יניב ביטון, מנכ"ל ומייסד חברת מיכמן אשראי לעסקים קרדיט: סיון פרג'

גיוס הון

מיכמן גייסה כ-99 מיליון ש”ח בשלב המוסדי של הנפקת אג”ח ראשונה

חברת האשראי החוץ בנקאי זכתה לביקושי יתר בהיקף של כ-175 מיליון ש"ח בהנפקת אג"ח ראשונה בתל אביב; החברה תנצל את כספי ההנפקה למימוש תכנית הצמיחה שלה

חדשות ספונסר 20/06/2021 12:12

א+א-

מיכמן, חברת האשראי הצרכני החוץ בנקאי, השלימה בהצלחה את השלב המוסדי בהנפקת סדרת אג"ח חדשה שקלית – סדרה א’.

 

במסגרת המכרז למשקיעים מסווגים התקבלו ביקושים בהיקפים של כ-175 מיליון ש"ח. החברה בחרה לקבל מתוכם התחייבויות מוקדמות לרכישת אגרות חוב בהיקף כספי כולל של כ-99 מיליון ש"ח .

 

הריבית השקלית שנקבעה בשלב המכרז המוסדי היא 3.8%, נמוכה מריבית המקסימום שעמדה על 4.4%. סדרת האג"ח א’ מדורגת ilBBB עם תחזית חיובית על ידי מעלות, היא במח"מ של 2.45 שנים. והקרן שלה עומדת לפירעון בחמישה תשלומים בין השנים 2021-2025.

 

את ההנפקה הובילה לאומי פרטנרס חתמים. משרדי עו"ד שליוו את החברה הם יורם ל. כהן ועו"ד שגיא שמש. חברת ביקוש גיוסי הון (1993) בע"מ שימשה כיועצת הנפקה.

 

מיכמן, המספקת אשראי למאות עסקים קטנים ובינוניים במח"מים קצרים, הנפיקה את מניותיה בבורסה בתל אביב בחודש פברואר 2021. במסגרת ההנפקה החברה גייסה כ-25 מיליון ש"ח לפי שווי חברה של כ-95 מיליון אחרי הכסף. מאז צמח וגדל שווי השוק של החברה והוא עומד נכון להיום על כ-261 מיליון ש"ח.

 

נכון ל-30 באפריל 2021 היקף תיק האשראי של החברה הסתכם בכ-160 מיליון ש"ח, סכום המהווה גידול של כ-63% לעומת תיק אשראי של כ-98 מיליון ש"ח בסיומה של שנת 2020.

 

דורון ספיר, יו"ר מיכמן אשראי לעסקים מסר: "אנו שמחים על תוצאות המכרז ואמון המשקיעים בחברה. אנחנו רואים בגורמים המוסדיים שותפים עסקיים מרכזיים של החברה לאורך זמן ומודים להם על השתתפותם בגיוס. מיכמן נמצאת במגמת צמיחה מואצת ומתמשכת הנעשית תוך ניהול סיכונים מושכל, חיזוק ושיפור מתמיד של תהליכי העבודה והבקרה שלה. בכוונתנו להמשיך ולהעמיק את הקשר עם שוק ההון כחלק מהגדלת מקורות האשראי למימון הפעילות שלנו."

 

יניב ביטון מנכ"ל מיכמן אשראי לעסקים, מסר: "הביקושים הגבוהים להם זכינו משקפים את האמון וההערכה להם זוכה מיכמן כחברה חזקה ומבוססת. החברה תנצל את כספי ההנפקה לצורך מימוש תכנית הצמיחה שלה - המשך הרחבת פעילותה העסקית תוך מתן פתרונות אשראי מגוונים ללקוחותיה ואיתור הזדמנויות השקעה בתחומי פעילותה."

 

חברת מיכמן הוקמה בשנת 2015 על ידי יניב ביטון והחלה את פעילותה בינואר 2016 והיא עוסקת במתן אשראי לעסקים קטנים ובינוניים בעיקר כנגד קבלת ממסרים דחויים. קודם לקבלת הרישיון המורחב, החברה פעלה תחת רישיון למתן אשראי בסיסי שניתן לה בהתאם לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה