחזקתם בחברה. על פי ההערכות חלקה של פרשמרקט בסופו של המיזוג, בהתאם להצהרה זו על תמורה שווה, יהיה כ-7%.
 
עוד הוסיף הדירקטוריון בנימוקיו כי 80% מתמורת המיזוג הינה במזומן המספקת ודאות באשר לערך תמורת המיזוג ונזילות מיידית עבור בעלי מניות החברה. כמו כן, מניות פז שיקבלו בעלי מניות החברה תהיינה מניות ללא מגבלות חסימה כאשר למניות פז סחירות הגבוהה באופן משמעותי מזו של מניות החברה.
 
הסכום הגבוה אותו תשלם פז תמורת המיזוג משקף פרמיה של כ-15% ביחס למחיר מניית החברה בבורסה במועד אישור העסקה. 
 
במסגרת העסקה, תתמזג החברה הייעודית עם ולתוך החברה, וכל מניותיה יועברו לפז בתמורה לקבלת מניות ומזומן. פרשמרקט תהפוך לחברה פרטית בבעלות מלאה (100%) של פז ומניותיה יימחקו מהמסחר בבורסה. 
המועד האחרון שנקבע להשלמת עסקת המיזוג הוא 30.11.2021, והיא כפופה בין היתר לקבלת אישור של רשות התחרות, רשות ניירות ערך, הבורסה בתל אביב וכן אישור של רשות שלטונית אחרת שאישורה נדרש לפז.
 
בתמורה לעסקת המיזוג תשלם פז לבעלי מניות החברה במועד ההשלמה תמורה בשווי כולל של 2,147 מיליון ש"ח, מתוכם כ-1,717 מיליון ש"ח ישולמו במזומן הויתרה תשולם באמצעות הנפקת 1,091,142 מניות רגילות של פז, המהוות כ-11.44% מהונה המונפק של פז ללא דילול.
 
האחים אמיר התחייבו להמשיך לעבוד בחברה בתפקידים הנוכחיים שלהם, במשך שנה מחתימת ההסכם, לא להעביר ולא למכור את מניותיהם ולהצביע עד המיזוג באסיפה הכללית של בעלי מניות החברה. 
 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה