בי-יו דבש ומכון ויצמן יפתחו יחד צוף טבעי מצמחים

הצוף הטבעי ישמש לייצור עתידי של "דבש ללא דבורים"; בי-יו דבש צופה שלשימוש בצוף כחומר גלם לייצור דבש מתורבת ייתכנו שימושים נוספים בתחום תעשיית המזון, הקוסמטיקה והפארמה

חדשות ספונסר 17/06/2021 12:12

א+א-

חברת הפודטק הישראלית בי-יו דבש התקשרה בהסכם פיתוח ורישיון עם מכון ויצמן למדע לצורך פיתוח מחקרי לייצור מוגבר של צוף טבעי ממקור צמחי. ההתקשרות היא הסכם משמעותי לחברה עם גוף מחקרי מהמובילים בישראל.

 

במסגרת ההסכם, שעליו חתמה חברה בת בבעלות מלאה, יפעלו הצדדים לביצוע תכנית מחקרית שמטרתה לחשוף תובנות חדשות אודות תהליך ייצור הצוף בצמח, וכך להאיץ את הפיתוח הטכנולוגי של ביו דבש להפקה מוגברת של צוף טבעי מצמחים.

 

ביו דבש תממן פעילות מחקרית בהיקף של עד 500 אלף דולר לאורך שלוש שנים, בהתאם לתוכנית פיתוח מוסכמת בין הצדדים. תוצרי ההסכם יוענקו לחברה במסגרת רישיון בלעדי שיינתן על ידי מכון ויצמן למדע.

 

אם וכאשר ייעשה שימוש עתידי בקניין הרוחני שייווצר במחקר המשותף, מכון ויצמן יהיו זכאים לתמלוגים בשיעור של בין 1.5% עד 3% ממכירות נטו, 15% מהכנסות הנובעות ממתן רישיונות משנה לטכנולוגיה נשוא המחקר המשותף ו-25% מכל הכנסה אחרת שתיווצר ממסחור המחקר המשותף.

 

את פעילות המחקר יבצע פרופ’ אסף אהרוני מהמחלקה למדעי הצמח והסביבה במכון ויצמן למדע, פרופסור בעל שם עולמי בתחום מדעי הצמח. פרופ’ אהרוני בעל תואר ראשון באגרונומיה תואר שני במדעי החקלאות מהאוניברסיטה העברית בירושלים ודוקטורט במדעי הצמח מאוניברסיטת ווגינגן בהולנד, שם גם ביצע את הפוסט דוקטורט.

 

מחקרו של פרופ’ אהרוני מתמקד במנגנוני בקרה של תהליכים מטאבוליים בצמחים. הוא פיתח סט של כלים בתחום הביולוגיה החישובית והניסויית לזיהוי ולאפיון הפרופיל המטאבולי של צמחים. ממצאיו הם מגוונים וכוללים מידע חדש אודות מנגנוני בקרה לתהליכים ביו-סינתטיים בצמחים, אודות האינטראקציה שבין שורשי הצמח והיצורים החיים בסביבתם (כגון חיידקים) המבוססת על הפרשת חומרים מהשורש לאדמה, והביו-סינתזה של שלל קבוצות של חומרי טבע מצמחים כגון פיגמנטים, סטרולים וחומרים פסיכו אקטיביים.

 

הידע הרב והמומחיות של פרופ׳ אהרוני במדעי הצמח, בביו סינתזה, בקרה והנדסה מטבולית של חומרים בעלי ערך גבוה מצמחים, יתרמו משמעותית לפיתוח שיטות לבקרת ייצור צוף בצמחים. בנוסף, בי-יו דבש צופה כי לשימוש בצוף כחומר גלם לייצור דבש מתורבת, ייתכנו שימושים אפשריים נוספים לתוצרי המחקר בתחום תעשיית המזון, הקוסמטיקה, הפארמה ועוד.

 

המנכ"ל אופיר דבש: "שיתוף הפעולה עם מוסד אקדמי כה משמעותי ומוביל בעולם בתחום הצמח היא אבן דרך חשובה בתוכנית ארוכת הטווח של בי-יו דבש לייצר יתרון טכנולוגי מובהק בתחום הצוף הטבעי וייצור הדבש המתורבת. ביו דבש עובדת במקביל על מספר טכנולוגיות שיאפשרו בעתיד הלא רחוק לצרוך צוף טבעי כסופרפוד (מזון על), צוף כמרכיב במוצרים בתעשיות שונות - כגון מזון, קוסמטיקה ורפואה - ואף יאפשר לנו לייצר דבש איכותי בעל סגולות רבות הנובעות מאיכות הצוף"

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה