המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 ומדד ת"א 90 עלו כ – 1.50%. מקרב הסקטוריאליים: מדד הנפט והגז בלט כשעלה 2.72%, מדד הבנקים עלה 1.24%

מערכת ספונסר 21/07/2021 17:54

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה חיובית. מדד ת"א 35 התחזק ב – 1.54%, מדד ת"א 90 עלה בשיעור של 1.57%, מדד ת"א 125 עלה 1.55%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז הוביל את העליות כשטיפס 2.72%, מדדי התקשורת והטכנולוגיה עלו כ - 2.50%. מדד הביומד עלה 1.33%, מדד הבנקים עלה 1.24% ומדד הנדל"ן עלה 1.15%.

מניות לאומי, פועלים, נייס, מזרחי טפחות, דיסקונט, טבע, איי.סי.אל וקבוצת דלק, ריכזו מחזורי מסחר גדולים, כולן בעלייה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית ג’נסל שעלתה 9.50%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: קבוצת דלק, אלקטריאון, גילת, אוגווינד, ראדא, אורמת טכנו ואלטשולר שחם גמל.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית פרשמרקט שירדה 2.25%, ואחריה ירדו מניות פתאל החזקות, נטו מלינדה, אקופיה, קרור, גב ים, פז נפט ואקסיליון.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.62 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח יום המסחר בעליות שערים וגם באירופה מסכים ירוקים.

קלטורה הישראלית הונפקה בנאסד”ק לפי שווי של 1.24 מיליארד דולר. החברה הנפיקה 15 מיליון מניות חדשות במחיר של 10 דולר למניה וצפויה להתחיל להיסחר היום בארה"ב.

אינספירה ואוניברסיטת בן גוריון פיתחו פלטפורמה למניעת קרישת דם במערכתART של החברה. באמצעות הפלטפורמה החדשה, חותרת אינספירה להאריך את חיי המחמצנים שהנם חלק מרכזי במערכות לחמצון דם חוץ גופיות ולמנוע אפשרות לקרישת דם בעת שימוש במערכת ART.

אורמד מדווחת על התקדמות בפיתוח החיסון האוראלי נגד קורונה. הניסוי צפוי להתחיל בישראל ולהתרחב למקומות אחרים בעולם. החיסון האוראלי פותח גם מתוך כוונה שישמש חיסון עצמאי וגם כ"בוסטר", שמחזק את ההגנה בקרב אנשים שכבר חוסנו.

הוקמה ועדת איתור לתפקיד הממונה על התחרות. הממונה הנוכחית, עו"ד מיכל הלפרין, צפויה לסיים את תפקידה בתחילת אוגוסט ועד למציאת ממונה חדש תשמש בתפקיד עו"ד מיכל כהן. הוועדה צפויה להתכנס לראשונה במהלך חודש ספטמבר.

 גילת חתמה על הסכם לאספקת פס רחב באלסקה בהיקף של 5 מיליון דולר. הפלטפורמה של גילת תתמוך ברשת Aurora של PDI באספקת מגוון רחב של יישומים לאוכלוסיית אלסקה.

שר האוצר אביגדור ליברמן ושר החקלאות עודד פורר מקדמים תוכנית להגברת התחרות בענף החקלאות ולהגדלת מגוון המוצרים, שתוביל על פי התכנון לחיסכון של 2.7 מיליארד ₪ בשנה ותכלול חבילת תמיכה בחקלאות הישראלית.

נאוויטס פרעה את אג”ח בקסקין ומגייסת 150 מיליון דולר. LLOG שותפתה בפרויקט בקסקין, העבירה כ - 168 מיליון דולר לפירעון האג"ח שהונפק למימון פיתוח הפרויקט; במקביל תגייס החברה אג"ח לפרויקט שננדואה ותחתום על הסכמי מימון לפיתוח הפרויקט

מסקר של הלמ"ס ומערך הסייבר הלאומי עולה כי אחד מחמישה עסקים בישראל חווה תקיפת סייבר. מתוך העסקים שדיווחו שחוו תקיפה, לחמישית מהם נגרם נזק כלשהו למערכות, שהתבטא בחוסר זמינות מידע, דליפת מידע, או הרס והשחתה של מערכות המידע.

אלוט תספק שירותי אבטחת סייבר לשתי ספקיות תקשורת באסיה. ספקיות השירותים הסלולריים והנייחים ישתמשו בפתרונות של אלוט ללקוחותיהן הצרכניים ולעסקים קטנים - בינוניים. אלוט והחברות המזמינות יחלקו ביניהן את ההכנסות החודשיות משירותים אלה.

מסקירת לאומי: "שנת 2021 תסתיים עם שיעור אבטלה ממוצע של כ - 10%. מגמת הירידה המתונה בהיקף האבטלה במשק נמשכת. מחירי השכירות מתאוששים, אך בקצב איטי והדרגתי ובמקביל נמשכת העלייה החדה במחירי הדירות".

אקסל סולושנס זכתה בפרויקט לאספקת נתבי סיבים בהיקף של כ - 10 מיליון שקל. אספקת המוצרים תתבצע במהלך 2021 ועד סוף הרבעון הראשון של שנת 2022. צבר ההזמנות הקודמות מול הלקוח המזמין עלה לכ - 25 מיליון ₪.

כלל ביוטכנולוגיה דיווחה כי קקטוס הגישה טיוטת תשקיף לקראת הנפקה בארה”ב. ה-SPAC של כלל מעוניין לגייס 100 - 115 מיליון דולר שישמשו לרכישה של חברות בתחום מדעי החיים.

יוניקורן: חברת הפורטפוליו שירהטק רכשה חברת בינה מלאכותית אירופאית. החברה הנרכשת תשמש מרכז לפעילות החברה באירופה לאספקת פתרונות מבוססי AI בתחום ה Industry 4.0 - . יוניקורן השקיעה 5 מיליון שקל בשירהטק לפי שווי של 58 מיליון שקל לפני כשלושה חודשים.

הראל ביטוח רוכשת את שירביט תמורת 102 מיליון שקל. כל לקוחות שירביט יעברו להיות לקוחות של הראל ביטוח. השלמת העסקה כפופה לאישורים מרשות שוק ההון ורשות התחרות.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה