ארז בלשה, מנכל קרן גנריישן קפיטל, ויוסי זינגר, יור ומייסד הקרן קרדיט: אייל טואג

גיוס הון

ג’נריישן קפיטל גייסה 163 מיליון ש”ח בהנפקת מניות

החברה זכתה לביקושים של 210 מיליון ש"ח; מחיר המניה בשלב המוסדי נקבע על שקל, ומשקף שווי של 1.26 מיליארד ש"ח לחברה

חדשות ספונסר 12/07/2021 12:12

א+א- 1

קרן התשתיות והאנרגיה ג’נריישן קפיטל השלימה את השלב המוסדי של גיוס הון באמצעות הנפקת מניות. הקרן זכתה לביקושים בהיקף של כ-210 מיליון שקל, מתוכם בחרה לגייס כ-163 מיליון שקל בשלב זה. מחיר המניה בשלב המוסדי נקבע על 1 שקל, בדומה למחיר הסגירה אמש. מחיר זה משקף לקרן שווי של כ-1.26 מיליארד שקל אחרי הכסף.

 

אתמול עדכנה החברה בפרטים נוספים על השתתפותה בהליך תחרותי לעסקת השקעה בתחום התחבורה הרכבתית באנגליה. במסגרת ההליך, ג’נריישן חברה לקרן השקעות בריטית בעלת ניסיון ומוניטין בתחום התשתיות הממוקד בשוק הבריטי במטרה לרכוש יחד 30% מהון מניותיה של חברה בתחום הרכבתי בבריטניה והיא אחד השחקנים הגדולים והמובילים בסגמנט זה.

 

ההליך התחרותי הוא דו-שלבי, כאשר נכון למועד זה הקבוצה עברה את השלב הראשון ונערכת להגשת הצעה מחייבת בימים הקרובים. במידה והעסקה תושלם, חלקה של ג’נריישן בתמורה יעמוד על כ-120 מיליון פאונד.

 

בשבוע החולף, עדכנה הקרן על חתימה על הסכם התקשרות במזכר הבנות לשיתוף פעולה עם חברת פרדינזון בתחום המתחמים הלוגיסטיים ובעיקר מתחמים הסמוכים לנמלי הים בישראל, באמצעות חברה משותפת.

 

פעילות החברה כוללת את המתחמים הקיימים והעתידיים, וכן מתחמים שנמצאים בהליכי תכנון ופיתוח. התמורה הכוללת שתשלם ג’נריישן צפויה לעמוד על כ-75 מיליון שקל. מרבית התמורה תושקע בחברה המשותפת ותיועד למימון מהלכי ההתרחבות. ג’נריישן רואה בתחום הלוגיסטיקה יעד להתרחבות בפעילותה ובכוונתה לפעול למימוש הפוטנציאל הקיים בתחום.

 

בנוסף, עדכנה הקרן על חתימת מזכר הבנות לרכישת מניות אלקטרה, המהוות 25.5% מהון מניות החברה, במתקן אגירה שאובה מעלה גלבוע הפועל בהספק של 300 מגה-וואט תמורת עד כ-245 מיליון שקל.

 

יוסי זינגר וארז בלשה, יו"ר ומנכ"ל ג’נרשיין קפיטל: "אנו מודים לכלל המשקיעים שהשתתפו בהנפקה, ורואים בביקושים שנרשמו הבעת אמון בהנהלת הקרן ובפעילותה העסקית. מהלך זה הינו שלב משמעותי באסטרטגיית החברה בביסוסה כשחקן מוביל בענף התשתיות והאנרגיה, המגיע לאחר שנה בה ביצענו מספר מהלכים חשובים כחלק מבניית פורטפוליו חזק ואטרקטיבי לטווח הארוך.

 

גיוס ההון הינו צעד משלים לגיוס האג"ח בסך של כ-450 מיליון שקל שהושלם בחודש החולף וייסיעו לנו במימון העסקאות עליהן עדכנו לאחרונה כחלק מאסטרטגיית ארוכת הטווח שלנו המשתלבת במגמות הצמיחה המואצת בענף התשתיות בארץ לצד הרחבת פעילות הקרן בחו"ל."

 

את הנפקת המניות הובילו פועלים איביאי יחד עם אפסילון חיתום ומנורה מבטחים חיתום וניהול.

 

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    בושה!

    נסחרת מתחת לשקל ומהנפיקה! הורגת את המשקיעים כל פעם מחדש ואין מזור. מה משנה השווי והעסקאות שאין תשואה במניה? זה לא קרן? לא צריך לראות תשואה? כל הכסף הולך למנהלים! בושה!

    משקיע 12/07/2021 11:05