גדעון תדמור, יור נאוויטס קרדיט: יח"צ

נאוויטס פרעה את אג”ח בקסקין ומגייסת 150 מיליון דולר

LLOG, שותפתה בפרויקט בקסקין, העבירה כ-168 מיליון דולר לפירעון האג"ח שהונפק למימון פיתוח הפרויקט; במקביל תגייס החברה אג"ח לפרויקט שננדואה ותחתום על הסכמי מימון לפיתוח הפרויקט

חדשות ספונסר 21/07/2021 13:33

א+א-

שותפות נאוויטס מדווחת על העברת כ-168 מיליון דולר מחברת LLOG, השותפה בפרויקט בקסקין, לידי הנאמן של סדרת האג"ח בקסקין מימון ב’, לשם פירעונה בסוף החודש. בכך נאוויטס משלימה פירעון של כלל ההתחייבויות המימון באג"ח של פרויקט בקסקין, שהחל בהפקה מסחרית ביולי 2019.

 

פרויקט בקסקין הוא מהפרויקטים המוצלחים במפרץ מקסיקו, ארה"ב, עם הפקה יומית של כ-39,000 חביות נפט, הגבוהה משמעותית מהמתוכנן. במקביל, נאוויטס גם מדווחת על הרחבת פעילות צפויה בפרויקט, שתעשה עם קידוח של באר שלישית לשמירה על רצף ההפקה במהלך המחצית הראשונה של שנת 2022, ובהתאם לתכנית העבודה.

 

בנוסף, דיווחה לאחרונה החברה כי תחל ברבעון הקרוב בביצוע של 4 קידוחים אופקיים במאגרים המפיקים היבשתיים של השותפות בטקסס, אשר צפויים להגביר את קצב ההפקה בהם.

 

לאחר ההצלחה בפרויקט בקסקין, נאוויטס צפויה להשלים החודש את ההיערכות הפיננסית לקראת קבלת החלטת ההשקעה הסופית בפרויקט הדגל של השותפות, פרויקט שננדואה (431 מיליון חביות2C ), בו היא מחזיקה 53.1%.

 

החברה מתקדמת להשלמת המימון הכולל לפרויקט שננדואה, וערכה Roadshow לגיוס הון של 150 מיליון דולר להשלמת חלקה בהון הנדרש. במקביל, נמצאת נאוויטס בישורת האחרונה של חתימת הסכמי המימון עם שאר השותפים בפרויקט, לקראת החלטת השקעה סופית (FID) במאגר שננדואה במהלך הרבעון הנוכחי. 

 

שננדואה הוא מהמאגרים הגדולים במפרץ מקסיקו, ובו רזרבות המוערכות בכ-431 מיליון חביות נפט, חלקה של נאוויטס בפרויקט הוא 53.1%, ולצידה חברות בקבוצת בלקסטון המחזיקות ב-46.9%. המפעילה היא BOE Exploration & Production מקבוצת בלקסטון.

 

טרם רכישת המאגר, הושקעו בשננדואה 1.8 מיליארד דולר, תוך ביצוע של 9 קידוחי אקספלורציה, אימות, הערכה ורכישת מידע. לאחר השלמת הפיתוח בסוף שנת 2024, פרויקט שננדואה צפוי להפיק כ-80,000 חביות נפט ביום, מארבע בארות הפקה. הפרויקט צפוי ליצור תזרים מהוון (בשיעור של 10%) של כ-1.4 מיליארד דולר ו-EBITDA של כ-750 מיליון דולר בשנת ההפקה הראשונה (לפי מחיר חבית של 58 דולר).

 

יו"ר נאוויטס גדעון תדמור: "השלמת הפירעון של האג"ח שהונפק למימון הפיתוח של פרויקט בקסקין הוכיחה את יכולתה של נאוויטס לקדם ולפתח פרויקטי נפט במפרץ מקסיקו . נאוויטס גייסה חוב פורץ דרך ראשון מסוגו בעולם, למימון פרוייקטלי של פיתוח נכס נפט ויצרה רווחיות גבוהה למשקיעים שליוו אותה מתחילת דרכה.

 

האסטרטגיה של נאוויטס לכניסה להשקעה ’רגע לפני הפיתוח’ מנטרלת את סיכוני האקספלורציה, מבטיחה השאת ערך משמעותית לבעלי מניותיה. בכוונת נאוויטס לפעול בקרוב להשלמת מימון הפיתוח של פרויקט שננדואה, ולהחלטת ההשקעה בפרוייקט, שצפוי להביא תועלת רבה ומשמעותית לשותפות ולמשקיעיה".

 

ברבעון הראשון של השנה נאוויטס רשמה תוצאות שיא, עם הכנסות של 20.4 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 9.9 מיליון דולר ברבעון המקביל - זינוק של 106%. פרויקט בקסקין תרם ל-EBITDA של השותפות ברבעון הראשון של שנת 2021 כ-10.1 מיליון דולר, והנכסים היבשתיים תרמו ל-EBITDA כ-5.9 מיליון דולר.

 

הרווח הנקי של החברה עמד על כ-10.4 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של כ-0.8 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2020. במהלך הרבעון הראשון מכרה נאוויטס 408 אלף חביות נפט, במחיר ממוצע של כ-58 דולר.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה