המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה 1.45%, מדד ת"א 90 עלה 0.62%. מקרב הסקטוריאליים מדד הביומד בלט כשעלה 1.76%. מניית טבע מטפסת 12%

מערכת ספונסר 28/07/2021 18:00

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה חיובית. מדד ת"א 35 התחזק ב – 1.45%, מדד ת"א 90 עלה בשיעור של 0.62%, מדד ת"א 125 עלה 1.19%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הביומד הוביל את העליות כשטיפס 1.76%, מדדי התקשורת והטכנולוגיה עלו כ - 1%. מדד הבנקים עלה 0.41%, הנפט והגז עלה 0.56%.

מניות טבע, לאומי, פועלים, איי.סי.אל, נייס, חברה לישראל, אלביט מערכות וקבוצת עזריאלי, ריכזו מחזורי מסחר גדולים, כולן בעלייה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית טבע שפרסמה דוחות כספיים ועלתה 12%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: קומפיוגן, אלטשולר שחם גמל, אופקו הלת’, ראדא, אורמת טכנו, קנון וג’נסל.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אקסיליון שירדה 4.64%, ואחריה ירדו מניות אלקטריאון, אקופיה, לוינשטיין נכסים, מספנות ישראל, בראק אן וי, כלל עסקי ביטוח ואוגווינד.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.57 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח יום המסחר במגמה מעורבת ובאירופה מסכים ירוקים.

 מנרב דיווחה כי התקבל אישור הממונה על התחרות לביצוע מיזוג עם אסנס תשתיות וביצוע וחברת א.מ.ה אסמן. בדיווח קודם של מנרב, העריכה החברה שהתמורה הסופית של המיזוג צפויה להיות כ - 747 מיליון ₪.

מטריסלף השלימה בהצלחה ניסוי לייצור שתל נוירונלי אנושי. השתל העצבי מיועד לטיפול בפצועים עם פגיעה טראומטית בחוט השדרה.

בורסת תל אביב מסכמת את חודש יולי עם ירידות שערים בכל המדדים המובילים. הירידות החדות ביותר נרשמו במדדי הנפט והביומד שירדו כל אחד בכ - 8%, אך עדיין מציגים עליות נאות מתחילת השנה; עשר חברות חדשות השלימו הנפקה ראשונית וגייסו כמיליארד ש"ח.

כלל ביוטכנולוגיה דיווחה על תוצאות ביניים חיוביות למדיוונד בטיפול בפצעים כרוניים. השלמת גיוס המטופלים לניסוי צפויה עד לסוף שנת 2021 ותוצאות ראשוניות ממנו צפויות במחצית הראשונה של 2022.

טבע עמדה בציפיות הרווח ופספסה מעט בהכנסות: החברה מדווחת על הכנסות של 3.9 מיליארד ₪, מול צפי ל - 4.04 מיליארד ₪. הרווח הנקי עמד על 0.59 דולר למניה, בהתאם להערכות המוקדמות; החוב הופחת בחצי מיליארד דולר.

עוד דיווחה טבע ש”התרופות הגנריות של החברה חסכו לארצות הברית 28.8 מיליארד דולר בשנת 2020”. הנתון המקביל של טבע בישראל: "חיסכון של כ - 1.5 מיליארד ₪ בשנה למערכת הבריאות ולמטופלים בזכות השימוש בתרופות גנריות".

 אאורה ודניה יקימו 4 בנייני מגורים חדשים ברמת השרון בעלות של 446 מיליון ₪. התמורה עבור ביצוע מלוא העבודות בשלב זה של הפרויקט צפויה לעמוד על כ - 446 מיליון ₪; העבודות צפויות להמשך כ - 3.5 שנים.

לאומי: היחס בין מספר המובטלים למספר המשרות הפנויות הוכפל מאז המשבר. קצב יצירת המשרות הנוכחי אינו מספיק בכדי לקלוט את מלוא הגידול העודף באבטלה. הפעילות של שירותי האירוח והאוכל, אמנות ובידור וחינוך עדיין נמוכה משמעותית מלפני פרוץ המשבר.

יוניבו מגייסת 11.1 מיליון ₪ מניר צוק מייסד פאלו אלטו נטוורקס. תמורת ההשקעה יקבל צוק 5% ממניות החברה לפי מחיר מנייה אפקטיבי של 4.62 ₪ ויקבל 5% נוספים כאשר מחיר המניה יגיע ל-7.10 ₪.

מסקירת הראל: "צפי שלא נראה שינוי בריבית או במסגרת תוכנית הרכישות הערב בארה”ב. מצפים שהנגיד ישקף שהחלו דיונים לגבי מועד וקצב צמצום תוכנית הרכישות, לאור העלייה באינפלציה והצפי לצמיחה חזקה ברבעון השני שתתפסם למחרת החלטת הריבית".

משרד הבריאות: "כרגע אין כוונה לסגור את נתב”ג או לצמצם טיסות. הכניסה לטרמינל הנוסעים תתאפשר רק לעובדים או לנוסעים 4 שעות לפני הטיסה; אחת לשבוע תתקיים הערכת מצב ותתעדכן רשימת המדינות עליהן חלה הגבלת יציאה או אזהרת מסע חמורה".

דיפלומט תקים מרכז לוגיסטי בקיסריה: בהקמת המבנה תשקיע החברה לנכסי קיסריה כ - 340 מיליון ₪. דיפלומט צפויה להשקיע סכום של כ - 270 מיליון ₪ במערכות אוטומציה, מידוף וניהול מלאי חכמות.

חברת רני צים נכנסת לתחום הייזום וההקמה של פרויקטים למגורים בחברה הערבית. החברה זכתה במכרז להקמת 36 יחידות דיור בפארדיס; הרווח הצפוי מהפרויקט עומד על כ - 10 מיליון שקל.

אנלייט השלימה מכרז מוסדי להנפקת שתי סדרות אג״ח בהיקף של כ - 695 מיליון שקל. הביקושים במכרזים הגיעו לכ - 800 מיליון שקל, מתוכם גייסה החברה 346 מיליון ₪ לסדרה ג’ בתשואה של 1.58% ולסדרה ד’ גייסה 349 מיליון ₪ בתשואה של 2.97%.

אקסל סולושנס זכתה בפרויקט לאספקת מכשירי סלולר בכ- 6 מיליון ₪. במסגרת המכרז החברה קיבלה הזמנה ראשונה על סך של כמיליון ₪ , לאספקה ברבעון הנוכחי; שאר ההזמנה תסופק במהלך השנתיים הקרובות.

רבעון חזק לאיי.סי.אל: עברה לרווח נקי של 140 מיליון דולר. המכירות ברבעון השני הסתכמו ב - 1.6 מיליארד דולר, עליה של 34% מהרבעון המקביל; החברה מעלה את ציפיותיה ביחס ל -EBITDA מתואם לשנת 2021 לטווח של 1.315 – 1.375 מיליארד דולר.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה