המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 נחלש ב - 0.85%, מדד ת"א 90 ירד 1.31%. מקרב הסקטוריאליים: מדדי התקשורת, הטכנולוגיה והביומד ירדו כ – 2%. ביום ראשון יושבת המסחר בשל ט’ באב

מערכת ספונסר 15/07/2021 12:12

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה שלילית. מדד ת"א 35 נחלש ב - 0.85%, מדד ת"א 90 ירד בשיעור של 1.31%, מדד ת"א 125 ירד 1%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד התקשורת וטכנולוגיות המידע הוביל את הירידות כשצלל 2.13%, מדדי הטכנולוגיה והביומד ירדו קרוב ל – 2%, מדד הנפט והגז ירד 1.36%, מדד הנדל"ן ירד 1.22%. מדד הבנקים נותר יציב עם עלייה זעירה של 0.04%.

ביום ראשון יושבת המסחר בשל ט’ באב.

מניות פועלים, לאומי ונייס, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעליה. מניות מזרחי טפחות, אנלייט אנרגיה, טבע, דיסקונט וקבוצת דלק, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית דלתא שעלתה 4%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: נטו מלינדה, סופרגז, נייס, נפטא, רבוע נדלן, מניבים ריט וקרור.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אקסיליון שירדה 7%, ואחריה ירדו מניות איתמר, באטמ, קומפיוגן, גילת, נובה, לייבפרסון וקבוצת דלק.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.96 מיליארד ₪.

בניו יורק נרשמת נטייה לירידות לאחר הפתיחה, ובאירופה מסכים אדומים.

סופרגז דיווחה כי רשות החשמל החליטה על מתן רישיון הספקת חשמל לחברה. על פי הדיווח, הרישיון יכנס לתוקף עם קבלת אישור שרת האנרגיה.

אפסלון חתמה על הסכם שותפות עם פלטפורמת המסחרWayfair . Wayfair היא מהפלטפורמות הגדולות למכירה אונליין של ריהוט לבית בארה"ב שהכנסותיה הסתכמו בכ - 14 מיליארד דולר בשנת 2020.

 אלקטרה נדל”ן דיווחה כי קרן ההשקעות השלישית במקבצי דיור בארה”ב סיימה את שלב הגיוס. הגיעה להיקף גיוס של כמיליארד דולר, כפול מהיעד שהציבה לעצמה.

המשנה למנכ”ל מיטב דש, רונן טוב, יסיים את תפקידו; ימשיך לכהן כיו”ר פעיל במיטב דש גמל ופנסיה. הקבוצה תרכוש מטוב את אחזקתו במיטב דש סוכנות לביטוח ותמכור לו מניות בסוכנות רימונים.

 גילת קיבלה הזמנות בהיקף של 2 מיליון דולר לתמיכה בקבוצת לוויינים במסלול לווייני נמוך. ההזמנות הן חלק מחוזה עליו דיווחה החברה בעבר. חברה בת של גילת תספק מערכות מגברי מצב מוצק עבור מפעילת לוויין לתמיכה ב - Gateway של קבוצת הלוויינים.

קומפיוג’ן החלה בניסוי הקליני לטיפול משולב בחולים עם גידולים מתקדמים. הושלם הניסוי הקליני שלב 1 להערכת מינונים עולים של COM902 ותוצאות צפויות כמתוכנן ברבעון הרביעי של 2021.

בנק פועלים: "מדד מנהלי הרכש בישראל, ירד בחודש יוני. המדד עדיין מצביע על התרחבות בפעילות התעשייה, אם כי בקצב מתון יותר. ירידה חדה ברכיב הזמנות ליצוא, שעבר להצביע על התכווצות בפעילות".

הפיקוח על הבנקים קורא לנקוט בגישה שמרנית בחלוקת דיבידנד: "עמדת הפיקוח על הבנקים היא כי חלוקת דיבידנד בסכום הגבוה מ - 30% מרווחי שנת 2020 אינה נחשבת כתכנון הון זהיר ושמרני".

 שפיר הנדסה זכתה במכרז של רמ”י להקמת 486 יחידות דיור בבאר יעקב. במסגרת הפרויקט ייבנו, בין היתר, 486 יחידות דיור בבניה רוויה כאשר 243 מתוכן ישווקו במתכונת של "מחיר מופחת" ו - 243 ישווקו בשוק החופשי.

 סאטקום מערכות התקשרה בהסכם חדש עם חברת ”Vodacom” בהיקף של 1.8 מיליון דולר. החברה תספק ללקוח קיבולת לוויינית ושירותי תקשורת נוספים בתמורה לסך כולל של 1.8 מיליון דולר לתקופה בת 12 חודשים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה