המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת

מדד ת"א 35 עלה 0.14% ומדד ת"א 90 ירד בשיעור של 0.66%. מקרב הסקטוריאליים: מדד הבנקים בלט כשעלה 1%, הנפט והגז ירד 0.53%

מערכת ספונסר 16/06/2021 12:12

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעירוב מגמות. מדד ת"א 35 עלה 0.14%, ת"א 125 ירד בשיעור של 0.11% ומדד ת"א 90 ירד 0.66%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הבנקים הוביל את העליות כשטיפס 1%, מדד הביטוח רשם עלייה של 0.44%, מדד התקשורת וטכנולוגיות המידע עלה 0.36%. בגזרת הירידות: מדד הביומד ירד 1.09%, מדד הנפט והגז ירד 0.53%, מדד הנדל"ן ירד 0.33%.

מניות פועלים, לאומי, פרטנר ומזרחי טפחות, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעליה. מניות בזק, טבע, איי.סי.אל ונייס, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית סלקום שעלתה 5.12%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: וואן טכנולוגיות, מליסרון, הראל השקעות, נטו מלינדה, אילקס מדיקל, ראדא ואופקו הלת’.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אקסיליון שירדה 7.16%, ואחריה ירדו מניות נייר חדרה, גילת, אפריקה מגורים, אלומיי, אקויטל, פרשמרקט ואזורים.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.55 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח שבוע המסחר ביציבות, גם באירופה תמונה דומה.

בנק ירושלים השלים מכירת מבנה ירושלמי ששימש את אחד הסניפים. הבנק צפוי להכיר ברווח מהמכירה, לאחר מס, של כ - 10 מ’ ₪ ברבעון שני של שנת 2021.

 הדסית ביו דיווחה כי כאהר (חברה כלולה) חתמה הסכם עם משקיעים לגיוס עד 60 מיליון דולר. בהנחה שכאהר תשלים את מלוא הסכום במסגרת גיוס ההון, הדסית תחזיק בה בכ - 11.54% על בסיס המרה מלאה.

חברת תיווך הנדל”ן העולמית eXp Realty משיקה השבוע את פעילותה בישראל. החברה היא חלק מתאגיד eXp Holdings הנסחר בנאסד"ק, והיא פעילה גם בארצות הברית, קנדה, בריטניה, אוסטרליה, דרום אפריקה, הודו, איטליה, צרפת, מקסיקו ופורטוגל.

ג’נריישן קפיטל מדווחת על ביקושי יתר בהנפקת האג”ח, מתוכם בחרה הקרן לגייס כ - 450 מיליון שקל. היקף הביקושים בשלב המוסדי הסתכם בכ - 834 מיליון שקל. המנכ"ל ארז בלשה: "אנו רואים בביקושי היתר הבעת אמון בהנהלת הקרן ובפעילותה".

בול מסחר והשקעות השלימה הנפקה לציבור לפי שווי של כ - 118 מיליון ₪. חברת המימון החוץ בנקאי גייסה כ - 29.7 מיליון ₪ במחיר גבוה בכ - 10% מהמחיר המינימלי בהצעה לציבור.

נאוויטס מתקדמת להחלטת השקעה בפרויקט שננדואה. החברה חתמה על הסכמים להקמת צנרות הייצוא בפרויקט. עלות הפיתוח יורדת בכ - 260 מיליון דולר. התזרים המהוון הצפוי לנאוויטס מהפרויקט עומד על כ - 1.4 מיליארד דולר.

קרנות הון מפורטוגל מחזרות אחרי משקיעים ישראלים ומציעות אזרחות פורטוגלית. ההשקעות בקרנות אלה מתחילות ב - 350,000 אירו. מעבר לתשואה עצמה, ההשקעה בקרנות מזכות את המשקיע גם ב"ויזת זהב" המעניקה זכויות דומות לאלו של אזרחי האיחוד.

 גילת זכתה בפרויקטים עבור כוחות צבאיים באמריקה הלטינית. הפתרונות עבור יישומים צבאיים נייחים וניידים מסופקים באמריקה הלטינית על ידי הטכנולוגיה של גילת באמצעות שותפתה המקומית Newsat.

בנק ישראל מציג תוכנית כלכלית להאצת הצמיחה וקורא להעלאת מיסים. את עלויות התכנית מציע הבנק לממן באמצעות תמהיל חוב, מיסים והקצאה מחדש או מיתון קצב הגידול של חלק מההוצאה הציבורית כדי לא יסכן את יציבות המשק.

 קדימהסטם וה - FDA יפגשו לדון בתוכניות הפיתוח של החברה. הפגישה תתקיים בתחילת אוקטובר ובמסגרתה ידונו במתווה התוכנית לפיתוח מוצר IsletRx לטיפול במחלת הסוכרת.

אסקו ישראל הגישה בקשה לקבלת רישיון לאספקת חשמל. אחרי ההודעות של סלקום ושל הוט, מצטרפת גם חברת ההתייעלות האנרגטית אסקו שבשליטת קרן אלומה, לחברות שרוצות למכור חשמל לצרכנים פרטיים ועסקיים.

 לודזיה רוכשת שש חברות נדל”ן למגורים בקונטיקט תמורת 5.7 מיליון דולר. החברות מחזיקות בזכויות ב - 15 נכסי נדל"ן למגורים הכוללים 126 דירות בניו הייבן, קונטיקט. שיעור התפוסה הנוכחי בנכסים עומד על כ - 94% ודמי השכירות השנתיים מסתכמים ב - 1.5 מיליון דולר.

 לוינסקי עופר תבצע פרויקט התחדשות עירונית בקרית מלאכי. החברה חתמה על הסכם עם עיריית קרית מלאכי לבנייה של 4500 דירות חדשות. בנוסף תוקצה לחברה קרקע משלימה במתחם תימורים המתאימה לשימושים של תעשייה, מסחר ולוגיסטיקה.

דוח רשות החדשנות: 10% מהעובדים בישראל מועסקים בהיי טק ומשלמים 25% ממס ההכנסה. ההייטק הישראלי מהווה 40% מערך החברות במדד תל אביב 35 אבל כמות הסטארט-אפים החדשים יורדת כל שנה. מעמדה של ישראל כאומת ה-"סטארט-אפ ניישן" הולך ונשחק.

הראל ביטוח ופיננסים: "למרות החששות מאינפלציה, חודש שני ברציפות שמדד המחירים לצרכן נמוך מהציפיות. התחזית שלנו ל - 12 המדדים הבאים עומדת על 1.3 אחוזים, נמוכה משמעותית מתחזיות שוק ההון שמושפעות מהאינפלציה שאנו רואים בארה"ב".

אפקון ודור אלון משיקות מיזם משותף לעמדות טעינת רכבים חשמליים. בשנתיים הקרובות תגיע הרשת ל - 500 עמדות טעינה בכל הארץ במתחמי התדלוק של דור אלון, בכביש 6 ולאורך צירי התנועה, במרכזי קניות, תרבות ותעסוקה ובשכונות מגורים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה