אינספירה ואוניברסיטת בן גוריון פיתחו פלטפורמה למניעת קרישת דם במערכת ה-ART של החברה

באמצעות הפלטפורמה החדשה, חותרת אינספירה להאריך את חיי המחמצנים שהנם חלק מרכזי במערכות לחמצון דם חוץ גופיות ולמנוע אפשרות לקרישת דם בעת שימוש במערכת ה - ART

מערכת ספונסר 21/07/2021 16:42

א+א-

אינספירה טכנולוגיות אוקסי, הנסחרת בארה"ב ועוסקת בתחום הטיפול בחולים עם כשל נשימתי, הודיעה היום על השלמת פיתוחה של פלטפורמה המבוססת על שחרור מבוקר של מיקרו בועות חמצן, שיישומה בעל פוטנציאל גדול למניעת קרישת דם בעת שימוש במערכת החמצון החוץ גופית, ART, פרי פיתוחה של החברה.

למרות הסיכון הגבוה הטמון בנוגדי קרישה, השימוש בהם למניעת קרישת דם בעת טיפול פולשני להעשרת הדם בחמצן לצורך העלאת הסטורציה הוא דרך פעולה מקובלת. במקרים מסוימים, תרופות נגד קרישת דם מגבירות את הסיכון לדימום מסכן חיים באזורים שונים אצל המטופלים, כדוגמת המוח ומערכת העיכול.

באמצעות הפלטפורמה החדשה, שפותחה בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת בן גוריון, חותרת אינספירה להאריך את חיי המחמצנים שהנם חלק מרכזי במערכות לחמצון דם חוץ גופיות ולמנוע אפשרות לקרישת דם בעת שימוש במערכת ה - ART. תהליך המחקר והפיתוח בוצע בהובלתו של פרופ’ יוסף קוסט מהמחלקה להנדסה כימית (דיקן הפקולטה למדעי ההנדסה לשעבר) באוניברסיטת בן גוריון.

אינספירה ופרופ’ קוסט פיתחו ואפיינו פלטפורמה של מיקרו-בועות (MBs) פולימריות יציבות שמשחררת חמצן לפי דרישה. תהליך הפיתוח דרש מחקר מעמיק כדי להעריך את הנהלים לשקיעת חמצן בתוך מיקרו-בועות לצורך ניטור שחרור החמצן בקצב הנדרש. פיתוח הפלטפורמה החדשנית יימשך גם בשנה הקרובה במטרה לשלב אותה במערכת ART כדי לאפשר לה לתפקד כמכונת דיאליזה בתאימות למערכות אחרות לחמצון דם.

פרופ’ קוסט: "הפלטפורמה מבוססת על מיקרו-בועות פולימריות בשילוב ליבת גז, עשויה מעטפת PLGA (פולימר בעל תאימות ביולוגית) שעברה טיפול בשיטת אמולסיה כפולה מותאמת לאידוי ממסים".

ד"ר אודי נוסינוביץ’, מייסד-שותף והמדען הראשי של אינספירה: "אני מאמין שאינספירה מפתחת טכנולוגיה פורצת-דרך בהיבט הביוטכנולוגי ובעולם המכשור הרפואי. הטכנולוגיה המשולבת נועדה לעשות שימוש בגישות מולקולריות מתקדמות ובשיטות חדשניות לחימצון הדם כדי לשפר את התוצאות הפוטנציאליות עבור המטופלים."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה