אורנה ברביבאי קרדיט: משרד הכלכלה

הוקמה ועדת איתור לתפקיד הממונה על התחרות

הממונה על התחרות עו"ד מיכל הלפרין צפויה לסיים את תפקידה בתחילת אוגוסט ועד למציאת ממונה חדש תשמש בתפקיד עו"ד מיכל כהן; הועדה צפויה להתכנס לראשונה במהלך חודש ספטמבר

חדשות ספונסר 21/07/2021 15:32

א+א-

שרת הכלכלה והתעשייה, האלופה (במיל’) אורנה ברביבאי ונציב שירות המדינה, פרופ’ דניאל הרשקוביץ, סיכמו את הרכב חברי ועדת האיתור לתפקיד הממונה על התחרות, לאחר שקיימו את חובת ההיוועצות.

 

הממונה על התחרות, עו"ד מיכל הלפרין, צפויה לסיים את תפקידה ב-1.8.2021 ועד סיום הליך יוטל התפקיד על עו"ד מיכל כהן, היועצת המשפטית של רשות התחרות.

 

הגשת מועמדות לתפקיד תתאפשר החל מיום חמישי, 22.07.2021, באתר נציבות שירות המדינה, למשך 21 יום. כמו-כן, רשאים חברי ועדת האיתור לפנות מיוזמתם ובכל שלב של דיוני הועדה, לכל מי שלדעתם מתאים לתפקיד, ובלבד שיעמדו בתנאי הסף שנקבעו.

 

הועדה צפויה להתכנס לראשונה במהלך חודש ספטמבר לאחר שיסתיים מניין הימים החוקי להגשת המועמדות, ויסתיים שלב בדיקת עמידת המועמדים/ות בתנאי הסף. יו"ר הוועדה יהיה מנכ"ל משרד הכלכלה ד"ר רון מלכא, שישמש בתפקיד החל מה-1.8.21. מלכא אל"מ במיל’, לשעבר שגריר ישראל בהודו.

 

בין חברי הועדה ניתן למצוא את המשנה ליועמ"ש לממשלה עו"ד מאיר לוין, ואת ד"ר איריס סורוקר, שופטת בדימוס, מנהלת מרכז חת לחקר התחרות והרגולציה במכללה למינהל. עוד משתתפו בועדה עו"ד דרור שטורם, לשעבר הממונה על ההגבלים העסקיים, ראש המכון הישראלי לתכנון כלכלי, וכן נציב שירות המדינה או נציג מטעמו.

 

שרת הכלכלה והתעשייה, האלופה (במיל’) אורנה ברביבאי: "מדובר באחד הרגולטורים החשובים במגזר הציבורי ותפקידו יהיה לעמוד באתגרים משמעותיים למשק הישראלי, בראשם התמודדות עם מונופולים, קרטלים ויבואנים בלעדיים, כדי לאפשר התמודדות עם הורדת יוקר המחיה בישראל. הבחירה תהיה מקצועית ותעשה באופן שקוף וענייני ללא כל שיקולים זרים, המועמד/ת המתאים/ה ביותר ת/יבחר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה