המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות קלות

מדד ת"א 35 נחלש ב - 0.30%, מדד ת"א 90 ירד 0.12%. מקרב הסקטוריאליים: מדד הביומד בלט כשירד יותר מ - 1%. מניית אקסיליון זינקה כ - 24%

מערכת ספונסר 30/06/2021 12:12

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמת ירידות מתונה. מדד ת"א 35 נחלש ב - 0.30%, מדד ת"א 90 ירד בשיעור של 0.12%, מדד ת"א 125 ירד 0.20%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הביומד הוביל את הירידות כשצלל 1.13%, מדד התקשורת וטכנולוגיות המידע ירד 0.98%. מדד הנפט והגז עלה 0.27%, מדד הבנקים עלה 0.18%.

מניות פועלים, מיטרוניקס, לאומי, נייס וקבוצת דלק, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעליה. מניות מזרחי טפחות, טבע ודיסקונט, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית אקסיליון שעלתה 24.3%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: קבוצת דלק, יוחננוף, דלתא מותגים, אלקטרה צריכה, איתמר, אנלייט אנרגיה ובראק אן וי.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אודיוקודס שירדה 4.45%, ואחריה ירדו מניות אלקטריאון, קומפיוגן, קרור, אלטשולר שחם גמל, ג’נסל, אוגווינד ופרטנר.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.73 מיליארד ₪.

בניו יורק נרשמת נטייה לעליות אחרי הפתיחה, ובאירופה ירידות של רוב השערים המרכזיים.

הראל ביטוח ופיננסים אישרה תכנית רכישה עצמית בהיקף של עד 100 מיליון שקל. החברה נימקה את ההחלטה בכך שהמחיר בו נסחרות המניות מהווה הזדמנות עסקית וכלכלית ראויה, וכי לחברה יש את היכולות הכספיות והתזרימיות לביצוע הרכישות העצמיות.

האב אבטחת מידע חתמה על הסכם עם חברת Scaleout השוודית. האב תספק הגנת סייבר באמצעות פלטפורמת Computing Confidential אשר תסייע ללקוחות בהגנה מפני התקפות והפרעות במודלים של בינה מלאכותית

צ’ק-קאפ מודיעה על גיוס הון בסך של 35 מיליון דולר. החברה התקשרה בהסכמים עם מספר משקיעים מוסדיים. השלמת העסקה צפויה ביום שישי הקרוב.

 לאומי שוקי הון: ”היציבות בשער השקל מטעה, מתחת לפני השטח מתחוללת דרמה. מעריכים כי שער החליפין הממוצע בשנה הקרובה צפוי לעמוד על 3.16 - 3.26 שקל לדולר".

מניף תעמיד מימון חוץ בנקאי לפרטיים ולקבוצות רכישה בתחום הנדל״ן. מאור דואק, מנכ"ל מניף: "להערכתנו קיים בשוק זה פוטנציאל פעילות מימון בהיקף של מאות מיליוני שקלים".

 קמטק קיבלה הזמנה בכ - 10 מיליון דולר לאספקת מערכות לחיישנים למצלמות. רפי עמית, מנכ"ל קמטק: "אנו מרוצים מאוד מהמומנטום העסקי החיובי שלנו במהלך 2021 ומהמכירות שלנו בשוק רכיבי החיישנים למצלמות, אשר ממשיך בגידול בקצבי הצמיחה".

ישראכרט מכרה את חלקה ב”בית ישראכרט” לנצבא תמורת כ - 126 מיליון ₪. הקבוצה מוכרת 50% מהבניין ששימש למשרדיה וצפויה לרשום רווח של 40 מיליון ₪. היא תעבור למשרדים חדשים באזור התעשייה של בני ברק בסוף שנת 2021.

משרד האנרגיה ממליץ לעדכן את התוכנית הארצית למתקנים פוטו וולטאיים. המשמעות: קיצור משמעותי בהליך להקמת מתקנים לאנרגיה סולארית ולראשונה גם על גבי מחלפים, מיגון אקוסטי, מטמנות ועוד.

סלע נדל”ן רכשה נכס בפארק התעשיה בחבל מודיעין בכ - 45.4 מיליון שקל. התשואה השנתית הצפויה עומדת על כ - 6.3%, התשואה להון העצמי תעמוד על כ - 13.5%. הנכס מושכר בשיעור תפוסה של כ - 83%, שכ"ד בתפוסה מלאה צפוי להסתכם בכ - 2.85 מיליון ₪.

הלמ"ס: ירידה של 7.5% נרשמה בפדיון רשתות המזון בחודשים מרץ – מאי. אחרי ירידה של 1.4% בתקופה שבין דצמבר 2020 לבין פברואר 2021, מעמיקה הירידה בחודשים מרץ-מאי. הפדיון ברשתות השיווק נותר יציב.

האחים ירזין מוכרים 49% מחברת ההסעדה לפועלים, הראל ביטוח והראל ויזל. ירזין - סלע המספקת שירותי הסעדה לחברות ולסטארט - אפים בארץ ובעולם תישאר בשליטת האחים יורם וארי ירזין ויובל סלע, ובניהולם. פעילות המסעדות של הקבוצה לא נכללת בעסקה.

ועדת הכספים של הכנסת אישרה את חוק החל”ת לקריאה שנייה ושלישית. לדרישת הוועדה נרשמו כמה שינויים בחוק בהם שינויים לטובת בני 67 ומעלה, זכאיות לדמי לידה, נשים לאחר לידה שחוזרות למעגל העבודה, אנשים עם מוגבלויות ועובדים החוזרים לשוק העבודה.

כלל ביו דיווחה כי אליסיו החלה בניסוי לבדיקת חיסון טיפולי נגד סרטן. הניסוי יעריך את בטיחות החיסון ויאמוד באופן ראשוני את יעילותו. תוצאות מהחלק הראשון של הניסוי צפויות להתקבל במהלך המחצית הראשונה של 2022.

סייברוואן מתקדמת לקראת הנפקה בבורסת נאסד”ק. החברה תחתום עם בנק השקעות ורואי חשבון ישראלים ואמריקאים במטרה לבצע רישום או הנפקה. אמש דיווחה החברה על הסכם עם חבת רפלקס להתקנת 250 מערכות SaverOne.

אברא גייסה כ - 45.5 מיליון שקל בהנפקת זכויות. כ - 99% מהזכויות מומשו בהנפקה. בעלת השליטה בחברה קרן אלפא ניצלה את מלוא הזכויות, רכשה מניות וזכויות נוספות, והגדילה את החזקותיה בחברה מכ - 29% לכ - 31%.

מרחביה EFA עמדה ביעדי הניסוי הקליני במכשיר לספירת דם: התוצאות שהתקבלו דומות לתוצאות המתקבלות ממכשירי ספירת דם במעבדות המטולוגיות. הניסוי מתבצע בשיתוף עם מכבי שירותי בריאות והקריה הרפואית רמב"ם בחיפה.

אנלייט רוכשת 90% מחברת האנרגיה המתחדשת האמריקאית Clēnera, לפי שווי חברה של 433 מיליון דולר. העסקה כוללת 50 פרויקטים סולאריים גדולים בפיתוח בהיקף של כ - 12 ג’יגה וואט וכ - 5.5 ג’יגה וואט שעה אגירת אנרגיה.

אורה סמארט אייר קיבלה הזמנה ממפיץ בארה”ב בהיקף של מיליון דולר. ההזמנה נעשתה על ידיTwinMed , חברה מקליפורניה העוסקת בהפצת ציוד רפואי. כיום יש לחברה הסכמי הפצה פעילים במעל ל - 10 מדינות.

לאומי צפוי להרוויח יותר מרבע מיליארד שקלים על ההשקעה באיירון סורס. הבנק רכש מניות בחברה באמצעות זרוע ההשקעות לאומי פרטנרס. לאחר השלמת המיזוג לספאק ומכירת המניות, יחזיק הבנק במניות איירון סורס בשיעור של כ - 0.75%.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה