רן גוראון, מנכל YES, פלאפון ובזק בינלאומי קרדיט: יונתן בלום

מאבק עובדי אלפא מחריף: יחלו בשביתה בפלאפון ובזק בינלאומי

ההסתדרות מאיימת שמדובר בצעדים ראשוניים בלבד, שיוחרפו אם ההנהלה תמשיך בניסיונותיה לפגוע בהתארגנות העובדים; במקביל יימשכו ההפגנות מול בכירי קבוצת אלפא

פולי טל 02/08/2021 10:36

א+א-

ועד עובדי אלפא הודיע היום על צעדים ארגוניים בפלאפון ובבזק בינלאומי. זאת בעקבות מה שהם מגדירים "המשך ההתנהלות החד-צדדית מצד ההנהלה". העיצומים והמאבק מחריפים לאחר שההנהלה המשותפת משכה בשבוע שעבר את הבקשה לצווי מניעה כנגד שביתה, ובית הדין לעבודה קבע כי אין למנוע מהעובדים בחברות הללו לנקוט צעדים ארגוניים.

 

במסגרת העיצומים והמאבק יופסקו בין היתר העבודות לפיתוח דור 5 בפלאפון וייעצר פיתוח ממשק הסיבים האופטיים בבזק בינלאומי. בנוסף, הודיעו הוועדים על עצירה מוחלטת של העבודה המשותפת בין שלוש חברות אלפא - פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes.

 

בזק בינלאומי לא תמכור כרטיסי סים של פלאפון או תוציא ציוד לפלאפון או לחברת yes לטובת מלאי או שירות ללקוחות פרטיים. פלאפון לא תספק נתבים ללקוחות בזק בינלאומי וייעצרו כל פרויקטי הפיתוח המשותפים לשלוש החברות.

 

נציגות העובדים מבהירה כי מדובר בצעדים ראשוניים בלבד, שיוחרפו במידה שההנהלה תמשיך בניסיונותיה לפגוע בהתארגנות העובדים. במקביל, יימשכו ההפגנות מול בכירי קבוצת אלפא, כולל מול ישיבת הדירקטוריון של החברות הבנות שצפויה להתקיים השבוע.

 

לפני כחודש הכריזה ההסתדרות סכסוך עבודה בחברות פלאפון ובזק בינלאומי. זאת על רקע סירובה של ההנהלה המשותפת לחברות קבוצת אלפא לנהל מו"מ משותף לכלל עובדי הקבוצה כמענה לניסיונות ההנהלה לחשק את העובדים במו"מ, ונוכח השינויים הדרמטיים שמבקשת ההנהלה לבצע. שינויים אלו משליכים על זכויות העובדים ומאיימים על ביטחונם התעסוקתי.

 

יו״ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט והייטק בהסתדרות, יקי חלוצי: "בלתי נתפס שבשעת המשבר הכי גדולה של העובדים בחברות הבנות בבזק, כאשר הביטחון התעסוקתי מעורער ומתחילים צעדים ארגוניים, בוחר המנכ"ל לברוח לחופשה של חודש בחו"ל. נמשיך להיאבק ככל שיידרש להגנת העובדים ועד שיוצגו תוכנית ברות קיימא לעתיד החברות".

 

יו"ר ועד עובדי אלפא ויו"ר ועד עובדי פלאפון, יחיאל שמן: "הנהלת אלפא צריכה להבין דבר אחד פשוט - אנחנו נעמוד כחומה בצורה נגד כל ניסיון שלה לפגוע בעובדים ולעשות סיבובים פיננסיים על גבם. לא נהסס להחריף כבר בקרוב את הצעדים הארגוניים שלנו, עד להשבתה מוחלטת של פלאפון ובזק בינלאומי. מקומות הפרנסה של מאות עובדים עומדים בפני סכנה אמיתית וכפי שהוכחנו כבר בעבר, שום דבר לא יקודם בחברות באופן חד צדדי, אלא רק בשיתוף פעולה איתנו״.

 

סגנית יו"ר ועד עובדי אלפא ויו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי, לימור ליברמן-לביא: "אנחנו לא מתכוונים לשבת בחיבוק ידיים כאשר הנהלת אלפא ודירקטוריון בזק פועלים הלכה למעשה לפרק חברה מצליחה ורווחית כמו בזק בינלאומי. הצעדים הארגוניים שמתחילים להינקט היום הם רק יריית הפתיחה במאבק לשמירה על מקומות הפרנסה שלנו. אנחנו בטח לא מתכוונים לעצור פה, במידה שהתוכניות שלהם לפירוק החברות הבנות בקבוצה ימשיכו להתקדם".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה