עליות שערים בתל אביב, מדד הבנקים מזנק ב-2%

תל אביב 35 עולה 1%; הממשלה אישרה את תקציב המדינה; מניות הקנאביס מזנקות; גזית גלוב עולה 2% על רקע הצעת רכש לאטריום; עליות שערים באירופה ובחוזים העתידיים

חדשות ספונסר 02/08/2021 10:48

א+א-

יום המסחר השני לשבוע זה בבורסה המקומית נפתח בעליות שערים, על רקע העליות החדות הבוקר באסיה עם פתיחת שבוע המסחר בעולם, והעליות בחוזים העתידיים בניו יורק המצביעים על פתיחה חיובית. בזירה המקומית הממשלה תתכנס היום לאישור תקציב המדינה.

 

שבוע המסחר באסיה נפתח בעליות שערים נאות הבוקר כאשר מדד הניקיי מזנק 2%, שנחאי מטפס 1.5% והנג סנג מוסיף 0.9%. החוזים העתידיים בניו יורק נסחרים בשעה מוקדמת זו בעליות של כחצי אחוז בממוצע וצפויים לפתוח את חודש אוגוסט בארה"ב במגמה חיובית.

 

מניותיהן של חברות הקנאביס מרכזות היום עניין בקרב המשקיעים לאחר שאמש במסגרת דיוני התקציב החליטו שרי הממשלה לקדם את נושא הסרת החסמים להגברת יצוא הקנביס הרפואי מישראל במסגרת חוק ההסדרים, בעקבות פנייתה של שרת הכלכלה והתעשייה אורנה ברביבאי לשרי הבריאות, ביטחון הפנים והאוצר.

 

עוד ירכזו עניין היום מניות טאואר וראדא שיפרסמו את תוצאותיהן לרבעון השני ולמחצית הראשונה של שנת 2021. בהמשך השבוע ידווחו גם שאר הדואליות ובהן לייבפרסון, פריון, וגם אבגול, אורמת, נייר חדרה ועוד רבות אחרות. בנוסף השבוע ביום חמישי בסוף המסחר יתקיים עדכון המדדים החצי שנתי של הבורסה.

 

אמש הסתיים המסחר בתל אביב ביציבות, כאשר המדדים המובילים נסגרו בסמוך לרמות הבסיס. מדד תל אביב 35 נסגר ללא שינוי (0.02%-), תל אביב 125 עלה בשיעור קל של 0.08%, מדד הבנקים ירד 0.1%, מדד הנפט עלה 0.9%, ומדד הנדל"ן טיפס 0.37%.

 

מניית אריקה כרמל שהחלה להיסחר אמש, זינקה ביומה הראשון בשיעור של 26% במחזור צנוע של כחצי מיליון ש"ח. החברה שפיתחה את מכשיר הבי-קיו לייזר לטיפול בכאבים הונפקה לפי שווי של כ-450 מיליון ש"ח. החברה דיווחה היום שכלל ביטוח הפכה לבעלת עניין בחברה. 
 
חברת סקופ פרסמה דוחות רבעוניים ועלתה בעקבותיהם 15%. האנליסטית מרב פישר-שרוני נתנה לחברה המלצת קנייה עם אפסייד של 18% לאחר פרסום הדוחות, ואמרה כי "החברה הציגה תוצאות שיא עם שיפור משמעותי במכירות וברווחיות. על אף החששות, נראה כי הימשכות מגפת הקורונה בעולם לא השפיעה על פעילות החברה במחצית הראשונה של השנה"

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה