דר צבי מרום, מנכל באטמ קרדיט: יח"צ

הועד האולימפי האיטלקי ישתמש בבדיקות הרוק של באטמ באולימפיאדת טוקיו

החברה החלה באספקת בדיקות RT-PCR מבוססות-רוק בבתי ספר ובתי אבות באיטליה; הבדיקות המהירות לקורונה של החברה מספקות תוצאות תוך 8-15 דקות

חדשות ספונסר 22/07/2021 11:18

א+א- 3

חברת באטמ העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות תקשורת וסייבר מתקדמות וציוד רפואי לבדיקות מעבדה מודיעה כי החלה באספקת שתי בדיקות דיאגנוסטיות חדשות לקורונה וכי הועד האולימפי האיטלקי בחר בבדיקות RT-PCR מבוססות הרוק שלה לשימוש במשחקים האולימפיים ביפן.

 

הלקוחות הראשונים של בדיקות RT-PCR מבוססות רוק הן רשויות בריאות ציבוריות באיטליה העושות שימוש בבדיקות בבתי ספר ובתי אבות בהם ישנה תועלת מיוחדת בדגימה לא פולשנית ללא פגיעה ברמת הדיוק. השימוש בבדיקות יורחב לקבוצות נוספות עם עלייה בהיקף הייצור.

 

כמו כן, הבדיקות ישמשו את הועד האולימפי האיטלקי בשביל המשחקים האולימפיים שנקבעו להתחיל בחודש יולי ביפן. זאת בהמשך לבחירה של הועד האולימפי האיטלקי בשתי מעבדות שיספקו את הבדיקות למשחקים, אחת מהן עושה שימוש בלעדי בערכות RT-PCR של הקבוצה לקורונה, כולל הבדיקה החדשה מבוססת רוק.

 

בבדיקה החדשה הנבדק יורק לצינור איסוף קטן במקום דגימה באמצעות מטוש המוכנס לעומק אפו או לועו של הנבדק. הבדיקה מבוססת על בדיקת ה RT-PCR של הקבוצה הכוללת יכולת זיהוי של חמישה (4+1) גנים, המאפשרת גילוי גם כאשר יש עומס נגיפי נמוך והיא בעלת רגישות וספציפיות של 100%. הקבוצה מייצרת את הבדיקות באתר אדלטיס, חברת הבת, ברומא, איטליה

 

בנוסף הודיעה החברה על השקה מסחרית של בדיקת RAPiDgen לקורונה, בדיקה מהירה וקלה לשימוש המספקת תוצאות תוך 8-15 דקות. הבדיקה מאבחנת אנטיגנים של קורונה, באמצעות גישת lateral flow, בדגימות הנאספות בעזרת מטוש באף. 

 

הבדיקה מורכבת ממכשיר איסוף עצמי קטן ומטוש: לאחר איסוף הדגימה מהנחיר, מוכנס המטוש לפתח במכשיר, פתח זה נמצא בתוך קונוס ננעל עם הכנסת המטוש לתוכו וסיבובו. זאת בהשוואה לבדיקות מהירות טיפוסיות אחרות בהן הנבדק נדרש לביצוע הבדיקה באמצעות טפטוף נוזל אחד או יותר מהילתו וטפטופו על גבי פס הבדיקה.

 

בדיקת RAPiDgen לקורונה עברה בדיקות אימות בבתי חולים בישראל ובאירופה והציגה רגישות של 95%. הבדיקה פותחה על ידי חברת הבת אדלטיס ו-Gamidor Diagnostics, שהיא חלק מקבוצת Gamida for Life B.V., שותפתה של באטמ בחברה הכלולה אדור דיאגנוסטיקס.

 

הבדיקה המהירה תשווק באירופה ואזורים גיאוגרפים נוספים תחת מותג רפיד גן אדלטיס ונמכרת בהסכם חלוקה ברווחים עם גמידור. הייצור החל במתקן של גמידור בישראל עם הזמנות ראשונות לרשויות בריאות ציבוריות. מתקיים מו"מ להקמת קו ייצור לבדיקה זו באירופה.

 

ד"ר צבי מרום, מנכ"ל באטמ, ציין: "אני שמח על הביצועים של הבדיקות הדיאגנוסטיות שלנו – מסחרית ורפואית. הבדיקות שלנו לאבחון קורונה הציגו יתרונות בהשוואה לאחרות הנמצאות בשוק בהיבטי דיוק, קלות שימוש ועלות-תועלת. עם השקת הבדיקות מבוססות רוק והבדיקות המהירות, אנו מציעים כעת סל שלם של בדיקות היכולות לספק פתרון מקיף להתמודדות עם המגפה.

 

אנו ממשיכים לקבל ביקוש חזק לבדיקות הקורונה. יש לנו את הכבוד בכך שהוועד האולימפי האיטלקי ישתמש בבדיקות הרוק שלנו כדי לתמוך במסע האולימפי של איטליה. במקביל, אנו מצפים כי טכנולוגיה זו, המאפשרת אבחון מדויק באמצעות דגימות רוק, יכולה לשמש לא רק לאבחון קורונה. בדיקה כזו יעילה מאוד ופשוטה לביצוע במיוחד לזיהוי בו זמני של מספר פתוגנים הפוגעים במערכת הנשימה לדוגמה שפעת, דלקת ריאות, הצטננות קשה וכיו"ב.

 

אנו ממשיכים לפעול יחד עם שותפינו, אקדמיים ועסקיים, לפיתוח פתרונות אבחון חדשניים נוספים שאנו סבורים שהם בחזית המאבק כנגד מחלות זיהומיות. עוד הוסיף ד"ר מרום כי "אנו גאים מאוד במה שהשגנו ונרגשים מאוד ממה שעוד יבוא, ואנו מצפים לעדכן את השוק בבוא העת."

 

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  לשימת לב DOWNTREND חזק

  ללא הפוגה משמעותית וללא סימני היפוך. הייתי נזהר.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Taser 22/07/2021 12:14

 2. 2
  צדיקים תורמים לאיטלקים. מתנה.

  למה נתנו לאיטלקים מתנה ולא לנבחרת הישראלית? מיוצר באיטליה? זכותם. או שאני טועה וזו מכירה בסכום זעום שהחברה מתביישת לפרסם. חיפשתי בהודעה סכום - ואין.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 22/07/2021 11:54

 3. 3
  לקחתי 2 מנות ממוצע 370, תמיכה חזקה

  באזור 363+-
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  JAR 22/07/2021 11:29