שלומי אמיר, מבעלי פרשמרקט קרדיט: פרשמרקט

מיזוגים ורכישות

פרשמרקט מציעה מיזוג עם פז

על פי ההצעה מניות פרשמרקט יועברו לפז וימחקו מהמסחר בתל אביב ובעלי המניות בפרשמרקט יקבלו 36% ממניות פז

פולי טל 13/07/2021 12:12

א+א-

חברת פרשמרקט שבשליטת שלומי ויוסי אמיר, הגישה היום לפז חברת הנפט הצעה למיזוג, בצורה של מיזוג משולש הופכי, מסגרתו כל המניות בפרשמרקט תועברנה לפז ותימחקנה ממסחר בבורסה, ובעלי המניות בפרשמרקט יקבלו מניות המהוות 36% מהון המניות של פז (בדילול מלא לאחר המיזוג).

 

בנוסף תוענק לבעלי המניות בפרשמרקט הזכות לרכוש מניות המהוות 9% מהון המניות של פז (בדילול מלא לאחר המיזוג) במחיר שיסוכם בין הצדדים ואשר בכל מקרה לא יעלה על שווי עסקת המיזוג .

 

ההצעה תעמוד בתוקפה למשך שבעה ימים ואם תתקבל, יפעלו הצדדים לחתימה על הסכם מיזוג שביצועו יותנה בתנאים מתלים הנדרשים על פי הדין .

 

מפרשמרקט נמסר: "אנו מאמינים כי רכישת השליטה בפז ע"י פרשמרקט באמצעות עסקת מיזוג תוביל לסינרגיה משמעותית עבור שתי החברות, באופן שישביח את פז ויביא לתשואה משמעותית לבעלי המניות הן של פז והן של פרשמרקט"

 

חברת פז קיבלה לאחרונה מספר הצעות למיזוג או לרכישה, האחרונה שבהן מחברת שיכון ובינוי, שהצעתה כוללת מיזוג של החברה הבת שיכון ובינוי אנרגיה לפז והקצאה של 48% ממניות פז לשיכון ובינוי. אמש הגישה שיכון ובינוי את ההצעה המשופרת, לאחר שבהצעה קודמת דרשה לקבל 58% מהחברה אך לא נענתה.

 

בחודש מאי היתה זו לאומי פרטנרס שהגישה הצעה לפז יחד עם קבוצה שכוללת את האחים לבנת וקרן תש"י, לרכישת השליטה בחברה. על פי הצעה זו פז תבצע הקצאה פרטית בהיקף של מיליארד ש"ח לפי מחיר הגבוה ב-10% ממחירה של מניית החברה באותה עת.

 

  1. מניות בכתבה
  2. פז נפט
  3. פרשמרקט

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה