גדעון תדמור, יור נאוויטס קרדיט: יח"צ

נאוויטס מתקדמת להחלטת השקעה בפרויקט שננדואה

החברה חתמה על הסכמים להקמת צנרות הייצוא בפרויקט; עלות הפיתוח יורדת בכ-260 מיליון דולר; התזרים המהוון הצפוי לנאוויטס מהפרויקט עומד על כ-1.4 מיליארד דולר

חדשות ספונסר 16/06/2021 12:12

א+א-

שותפות נאוויטס פטרוליום מתקדמת להחלטת השקעה בפיתוח פרויקט שננדואה שמוערך ב-431 מיליון חביות 2C , ומדווחת על אבן דרך נוספת בדרך לקבלת החלטת ההשקעה הסופית (FID) בפרויקט, עם החתימה על הסכמים להקמת צנרות יצוא הנפט והגז מפלטפורמת ההפקה לצנרות הולכה קיימות.

 

במסגרת המכרז, התשלום לספקים לבניית צנרות ההולכה יחל עם תחילת ההפקה מהמאגר בשנת 2024. כתוצאה מכך, עלות הפיתוח של פרויקט שננדואה תרד ב-260 מיליון דולר ל-1.6 מיליארד דולר. לאחר הורדת עלות הקמת צנרות ההולכה, חלקה של נאוויטס בעלות פיתוח הפרויקט ירד לכ-865 מיליון דולר. בהתאם לכך, מחיר ה-Break even של הפרויקט יעמוד על כ-16 דולר לחבית נפט. 

 

במקביל, נאוויטס מתקדמת להשלמת המימון הכולל לפרויקט זה, ונערכת לגיוס הון של 100-150 מיליון דולר להשלמת חלקה בהון הנדרש. השותפות בוחנת אפשרות הנפקת יחידות השתתפות בדרך של הצעה לא אחידה לניצעים מוסדיים, בכפוף לאישור אספת מחזיקי יחידות ההשתתפות.

 

שננדואה הוא מהמאגרים הגדולים במפרץ מקסיקו, עם 431 מיליון חביות נפט, 255 מייל דרומית לניו אורלינס. חלקה של נאוויטס הוא 53.1%, ולצידה חברות בקבוצת בלקסטון המחזיקות ב-46.9%. המפעילה היא BOE Exploration & Production מקבוצת בלקסטון.

 

לפני שנאוויטס רכשה את המאגר, הושקעו בו 1.8 מיליארד דולר, ובוצעו 9 קידוחי אקספלורציה, אימות והערכה ורכישת מידע. לאחר השלמת הפיתוח בשנת 2024, הפרויקט צפוי להפיק כ-80,000 חביות נפט ביום, מארבע בארות הפקה. הפרויקט צפוי ליצור לנאוויטס תזרים מהוון בשיעור של 10%, של כ-1.4 מיליארד דולר ו-EBITDA של כ-750 מיליון דולר בשנת ההפקה הראשונה, לפי מחיר לחבית של 58.2 דולר.

 

יו"ר נאוויטס גדעון תדמור: "חתימת הסכמי הקמת צנרות היצוא הינה אבן דרך משמעותית לקראת פיתוח פרויקט שננדואה, מהווה הבעת אמון נוספת בפרויקט ותביא להפחתה בעלות הפיתוח. נאוויטס פוסעת צעד חשוב נוסף לקראת החלטת ההשקעה בפרויקט, המהווה פרויקט הדגל של השותפות, שצפוי להפכה לחברת אנרגיה משמעותית במפרץ מקסיקו"

 

לפני כשבועיים דיווחה החברה על תוצאות הרבעון הראשון, בו נרשמו תוצאות שיא בהכנסות וברווח הנקי, לאור העלייה במחיר הנפט והפקת שיא בנכסי הנפט בהם היא מחזיקה. נאוויטס סיכמה את הרבעון עם הכנסות של 20.4 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 9.9 מיליון דולר ברבעון המקביל - זינוק של 106%.

 

ה-EBITDA ברבעון הראשון עלה פי 4 ל-14.1 מיליון דולר, לעומת EBITDA של כ-3.3 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2020. פרויקט בקסקין תרם ל-EBITDA של השותפות ברבעון הראשון של שנת 2021 כ-10.1 מיליון דולר, והנכסים היבשתיים תרמו ל-EBITDA כ-5.9 מיליון דולר.

 

בשורה התחתונה, נאוויטס רשמה את הרבעון הרווחי מאז הקמתה, עם רווח נקי של כ-10.4 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של כ-0.8 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2020. במהלך הרבעון מכרה נאוויטס 408 אלף חביות נפט, במחיר ממוצע של כ-58 דולר.

 

נאוויטס פטרוליום פועלת בתחום הנפט בצפון אמריקה ומחזיקה בפורטפוליו נכסים שכולל מאגרים שכבר החלו בהפקה מסחרית של נפט, כשסך חלקה במשאבי הנפט המוכחים עומד על כ-238 מיליון חביות. נאוויטס מחזיקה ב-53.1% מהזכויות בפרויקט שננדואה, ב-7.5% מהזכויות בפרויקט בקסקין (464 מיליון חביות) במפרץ מקסיקו, שהחל בהפקה מסחרית ב-2019.

 

לצד הפעילות במפרץ מקסיקו, ממשיכה נאוויטס לקדם הפעילות בזרוע היבשתית, הכוללת כיום ב-5 שדות נפט יבשתיים מפיקים בטקסס. לאחרונה הודיעה נאוויטס על כניסה לתחום האנרגיות המתחדשות, בדגש על פרויקטי אנרגית רוח בים, יחד עם חברת אנלייט.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה