קרדיט: יח"צ

בי”ח רמב”ם מצטרף לניסוי הקליני של בונוס ביוגרופ

ביה"ח ישתתף בניסוי להשלמת חסר נרחב בעצמות הגפיים באמצעות שתל עצם שגודל מחוץ לגוף של המטופל יחד עם ארבעת המרכזים הרפואיים שכבר לוקחים בו חלק

חדשות ספונסר 14/07/2021 12:12

א+א- 1

לאחר שלראשונה בעולם הושג ריפוי של יד ורגל באמצעות שתל חי של עצם אנושית בהזרקה, מתוצרת בונוס ביוגרופ, יערך ניסוי קליני רב מרכזי בחמישה מרכזים רפואיים בארץ. החברה מדווחת היום על הצטרפותו של ביה"ח רמב"ם לבתי החולים שכבר משתתפים בניסוי – בי"ח מאיר בכפר סבא, הלל יפה בחדרה, המרכז הרפואי העמק בעפולה והמרכז הרפואי כרמל.

 

הקריה הרפואית רמב"ם היא בית החולים הגדול ביותר בצפון מדינת ישראל, הפועל כבית חולים אוניברסיטאי על אזורי עבור 12 בתי חולים, בשיתוף פעולה עם הטכניון ו אוניברסיטת חיפה. המערך האורתופדי בקריה הרפואית רמב"ם, מהווה מרכז-על לטראומה בעל ניסיון רב בטיפול בנפגעי טראומה, כדוגמת: תאונות דרכים, פציעות מלחמה, טיפול במגוון רחב של שברים וסיבוכי שברים, ומטופלים בו כ-23% מ נפגעי הטראומה הקשים בישראל.

 

פרופ’ דורון נורמן, מומחה בכירורגיה אורתופדית ומנהל המערך האורתופדי, בקריה הרפואית רמב"ם, שצבר ניסיון בטיפול בנפגעי תאונות, פציעות ספורט ופציעות של לוחמי היחידות המיוחדות של צה"ל ושירותי הביטחון הישראליים, מסר כי: "המערך האורתופדי במרכז הרפואי רמב"ם גאה לשתף פעולה עם חברת בונוס ביוגרופ ולקחת חלק בניסוי הקליני להשלמת חסר עצם אורתופדי, בתקווה להביא בשורה למטופלינו. הקריה הרפואית רמב"ם משתתפת במחקרים רב מרכזיים, בארץ ובעולם, ורואה חשיבות בתמיכה בטכנולוגיות חדשניות."

 

הניסוי הקליני להשלמת חסר עצם אורתופדי באמצעות שתל חי של עצם אנושית החל במרכז הרפואי העמק, שכמו המרכז הרפואי כרמל והמרכז הרפואי מאיר, מופעל על ידי שירותי בריאות כללית. ביחד עם הקריה הרפואית רמב"ם והמרכז הרפואי הלל יפה, המופעל ים על ידי משרד הבריאות כמרכזים רפואיים ממשלתיים, משלימים חמשת המרכזים הרפואיים הללו פריסה של הניסוי הקליני להשלמת חסר עצם אורתופדי בצפון ובמרכז מדינת ישראל.

 

הפתרונות האלטרנטיביים הקיימים לשימוש בשתל חי של עצם אנושית הם ניתוח לקצירת עצם ממקום אחר בגופו של המטופל, בחלק מהמקרים, ביחד עם כלי הדם ההיקפיים שלה, והשתלתם באזור החסר בעצם של המטופל, או לחילופין שימוש בתחליף מלאכותי לעצם האנושית שבמרבית המקרים לא יביא לריפוי ולא יאפשר חזרה של המטופל לתפקוד רגיל, עקב היעדר חיבור טבעי בין התחליף המלאכותי של העצם לבין הגוף האנושי.

 

שימוש בשתל חי המיוצר על בסיס תאים שנלקטו מרקמת שומן שנלקחה מגופו של המטופל, מפחית את הסיכון לתגובה חיסונית ולדחיית השתל. בנוסף, השתלת שתל עצם זה, אינה מצריכה הליך כירורגי מורכב, ועשויה להחיש את השיקום של המטופל.

 

הניסוי הקליני שנערך כעת, מוגדר כ- II/I Phase ,בו היעדים הקליניים הם בחינת בטיחות ויעילות השימוש בדור השני של שתל עצם בהזרקה, ומתוכנן לכלול 40-30 משתתפים, גברים ונשים, בגילאי 75-18 שנה.

בונוס ביוגרופ שואפת להציע לשוק העולמי של שיקום עצם, הנאמד במעל ל-8 מיליארד דולר בשנה, פתרון בטוח ומהיר להשלמת חסר עצם, באמצעות הזרקה אחת בלבד של שתל חי ומתפתח של עצם אנושית עצמית, מתוצרת החברה, אשר גודל במעבדה, על בסיס תאים שנדגמו מהמטופל.

 

מאז הקמתה, עוסקת בונוס ביוגרופ בהנדסת רקמות משולבת ברפואה תאית, לשם השגת התחדשות רקמות. בחודש יולי השנה דיווחה החברה על הדגמת שיפור ניכר במדדים המצביעים על מניעת הרס רקמות לרבות שרירים, בנוסף לריפוי דלקת ריאות, באמצעות התרופה MesenCure שפיתחה.

 

החברה דיווחה שכבר החל מהמתן הראשון של התרופה MesenCure ,ניכר שיפור סיכויי החלמתם והישרדותם של המטופלים בתרופה, עם תוצאות שהראו הפחתת הסיכון לכשל רב מערכתי, פגיעה לבבית, נזק כלייתי ופקקת ורידים תסחיפית, העשויים להתדרדר לכשל רב מערכתי ומוות, אף ללא קשר למצוקה הנשימתית.

 

ריפוי הריאות של חולי קורונה שטופלו בתרופה MesenCure ,הבליט את יעילותה העדיפה של התרופה בהשוואה לטיפולים אחרים, והשתקף בירידה מובהקת ומהירה בשטח של הדלקת המפושטת בריאות, כפי שהודגמה בצילומי חזה משיעור חציוני של כ- 55% משטח הריאות לפני הטיפול לשיעור חציוני של כ- 15% משטח הריאות תוך כ- 5 ימים בלבד מתחילת הטיפול, ועד לשיעור חציוני זניח של כ-1% משטח הריאות כחודש לאחר תחילת הטיפול.

 

השיפור בתפקודי הנשימה של חולי קורונה שטופלו בתרופה MesenCure ,התבטא בעליה מובהקת בשיעור הרוויה של החמצן בדם ממצוקה נשימתית חריפה לפני הטיפול בתרופה זו, לרוויה של החמצן בדם בשיעור של כ-95% לאחר הטיפול בה.

 

לאור תוצאות אלה, אשר התקבלו מניתוח הממצאים העולים עד כה מהניסוי הקליני לבחינת בטיחות ויעילות התרופה בטיפול בחולי קורונה קשים הסובלים מדלקת ריאות ומצוקה נשימתית מסכנת חיים, הנערך בקריה הרפואית רמב"ם, חולי קורונה אשר טופלו בתרופה MesenCure ,שוחררו מאשפוז יום אחד בלבד בממוצע לאחר תום הטיפול בתרופה זו.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אסור לגעת בחברות שהדיווחים שלהן

    אינם טובים. מבחינה זו בונוס היא החברה הגרועה ביותר שראיתי מימי. כל נסוי שבונוס החלה היא לא סיימה. בנסוי הראשון היא דיווחה על כ-10 מתוך 24 חולים. בשני הנסויים שלאחר מכן היא דיווחה על התחלה אבל ללא כל דיווח נוסף. המניה כמו בונוס תחפשו הודעות על סיום הנסוי ותבדקו אם הדוח רציני.

    חיים 18/07/2021 10:36