ארז בלשה, מנכל קרן גנריישן קפיטל, ויוסי זינגר, יור ומייסד הקרן קרדיט: תמוז רחמן

ג’נריישן קפיטל מדווחת על ביקושי יתר בהנפקת האג”ח, מתוכם בחרה הקרן לגייס כ - 450 מיליון שקל

היקף הביקושים בשלב המוסדי הסתכם בכ - 834 מיליון שקל. המנכ"ל ארז בלשה: "אנו רואים בביקושי היתר הבעת אמון בהנהלת הקרן ובפעילותה"

מערכת ספונסר 16/06/2021 12:12

א+א-

קרן התשתיות והאנרגיה ג’נריישן קפיטל מדווחת על ביקושי יתר משמעותיים בהנפקת האג"ח. היקף הביקושים בשלב המוסדי הסתכם בכ-834 מיליון שקל, מתוכם בחרה הקרן לגייס כ - 450 מיליון שקל. השלב המוסדי ננעל בריבית אפקטיבית של 0.46%. במסגרת ההנפקה, הציעה ג’נריישן איגרות חוב צמודות למדד המחירים לצרכן במח"מ של כ-6.3 שנים.

ג’נריישן עוסקת בתחומי תשתיות, באיתור הזדמנויות וניהולן ובהשבחה והרחבה של פורטפוליו נכסיה.

ארז בלשה, מנכ"ל ג’נריישן קפיטל: "אנו רואים בביקושי היתר הבעת אמון בהנהלת הקרן ובפעילותה. השלב המוסדי ננעל בריבית אפקטיבית של 0.46%, ריבית המשקפת לראייתנו את יציבות ואיתנות הקרן. כספי הגיוס יתמכו בהמשך הרחבת פעילות הקרן, תוך המשך איתור הזדמנויות השקעה וניהולן. ג’נריישן קפיטל הממוקדת בתחומי התשתיות הצומחים, מהווה פלטפורמת השקעות סולידית הכוללת פיזור רחב של נכסי תשתית תזרימיים בעלי התקשרויות ארוכות טווח, מעורבות עמוקה בניהול הנכסים, מינוף סולידי וקורלציה נמוכה למחזור הכלכלי. הקרן מציגה רווחיות מהותית ועקבית, ותשואות אטרקטיביות על ההון, ובכוונתנו להמשיך לפעול ליצירת ערך עבור בעלי המניות שלנו".

ג’נריישן קפיטל סיימה את הרבעון הראשון של שנת 2021 עם הכנסות בסך של כ - 57 מיליון שקל ועם עלייה ברווח לפני מס לכ - 46 מיליון שקל, בעיקר כתוצאה מהכנסות תזרימיות מדיבידנדים והחזרי הלוואות בעלים מחברות הפורטפוליו. תוצאות אלה הובילו את החברה ברבעון הראשון של 2021 להצגת תשואה על ההון (בגילום שנתי) של כ - 13.67%.

בתחילת השבוע עדכנה הקרן על התקשרות במזכר הבנות לשיתוף פעולה עם חברת פרדינזון בתחום המתחמים הלוגיסטיים ובעיקר מתחמים הסמוכים לנמלי הים בישראל, וזאת באמצעות חברה משותפת שבה יחזיק כל צד ב - 50%. פעילות החברה המשותפת תהיה ביחס למתחמים קיימים ועתידיים, לרבות מתחמים אשר נמצאים בהליכי תכנון ופיתוח. סך התמורה הכוללת שתשלם ג’נריישן בגין העסקה צפויה לעמוד על כ - 70 מיליון שקל, כאשר 18 מיליון שקל מתוכה יועברו לפרידנזון והיתרה תושקע בחברה המשותפת. ג’נריישן רואה בתחום הלוגיסטיקה יעד להתרחבות בפעילותה ובכוונתה לפעול למימוש הפוטנציאל הקיים בתחום.

בנוסף, עדכנה הקרן על מו"מ להתקשרות במזכר הבנות לרכישת מניות אלקטרה במתקן אגירה שאובה מעלה גלבוע הפועל בהספק של 300 מגה-וואט וזאת בתמורה לכ - 245 מיליון שקל. כמו כן, עדכנה הקרן כי היא מצויה בהליך לקראת עסקת השקעה אפשרית בהיקף מהותי בתחום התחבורה הרכבתית במערב אירופה, כחלק מקבוצה הכוללת שותפים בעלי ניסיון ומוניטין בתחום.

את ההנפקה הובילו פועלים אי בי אי ולצידם אפסילון חיתום ומנורה מבטחים חיתום וניהול. את הגיוס ליוו עורכות הדין ניצן סנדור וסיון עומר ממשרד עורכי דין פישר בכר.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה