עמי ברלב, יור דירקטוריון סאטקום קרדיט: יח"צ

סאטקום קיבלה אישור לעסקת מכירת אחזקותיה ב”וויוק”

בסיומו של הליך משפטי שהתקיים במאוריציוס, הוסר צו האיסור שמנע את ביצוע העסקה; דירקטוריון וויוק ואספת בעלי מניות אישרו את המכירה; הרווח הצפוי לסאטקום עומד על כ-9.4 מיליון דולר

פולי טל 20/07/2021 11:04

א+א-

חברת סאטקום מעדכנת היום על התקדמותה בעסקת מימוש אחזקותיה של החברה בחברת הסיבים וויוק, הפועלת בעיקר ביבשת אפריקה, לאחר שבית המשפט במאוריציוס הסיר את צו האיסור שמנע את העסקה ובמקביל דירקטוריון וויוק ובעלי המניות של החברה אישרו את המכירה באספת בעלי המניות ברוב של 94%.

 

סאטקום מקדמת את עסקת וויוק מזה כשנה, כאשר במסגרת השקעה כוללת תכננה החברה שמשקיע בינלאומי יבצע השקעה בוויוק תוך רכישת אחזקתם של חלק מבעלי המניות הקיימים, ביניהם גם סאטקום. במקביל, בעל מניות מיעוט בחברה הביע התנגדות ופנה לערכאות משפטיות במאוריציוס שהעניקו לו צו מניעה זמני.

 

הבוקר מדווחת החברה כי בהתאם להחלטת בית המשפט במאוריציוס – מקום מושבה של וויוק, הוסר צו המניעה לאחר תהליך משפטי שנוהל בהצלחה על ידי החברה ושותפיה. עם הסרת צו המניעה בעל מניות המיעוט פנה להחלת צו מניעה נוסף באמצעות בורר בלונדון, אולם גם הבורר הורה על הסרת צו המניעה באופן מיידי.

 

המשקיע הבינלאומי איתו התקשרה החברה בעסקת המכירה הודיע לוויוק שהוא מעוניין לקדם את העסקה באופן מיידי וללא עדכון בתנאים המקוריים שלה. נזכיר כי התנאים המקוריים מדברים על תמורה ברוטו לסאטקום בטווח שבין 9.1-9.4 מיליון דולר לפני מס.

 

בהמשך להחלטת בית המשפט התכנס אמש דירקטוריון וויוק ואספת בעלי המניות שלה ואישרו ברוב של כ-94% את עסקת ההשקעה, לאחר שבמהלך התקופה האחרונה פעלה הנהלת החברה כדי לגבש רוב בוויוק לאישור העסקה.

 

הסכמים מפורטים צפויים להיחתם בימים הקרובים, כאשר עדיין חסרים אישור הממונה על הגבלים עסקיים ואישורים מצד הבנקים המלווים של וויוק – הצפויים להתקבל בתקופה הקרובה.

 

עמי ברלב, יו"ר החברה מסר: אנו גאים בתוצאה שהושגה לאחר מאמץ משפטי ועסקי אדיר אשר הושקע על ידי כל צוות החברה במהלך החודשים האחרונים. סאטקום היוותה חלק פעיל ואקטיבי ביותר בעסקה, תוך מעורבות חזקה בוועדות ובדירקטוריון וויוק, והצליחה להוביל את עסקת ההשקעה אשר צפויה לחזק משמעותית את מצבה הפיננסי של החברה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה