ירידות שערים בתל אביב, מדד הבנקים נחלש 0.65%

תל אביב 35 יורד 0.35%; ראדא מטפסת 4.5%; איירטאצ’ מזנקת 13% על רקע הסכם עם EDF; יעקובי טסה 16%; ירידות שערים באירופה; יציבות בחוזים העתידיים בניו יורק

מערכת ספונסר 06/07/2021 12:12

א+א-

יום המסחר השלישי לשבוע זה מתנהל בירידות  ובהמתנה לקריאת כיוון מניו יורק, שם יתחדש המסחר לאחר חופשת יום העצמאות. החוזים העתידיים בוול סטריט מצביעים לפי שעה על פתיחה מעורבת, בסמוך לרמות הבסיס, באירופה ירידות שערים.

 

מניית קבוצת יעקובי מזנקת 20% לאחר שאמש דווח בעיתונות הכלכלית כי חתמה על הסכם עם חברת Magment העוסקת בטעינת כבישים אלחוטית, בדומה לחברת אלקטריאון הישראלית שנסחרת גם היא בבורסת תל אביב. קבוצת אחים יעקובי לא פרסמה הודעה בנושא. 

 

חברת איירטאצ’ המפעילה רובוטים לניקוי פאנלים סולאריים, דיווחה הבוקר על הסכם עם ענקית האנרגיה הצרפתית EDF במסגרתו יוטמעו הרובוטים של החברה בשלושה פרויקטים סולאריים בישראל. המניה מגיבה בזינוק של 13%.

 

הבורסות באירופה ננעלו אתמול במגמה חיובית ובאסיה כעת עירוב מגמות. אתמול בתל אביב נרשמה מגמה מעורבת; מדד ת"א 35 ננעל בירידה של 0.08%, ת"א 90 התחזק 0.30%.

כצפוי: בנק ישראל הותיר את הריבית על 0.1%: "תהליך החזרה לשגרה תומך בצמיחה מהירה בשנה הקרובה. עם זאת, עדיין קיימים אתגרים נוכח הסיכונים הבריאותיים והפגיעה במשק ובשוק העבודה. הוועדה המוניטרית תמשיך לנהל מדיניות מוניטרית מאוד מרחיבה לאורך זמן".

אלמוגים זכתה במכרז פינוי בינוי בקריית אליעזר בחיפה, בהיקף של 640 יחידות דיור. הפרויקט צפוי לכלול בסיומו חמישה בנייני מגורים בני כ - 16 - 28 קומות וכ - 88,000 מ"ר שטחי מגורים ומסחר.

אופנהיימר: "העלייה בשיעור האבטלה בארה”ב היא ככל הנראה זמנית. על כל משרה פנויה ביוני היו 2.4 מובטלים, אם כי רבים מהם אינם מעוניינים לעבוד מפני שדמי האבטלה הנדיבים מובטחים להם עד ספטמבר".

חברת אשראי חוץ בנקאי חדשה בדרך לבורסת ת”א: מכלול מימון. החברה, בניהולם של בכירי המערכת הבנקאית לשעבר צבי זיו ואורי פז, מתכננת לגייס כ – 150 - 200 מיליון ₪ בהנפקה ראשונה לציבור. ההנפקה תושלם לאחר רכישת פעילות קרן תמוז.

השכר הממוצע ירד באפריל ב - 6.9% ל - 11,661 ₪. מספר המשרות עלה ב - 33.6% לעומת אפריל 2020, בו הוצאו עובדים רבים לחל"ת. מספר המשרות עדיין נמוך משהיה בחודש פברואר 2020, לפני פרוץ מגפת הקורונה.

עסקה נוספת לאורביט באירופה בהיקף של 6.3 מיליון דולר: ההזמנה הכוללת מערכת מסוג OceanTRx4 Mil מיועדת לפלטפורמה צבאית ימית והתקבלה מאינטגרטור אירופאי. אספקת המערכות תחל בשנת 2023.

בי-קום גייסה 384 מיליון ₪ בהנפקת סדרת אג”ח חדשה. בעלת השליטה בבזק זכתה לביקושים של כ - 650 מיליון ₪ בשלב המוסדי. שיעור הריבית השנתית המרבי נקבע על 3.65%.

הכנסות המדינה מההיטלים על הגז הטבעי נמוכות מההערכות. ההיטלים הסתכמו ב - 741 מיליון ₪ וצפויים להגיע למיליארד ₪ בשנת 2022. "קרן העושר" לניהול הכנסות המדינה מההיטלים לא תתחיל לפעול בשנת 2021 כמתוכנן, אלא רק ב – 2022.

ארגו רכשה בשבועות האחרונים 8 בנייני מגורים בגרמניה ב - 14.1 מיליון אירו. מתחילת השנה השקיעה החברה כ - 53.6 מיליון אירו ברכישת נכסים חדשים. החברה מחזיקה כעת 233 מבני מגורים הכוללים כ - 2400 דירות ו-475 חנויות המניבות שכ"ד שנתי של 13.1 מיליון אירו.

פלסאנמור והמרכז הרפואי סורוקה יבצעו ניסוי במכשיר מעקב זקיקים. החברה פיתחה מכשיר אולטרסאונד המאפשר מעקב זקיקים ביתי בהליכי הפריה חוץ גופית. לחברה הסכם עם שירותי בריאות כללית לאספקת 20,000 מכשירים לביצוע סריקות אולטרסאונד ביתיות לנשים בהריון.

פועלים: לעליית התחלואה אין השפעה על הפעילות הכלכלית בשלב זה. הגידול המתמשך בצריכה הפרטית, הפעילות בנדל"ן והצפת הערך בחברות ההייטק, צפויים להזניק את נתון הצמיחה של הרבעון השני במשק לשיעור דו - ספרתי.

יעל אנדורן, ברק סורני וסגן ראש המוסד לשעבר אהוד לביא מצטרפים לדירקטוריון חברת וויטסמוק שתפעל בתחום הבלוקצ’יין והנכסים הדיגיטליים ומשנה את שמה ל"טקטונה".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה