אייל רביד, מנכל ויקטורי קרדיט: עומר וידר

ויקטורי אישרה תוכנית רכישה עצמית של מניות בעד 20 מיליון ₪

בין נימוקי הדירקטוריון: "תוכנית הרכישה העצמית מהווה הזדמנות עסקית כלכלית ופיננסית והיא חלופה ראויה לשימוש ביתרות הנזילות של החברה"

חדשות ספונסר 22/07/2021 13:28

א+א-

רשת הסופרמרקטים ויקטורי דיווחה הבוקר על אישור של תוכנית רכישה עצמית של מניות החברה בהיקף של עד 20 מיליון ש"ח. התקופה שנקבעה לביצוע התוכנית מתפרשת על פני כשנה, החל מהיום ועד לסוף אוגוסט 2022.

 

את ההחלטה נימק הדירקטוריון בכך שלאור נזילות החברה, מקורות המימון שלה והסיכון הנמוך הגלום בביצוע התוכנית ובהתחשב בשער מניית החברה בבורסה, תוכנית הרכישה העצמית מהווה הזדמנות עסקית כלכלית ופיננסית והיא חלופה ראויה לשימוש ביתרות הנזילות של החברה.

 

עוד אמר הדירקטוריון שתכנית הרכישה העצמית מהווה הבעת באמון בחברה ובפעילותה. כמו כן, לחברה יכולת פיננסית ותזרימית לבצע את התוכנית מבלי לפגוע ביכולתה לפעול במתכונת הפעילות הקיימת או ביכולת העמידה שלה בדרישות הפיננסיות ממנה.

 

ביצוע התוכנית עשוי לשפר את תשואת ההון לבעלי המניות של החברה והיא לא צפויה להשפיע באופן מהותי על תזרים המזומנים של החברה או על רמת המינוף שלה.

 

בשלוש השנים האחרונות אישר דירקטוריון החברה כמה רכישות עצמיות של מניות. במאי 2018 אושרה תוכנית רכישה עד לסכום של 5 מיליון ש"ח, ובמהלך ספטמבר 2019 אושרה רכישה של עד 10 מיליון ש"ח.

 

בתחילת השבוע דיווחה הרשת על מהלך אסטרטגי להשקת תת רשת לסניפים שכונתיים בשם ויקטורי CITY, שצפויה להגיע עד סוף שנת 2023 לכ-50 סניפים, בגדלים של כ-300 מ"ר ולהוסיף לחברה מכירות בהיקף שנתי של כ-500 מיליון ₪.

 

הרשת מונה כיום 58 סניפים, בהיקף של 65.5 אלף מ"ר בפריסה ארצית ומטרת פתיחת תת הרשת היא מתן מענה נוסף בלב הערים ובשכונות באמצעות רשת של עשרות סניפים.

 

את הרבעון הראשון של 2021 סיימה החברה עם רווח נקי של 15.6 מיליון ש"ח המהווה עלייה של 7.8% מהרבעון המקביל. מכירות החברה הסתמו ב-595 מיליון ש"ח השוואה ל-566 מיליון שקל ברבעון המקביל, המהווה גידול של 5.1%. הגידול במכירות נובע מפתיחת סניפים חדשים

  1. מניות בכתבה
  2. ויקטורי

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה