קרדיט: depositphotos

אנחת רווחה בתל אביב: עליות שערים בפתיחת המסחר

אחרי הירידות החדות אמש, עולים כעת המדדים המובילים בכ-1%; לייבפרסון מזנקת 7%; דלק קבוצה עולה 3.8%; פתיחה חיובית באירופה; עליות של עד 0.8% בחוזים העתידיים

מערכת ספונסר 20/07/2021 10:25

א+א-

המשקיעים בבורסה המקומית נושמים לרווחה הבוקר כשהמסכים באחוזת בית נצבעים ירוק לאחר ירידות חדות אמש ונעילה שלילית בניו יורק. המדדים המובילים מטפסים עם תחילת המסחר בשיעור של כאחוז. עליות שערים נרשמות גם באירופה עם פתיחת המסחר ובחוזים העתידיים בניו יורק.

 

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי על מדד ת"א 35 וכן בפער חיובי בדולר רציף. מבין מניות המדד בולטות היום מניית לייבפרסון שחוזרת בפער חיובי של 7.25% ומניית אורמת טכנו בפער שלילי של 0.65%.

 

אלמוגים החזקות השלימה גיוס אג”ח בהיקף של כ - 80 מיליון שקל בריבית קבועה של 2.8%. החברה נהנתה מביקושי יתר בשלב המוסדי של כ - 110 מיליון שקל והשלב הציבורי הוסיף ביקושים של כ - 11 מיליון שקל.

 

בית ההשקעות האמריקאי פרנקלין טמפלטון: "סין קוראת למשקיעים: תשואות האג”ח הממשלתיות בסין הגיעו ל- 3.3% ב-2020; המטרה היא להפוך את סין לכלכלה הגדולה בעולם עד 2035".

 

מדדי הנדל”ן עקפו את מדד הטכנולוגיה וזינקו מתחילת השנה ב - 19%. מדד הנדל"ן החל לטפס עם סיום הסגר השני וגם הסגר השלישי לא האט אותו. רו"ח יגאל ביטון: "מחירי הנדל”ן אינם משקפים עוד את הערך הריאלי של הנכסים, אלא את הציפיות ההולכות וגוברות של המשקיעים בשוק".

 

אושרה הצעתו של שר האוצר אביגדור ליברמן להקמת בורסות ייעודיות. ההצעה נועדה לעודד את התחרות והחדשנות בשוק ההון באמצעות פלטפורמות מסחר חדשות ולהגדיל את סמכות הפיקוח של רשות ניירות ערך.

 

מסקירת פועלים: "בנק ישראל לא יקדים את הפד בהעלאת ריבית. מדד המחירים לצרכן לחודש יוני 2021 עלה בשיעור של 0.1%; תחזית האינפלציה ל - 12 החודשים הקרובים עומדת על 1.6%. כלכלני הפועלים לא רואים שינוי בריבית בשנה הקרובה".

 

קומפיוג’ן החלה טיפול בחולה הראשון בשלב הרחבת הקבוצות בניסוי הקליני. הניסוי נועד לבחון את הטיפול המשולש של COM701 בשילוב Opdivo ונוגדן אנטיTIGIT. נתונים ראשוניים משלב העלאת המינונים של הטיפול המשולש צפויים ברבעון הרביעי של 2021.

 

הלמ”ס: ירידה קלה בלבד נרשמה בשיעור האבטלה ביוני. שיעור האבטלה לפי החישוב המורחב, ירד מ - 9.8% במאי ל - 9% ביוני, ירידה של 25 אלף מובטלים. בסוף יוני הופסק תשלום החל"ת.

 

מסקירת לאומי: ”שוק העבודה הישראלי צפוי להיות האחרון להתאושש מבין מדינות ה – OECD. עם החזרה של המשק לפעילות נרחבת, מובטלים רבים מצאו דרכם חזרה לשוק העבודה ובמקביל האבטלה הזמנית שנוצרה בעקבות המשבר הפכה בחלקה לאבטלה ממושכת".

 

 

  1. מניות בכתבה
  2. לייבפרסון

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה