חיים כצמן, יור גזית גלוב קרדיט: יח"צ

מיזוגים ורכישות

גזית גלוב הגישה הצעה לרכישת כל מניות חברת הבת אטריום

ההצעה נעשית במחיר של 3.35 אירו למניה, ובסה"כ 335 מיליון אירו; עם השלמת מיזוג החברה לגזית, היא תמחק מהמסחר בבורסות אמסטרדם ווינה

פולי טל 02/08/2021 10:47

א+א-

חברת הנדל"ן גזית גלוב של חיים כצמן, מדווחת הבוקר על מכתב ששלחה לדירקטוריון אטריום בו היא מצהירה על כוונתה לרכוש את כלל מניות המיעוט באטריום במחיר של 3.35 אירו למניה המהווה פרמיה של 14.3% על מחיר הסגירה האחרון ולהפוך אותה לחברה פרטית בבעלות מלאה של גזית ולמחוק אותה מהמסחר בבורסה בדרך של מיזוג על פי חוקי ג’רזי. גזית גלוב מחזיקה כיום בכ-75% ממניות אטריום.

 

אטריום היא חברה ציבורית המתמקדת בנכסים בערים וורשה ופראג. בשנה וחצי האחרונות נכנסה החברה לתחום הדיור להשכרה ובדוח האחרון דיווחה כי ברשותה 4,000 יחידות דיור בשלבים שונים בערים מרכזיות בפולין, 2,000 דירות לפיתוח מעל ובסמוך לנכסים מסחריים בבעלותה ועוד כ- 2,000 דירות בעסקאות ממשיות לרכישה של נכסים קיימים או בשלבי בנייה.

 

נכון לסוף הרבעון השני, לאטריום 26 נכסים בשטח כולל של כ- 809 אלך מ"ר ובסך של כ- 2.5 מיליארד אירו, כאשר שיעור התפוסה עומד על כ- 92.2%. כ- 55% מתיק הנכסים ממוקם כאמור בערים וורשה ופראג שני מטרופולינים בעלי הגירה חיובית וצמיחה מרשימה בתעסוקה ובשכר.

 

בנוסף, לחברה נכסים לא משועבדים בסך של כ- 7.8 מיליארד שקל (כ- 2 מיליארד אירו) ויתרות מזומן של כ- 2 מיליארד שקל (520 מיליון אירו) ומסגרות אשראי לא מנוצלות של כ- 1.1 מיליארד שקל (300 מיליון אירו). המינוף שלה עומד על כ- 26%. ודירוג האשראי הבינלאומי שקיבלה מ-Moody’s ו- FITCH הוא ברמת Baa3 ו- -BBB, בהתאמה, באופק יציב.

 

חיים כצמן, מייסד ומנכ"ל גזית גלוב: "המיזוג יקרב את גזית לנכסי אטריום ויאפשר גמישות מלאה בקבוצה בכל הקשור לתפעול נכסים, בנייה ופיתוח של נכסים קיימים, תזרימי המזומנים ומימון הנכסים הקיימים.

 

אנו מאמינים שעם הפיכת אטריום לחברה פרטית בבעלות גזית, נוכל לייצר ערך באמצעות סינרגיות בתחום התפעול, מימון ושוק ההון. איחוד נכסי הקבוצה תחת קורת גג אחת תאפשר לנו לייצר מותג בינלאומי אחיד ובכך לחזק עוד יותר את הקשרים שלנו עם דיירים בינלאומיים.

 

למעלה מ- 60% מנכסי אטריום נמצאים במטרופולינים צפופי אוכלוסין עם צמיחה גדולה ואנו מאמינים כי הודות לכך נוכל ליישם עוד יותר את האסטרטגיה שלנו לציפוף נכסים קיימים וליצור זכויות בנייה נוספות לשימושים מעורבים. אנו נמשיך את התכנית של אטריום למחזור וטיוב תיק הנכסים אותה אטריום מיישמת בהצלחה בשנים האחרונות, נגביר את קצב מכירת הנכסים שאינם נכסי ליבה, מה שיתרום להורדת המינוף והגעה לייעדי המינוף שלנו."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה