המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים חדות

מדד ת"א 35 נחלש כ - 2.70% ומדד ת"א 90 ירד 3.60%. מקרב הסקטוריאליים: מדד הנפט והגז בלט כשצנח כ - 5.70%, הביומד צלל כ – 4.40%, מדד הבנקים ירד 3.20%

מערכת ספונסר 19/07/2021 18:00

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה שלילית חדה. מדד ת"א 35 ירד 2.69%, ת"א 90 ירד 3.60% ומדד ת"א 125 ירד כ - 3%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז הוביל את הירידות כשנחלש 5.66%, מדד הביומד ירד 4.42%, מדדי הטכנולוגיה, הבנקים והביטוח ירדו כ – 3.20%, מדד הנדל"ן ירד 3.30%, מדד התקשורת ירד 2.30%.

מניית נייס ריכזה היום מחזור מסחר גדול בעלייה. מניות פועלים, לאומי, דיסקונט, איי.סי.אל, קבוצת דלק, מזרחי טפחות וטבע, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית נייס שעלתה 3%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: אילקס מדיקל, מקס סטוק, מג’יק, ויקטורי.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית קבוצת דלק שירדה 10.30%, ואחריה ירדו מניות ג’נסל, פתאל החזקות, אלקטריאון, אקוואריוס מנוע, הכשרת הישוב, קמטק ונייר חדרה.

היקף המסחר היום עמד על 2.40 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח שבוע המסחר בירידות שערים, גם באירופה מסכים אדומים.

אלמוגים החזקות השלימה גיוס אג”ח בהיקף של כ - 80 מיליון שקל בריבית קבועה של 2.8%. החברה נהנתה מביקושי יתר בשלב המוסדי של כ - 110 מיליון שקל והשלב הציבורי הוסיף ביקושים של כ - 11 מיליון שקל.

בית ההשקעות האמריקאי פרנקלין טמפלטון: "סין קוראת למשקיעים: תשואות האג”ח הממשלתיות בסין הגיעו ל- 3.3% ב-2020; המטרה היא להפוך את סין לכלכלה הגדולה בעולם עד 2035".

מדדי הנדל”ן עקפו את מדד הטכנולוגיה וזינקו מתחילת השנה ב - 19%. מדד הנדל"ן החל לטפס עם סיום הסגר השני וגם הסגר השלישי לא האט אותו. רו"ח יגאל ביטון: "מחירי הנדל”ן אינם משקפים עוד את הערך הריאלי של הנכסים, אלא את הציפיות ההולכות וגוברות של המשקיעים בשוק".

אושרה הצעתו של שר האוצר אביגדור ליברמן להקמת בורסות ייעודיות. ההצעה נועדה לעודד את התחרות והחדשנות בשוק ההון באמצעות פלטפורמות מסחר חדשות ולהגדיל את סמכות הפיקוח של רשות ניירות ערך.

מסקירת פועלים: "בנק ישראל לא יקדים את הפד בהעלאת ריבית. מדד המחירים לצרכן לחודש יוני 2021 עלה בשיעור של 0.1%; תחזית האינפלציה ל - 12 החודשים הקרובים עומדת על 1.6%. כלכלני הפועלים לא רואים שינוי בריבית בשנה הקרובה".

קומפיוג’ן החלה טיפול בחולה הראשון בשלב הרחבת הקבוצות בניסוי הקליני. הניסוי נועד לבחון את הטיפול המשולש של COM701 בשילוב Opdivo ונוגדן אנטיTIGIT. נתונים ראשוניים משלב העלאת המינונים של הטיפול המשולש צפויים ברבעון הרביעי של 2021.

הלמ”ס: ירידה קלה בלבד נרשמה בשיעור האבטלה ביוני. שיעור האבטלה לפי החישוב המורחב, ירד מ - 9.8% במאי ל - 9% ביוני, ירידה של 25 אלף מובטלים. בסוף יוני הופסק תשלום החל"ת.

מסקירת לאומי: ”שוק העבודה הישראלי צפוי להיות האחרון להתאושש מבין מדינות ה – OECD. עם החזרה של המשק לפעילות נרחבת, מובטלים רבים מצאו דרכם חזרה לשוק העבודה ובמקביל האבטלה הזמנית שנוצרה בעקבות המשבר הפכה בחלקה לאבטלה ממושכת".

פנאקסיה נכנסת לתחום האונקולוגיה בגרמניה. החברה חתמה על הסכם הפצה עם AxioNovo GmbH הפועלת בתחום האונקולוגיה והכימותרפיה בגרמניה להפצת סדרת מוצרים חדשה ייעודית לחולי סרטן.

 סאמיט ממשיכה להתרחב בארה”ב: החברה רוכשת 8 קניונים תמורת כ - 66 מיליון דולר. הקניונים כוללים שטח להשכרה של כ - 287 אלפי מ"ר. שיעור התפוסה הממוצע של הנכסים הוא כ - 64% וההכנסה השנתית מהם על בסיס החוזים הקיימים היא כ- 18 מיליון דולר.

ישראכרט נכנסת לתחום הביטוח ומתחילה לשווק ביטוחי רכב. החברה קיבלה את אישור רשות שוק ההון להתקשר עם 5 חברות ביטוח בהסכמים לשיווק מוצרי ביטוח רכב במודל של ׳סוכן אובייקטיבי׳.

עזריאלי רוכשת חברה בתחום ה -Data Centers בכ - 2.8 מיליארד ₪. דנה עזריאלי: "אחרי מספר שנים של פעילות בתחום ה Data Centers - אני מאמינה שהוא יהווה מנוע צמיחה משמעותי לקבוצת עזריאלי, לצד מנועי הצמיחה האחרים שממשיכים להתפתח".

 בזק רוכשת מפינרג’י מערכת גיבוי אנרגיה. החברה רכשה מערכת בטכנולוגיית אלומיניום אוויר לשימוש באתר המספק תקשורת קווית ואינטרנט מהיר. להערכת פינרג’י בזק עשויה להזמין בעתיד מערכות גיבוי נוספות.

 ויקטורי משיקה תת רשת של 50 סניפים שכונתיים. הרשת החדשה תפתח ברחבי גוש דן עד סוף שנת 2023, וצפויה להגדיל את מכירות החברה בהיקף שנתי של כ - 500 מיליון ש"ח; החברה חתמה הסכמים ל - 10 מיקומים שונים באזור תל אביב.

 ביג מוכרת 3 נכסים בארה”ב ב - 72.65 מיליון דולר. מנכ"ל ביג חי גאליס: "ממשיכים באסטרטגיית מימוש נכסים בארה"ב באופן שמבטיח את מיצוי הפוטנציאל בנכסי החברה. במקביל שוקדים על הרחבת הפעילות ביתר האזורים ואיתור הזדמנויות חדשות".

עסקת ענק לג’נריישן קפיטל שרוכשת 30% מחברת רכבות בריטית. החברה זכתה יחד עם קרן Dalmore Capital בהליך לרכישת 30% מחברת פורטרברוק המחזיקה בכ - 4,000 רכבות, שהן כרבע מרכבות הנוסעים בממלכה. היקף ההשקעה עומד על כ - 500 מיליון ₪.

הקרן הראשונה של אלקטרה נדל”ן מממשת נכס במיאמי בתשואה של כ - 33%: מקבץ הדיור שנרכש בשנת 2017 בכ - 61.2 מיליון דולר, נמכר בכ - 99 מיליון דולר והניב לקרן תשואה כוללת של כ - 166% תוך כארבע שנים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה