ירידות בפתיחת המסחר בתל אביב, המדדים המובילים נחלשים 0.5%

מדד הבנקים יורד 0.25%; אודיוקודס יורדת 4.4% אחרי פרסום הדוחות; אופקו מאבדת 2.8% על רקע פער ארביטראז’; ירידות שערים באירופה; ירידות של עד 0.5% בחוזים העתידיים

מערכת ספונסר 27/07/2021 10:25

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה בירידות למרות נעילה חיובית בניו יורק, כשהחוזים העתידיים בוול סטריט מצביעים לפי שעה על ירידות קלות בפתיחה. הבורסות באירופה ננעלו אתמול במגמה מעורבת ובאסיה כעת עליות של רוב השערים. אתמול בתל אביב נרשמו ירידות שערים; מדד ת"א 35 ננעל בירידה של 0.23%, ת"א 90 נחלש 0.60%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי על מדד ת"א 35 וכן בפער שלילי בדולר רציף. מבין מניות המדד בולטות היום מניית אורמת טכנו שחוזרת בפער חיובי של 0.95% ומניית אופקן הלת’ בפער שלילי של 3.94%.

נקסט ג’ן דיווחה כי סנט-טק הצפויה להתמזג עמה, תחל לדגום נבדקים לגילוי קורונה בנשיפה. התקבל אישור של וועדת הלסינקי מטעם בית החולים שמיר (אסף הרופא), להרחיב את טווח גילאי הנבדקים ולהתחיל בדיגום נבדקים שגילם 6 ומעלה.

קנבוטק הודיעה כי CannaboBreast הראה יעילות של 60% - 90% בעיכוב חלוקה של תאי סרטן השד. במסגרת המחקר נבדקה תגובתם של מספר סוגי תאים סרטניים לסדרת מוצרי CannaboBreast שמפתחת קנבוטק, המבוססים על שילוב של חומרים פעילים מצמח הקנאביס, עם תמצית פטריות.

כלל ביוטכנולוגיה עדכנה שמדיוונד מתחילה ניסויים קליניים בחולי סרטן עור. לניסוי יגויסו עד 32 חולים והוא יערך בשלושה מרכזים רפואיים בארה"ב. ניסוי מקביל יערך בבית חולים סורוקה בבאר שבע. תוצאות ראשוניות משני הניסויים צפויות עד סוף שנת 2021.

גב - ים מכרה לפרשקובסקי עתודות קרקע בחיפה ב - 215 מיליון ₪. עתודות הקרקע וזכויות הבניה כוללות כ - 350 יחידות דיור מאושרות לבניה על פי התב"ע הקיימת, וכן פוטנציאל להקמת יחידות דיור נוספות בכפוף לקבלת הקלות ותב"עות עתידיות.

 מלם תים זכתה בפרויקט יישום מערכת SAP בחברת אגד. המערכת תסייע בניהול שרשרת הפעילות של אגד. הפרויקט צפוי לעלות לאוויר בסוף שנת 2022.

שר האוצר אביגדור ליברמן מעלה את קצבת השלמת הכנסה לקשישים. הקצבה תעמוד על סכום של 3,710 – 3,783 ₪ מדי חודש, בהתאם לגיל. הצעד ננקט במטרה שהקשישים וניצולי השואה יעלו מעל קו העוני הקיים.

IBI: ה – FED ימשיך להכין את השווקים לצמצום הרכישות. העלייה המהירה באינפלציה בארה"ב מחדדת את החשיבות של שמירה על סביבת ציפיות לאינפלציה בטווח היעד של 2%, כך שהטון בהחלטה הקרובה לא צפוי להיות "יוני" במיוחד.

אושרה בותמ”ל תכנית להקמת שכונה על שטח שדה התעופה בהרצליה. התכנית של רמ"י במתחם שדה התעופה שעתיד להתפנות, כוללת 1,940 יחידות דיור ו - 350 יחידות דיור מוגן, 33,000 מ״ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה ושטחים פתוחים בהיקף של 34,000 מ״ר.

פנאקסיה ישראל: המנכ”ל ויו”ר הדירקטוריון משקיעים 8 מיליון ₪ לפי מחיר של 250 אג’ למניה. ועדת הביקורת והדירקטוריון אישרו את מימוש התחייבותם של השניים לביצוע ההשקעה; יקבלו מניות ואופציות במחיר מימוש של 328 אג’ לאופציה; המחיר האפקטיבי גבוה ב - 28.9% ממחיר המניה.

שגריר השלימה רכישת 70% מחברת א.צ.מ תמורת 91 מיליון ₪. א.צ.מ פועלת בתחום אבזור הרכב למוגבלים בניידות. בשנת 2020 עמדו הכנסותיה על 82.8 מיליון ₪, והרווח הנקי הסתכם ב-16.4 מיליון ₪; הרכישה משקפת לחברה שווי של כ - 130 מיליון ₪.

קרן פיט משקיעה מיליון דולר בחברת האגרוטק סופרסקה. ההשקעה נעשית כחלק מסבב גיוס של 3.5 מיליון דולר שעורכת החברה. סופרסקה עוסקת בפיתוח ציפויים אכילים לפירות וירקות המאריכים את חיי המדף שלהם.

 אאורה גייסה 74 מיליון ₪ בשלב המוסדי של הנפקת אג”ח חדשה. הגיוס יושלם לסך של 80 מיליון ₪ בהמשך השבוע. סדרת האג"ח החדשה נושאת ריבית שקלית של 3.5%, הנמוכה מאז הקמתה של החברה.

מסקירת לאומי: ”מעריכים כי לקראת סוף השנה מחירי הנפט ירדו מעט אל מתחת ל - 70 דולרים לחבית, זאת בדומה לחוזים העתידיים, הצופים גם כן ירידה מסוימת במחיר בהמשך השנה".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה