גבעות: תקלה בקידוח מגד 6 יגרום לעיכוב של חודשיים ולנזק של כ-2.2 מיליון דולר

במהלך עבודות מילוט ודיפון נתקעה צנרת הקידוח ועד כה לא הצליחה השותפות למשוך אותה החוצה; החברה תפעל לגייס כספים הנדרשים לפעולות החילוץ; המניה נופלת 28%

חדשות ספונסר 20/06/2021 12:12

א+א-

חברת גבעות עולם מעדכנת כי במהלך הקידוח במגד 6, חלה תקלה וצנרת הקידוח נתקעה. כתוצאה מהאירוע ומהתקלות במכונת הקידוח יגרם לשותפות עיכוב של כחודשיים במהלך הקידוח והנזק הכספי שנוצר לה מוערך בכ-2.2 מיליון דולר.

 

בקידוח המדובר, התכוונה השותפות לבצע מילוט במקטע שמעל צנרת הקידוח שנותרה בבאר ולאחר מכן לקדוח כ-200 מטר נוספים ולבצע דיפון של בור הקידוח בצנרת ברזל. השותפות ביצעה את פעולות המילוט במקטע של כ-50 מטר מעל צנרת הקידוח שנותרה בבאר ולאחר מכן המשיכה בקדיחה מעומק של 3,640 מטר.

 

השותפות נתקלה במספר אזורים בעלי חללים גדולים והצליחה להתגבר עליהם באמצעות הזרמת נוזלי קידוח מיוחדים המאפשרים קדיחה במקטעים כאלה והמשיכה לקדוח עד לעומק של 3,891 מטר, ואז נתקלה בחלל גדול וצנרת הקידוח נתקעה.

 

השותפות ניסתה במשך מספר ימים למשוך את צנרת הקידוח החוצה, בפעולות שהביאו לעליה של עשרות מטרים בודדים בצנרת. הבוקר הגיעו לאתר הקידוח יועצי השותפות והעריכו כי הסיכויים לשלוף את הצנרת בדרך זו אינם גדולים.

 

השותפות מתכוונת לנתק באמצעים מיוחדים את צנרת הקידוח ממכונת הקידוח ואז לבחון אפשרויות לשליפת הצנרת ממכונת הקידוח. השותפות פועלת להביא ארצה צוות מיוחד מחברת הליברטון לביצוע הפעולה. בשלב זה, עד להגעת הצוות המיוחד, השותפות תמשיך בפעולות המשיכה.

 

עד כה נגרם עיכוב של כחודש וחצי בקידוח המקטעים הללו בשל תקלות שונות עליהן דיווחה השותפות בחודשים האחרונים וכן בשל צורך להחליף חלקים במכונת הקידוח. החברה מציינת בדיווח לבורסה שהחלקים הוחלפו על חשבון חברת הקידוח.

 

אם השותפות תצליח לשלוף את הצנרת, היא מתכוונת להמשיך לקדוח את 50 המטרים שנותרו ולבצע את פעולות המילוט והדיפון, מה שלהערכתה ייקח כ-50 יום לסיום שלב הקידוח ותחילת מבחני ההפקה.

 

אם לא יצליחו הפעולות לשליפת הצנרת, ייגרם עיכוב של כחודשיים במהלך הקידוח, הדבר יביא לאבדן ראש הקידוח הכולל ציוד מיוחד לקידוח אלכסוני, שעלותם כשבע מאות אלף דולר. בנוסף בשל העיכובים הנובעים מהתקלות, ההוצאות והעלויות הנוספות הצפויות לשותפות מוערכות בכמיליון וחצי דולר.

 

  1. מניות בכתבה
  2. גבעות עולם

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה